Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ruszyła Akademia Wolontariatu Sportowego

2015-12-02

Ruszyła Akademia Wolontariatu Sportowego zorganizowana w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to nowa inicjatywa w sporcie akademickim mająca na celu wsparcie uczelnianych i środowiskowych klubów AZS w efektywnej organizacji i koordynacji wolontariatu sportowego.

Dzięki Akademii swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy akademickich imprez sportowych oraz miłośnicy sportu w tym m.in. uczniowie i studenci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać wiedzę praktyczną pracując jako wolontariusze sportowi. Wolontariat sportowy jest bowiem nową formą wolontariatu. Jest to działalność, dzięki której wolontariusz rozwija swoje kompetencje i zdobywa cenne doświadczenie zawodowe. Wolontariat sportowy  to inwestycja w przyszłość, zarówno wolontariusza, jak i klubów sportowych. Dzięki współpracy, kluby akademickie i wolontariusze razem dążą do wspólnego sukcesu.

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa
Projekt zainaugurowała Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Wolontariat w sporcie akademickim”, która odbyła się w dniach 25-26 listopada w Inkubatorze Medialno-Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Udział w Konferencji wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego Akademickiego  Związku Sportowego, członkowie uczelnianych i środowiskowych klubów sportowych, , a także przedstawiciele środowiska akademickiego z całej Polski, w tym Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Stanisław Michałowski.

W trakcie konferencji zostały przedstawione wyniki prac ekspertów nad modelami funkcjonowania centrów wolontariatu w środowisku uczelni wyższych. Uczestnicy oprócz udziału w obradach, mieli możliwość także wymiany doświadczeń związanych z organizacją wolontariatu w ich organizacjach oraz dyskusji na temat rozwoju wolontariatu sportowego w Polsce.  Ponadto zostali oni przeszkoleni z zakresu organizacji i prowadzenia centrów wolontariatu sportowego oraz form promocji wolontariatu w sporcie akademickim wśród studentów, a także z metod pozyskiwania środków na finansowanie działalności centrów wolontariatu sportowego.

Uczestnicy Konferencji otrzymali również publikację ekspercką formie vademecum pt. „Wolontariat w sporcie akademickim”, wydaną na potrzeby projektu.

Serwis internetowy: www.wolontariatsportowy.com
W ramach projektu powstał nowoczesny  serwis internetowy Akademii Wolontariatu Sportowego stanowiący bazę wiedzy na temat wolontariatu sportowego zarówno dla organizacji sportowych jak również potencjalnych wolontariuszy. To właśnie dzięki niemu kluby mogą także poszukiwać wolontariuszy, a wolontariusze mogą zgłaszać chęć pomocy w danym wydarzeniu. W serwisie zamieszczane będą oferty Akademickich Centrów Wolontariatu oraz klubów sportowych z całej Polski.

Kampania promocyjna w mediach społecznościowych
W ramach  projektu realizowana jest w Internecie (w szczególności w mediach społecznościowych) kampania promująca ideę wolontariatu w sporcie akademickim. Działania podejmowane w ramach kampanii promocyjnej w Internecie mają na celu dotarcie do szerokiej grupy docelowej oraz zachęcenie do wspierania rozwoju wolontariatu w sporcie akademickim, jak też do korzystania z oferty współpracy proponowanej wolontariuszom przez akademickie kluby sportowe. Działania promocyjne skierowane są w szczególności do przedstawicieli środowiska sportu akademickiego (akademickie kluby sportowe, działacze AZS oraz pracownicy uczelni), oraz do przyszłych wolontariuszy, np. studentów, absolwentów i innych zainteresowanych osób.
Głównym narzędziem kampanii animowane video dostępne na kanale YT, opowiadające o korzyściach płynących z bycia wolontariuszem sportowym.

Oglądnij materiał promocyjny:

IP/JM

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama