Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ruszyła rejestracja na debatę Europejskiego Tygodnia Młodzieży

2017-04-20

Jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej? Aktywnie działasz w wolontariacie? Lubisz angażować się społecznie, a przy okazji aktywnie korzystasz z narzędzi online? 9 maja 2017 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+, zaprasza na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży.


Według badań jedna piąta Polaków poświęca się pracy na rzecz organizacji pozarządowych. Udzielają się w takim samym stopniu zarówno kobiety, jak i mężczyźni, natomiast zdecydowanie większe zaangażowanie jest po stronie osób młodych, jest ich aż 26 proc. spośród ogółu badanych1. Potencjał młodzieży w szczególny sposób docenia Unia Europejska, która co dwa lata inicjuje Europejski Tydzień Młodzieży. W tym roku europejskim hasłem przewodnim jest Twórz, działaj, włącz się.


Polskie obchody ETM skupią się na tematyce zmian technologicznych. Postępujący rozwój społeczeństwa cyfrowego wymaga innych niż dotychczas narzędzi wspierających zaangażowanie,
a jednocześnie nadal istotne są w nim wartości takie jak solidarność, zaangażowanie społeczne, wielokulturowość. Dodatkowo w związku z 30-leciem programu Erasmus towarzyszące spotkania będą okazją do popularyzacji programu, a także do wysłuchania pomysłów młodych ludzi dotyczących kształtowania przyszłych kierunków polityki młodzieżowej UE.

Ponadto Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza młodych do udziału w debacie Cyfryzacja otwiera przed nami granice wyobraźni – współczesne formy zaangażowania młodych w społeczeństwie obywatelskim. W debacie uczestniczyć będą: minister Anna Streżyńska, dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, socjolog i rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Marta Komorska, Grzegorz Kądzielawski Dyrektor Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów, autor bloga Halo Ziemia Konrad Kruczkowski oraz Adam Janczewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP.


Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2017 r. o godzinie 14:00 w sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie.

Po oficjalnych obchodach o godz. 16:30 zapraszamy wszystkich uczestników debaty na koncert zespołu Lilly Hates Roses, który odbędzie się w ogrodzie BUW-u.

Na debatę można zarejestrować się poprzez stronę internetową http://erasmusplus.org.pl/etm/debata/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informujemy, że osobom spoza Warszawy zwracamy koszty podróży.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama