Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Skąd brać pieniądze na podróżowanie?

2017-03-16

Praktycznie każdy, kogo się nie zapyta marzy o podróżowaniu. Jednak w większości przypadków kończy się to na planowaniu tego w odległej przyszłości, a nie na realizacji. Najczęściej podawany powód takiego stanu rzeczy to brak pieniędzy na podróże. Czasami ma się wrażenie, że ludzie nie zastanawiają się nad prawdziwością tych słów, a odpowiadają w sposób automatyczny. Trudno przecież podważyć brak środków na koncie, więc takie usprawiedliwienie zamyka jakiekolwiek dyskusje.Pewnie wielokrotnie byliście świadkami rozmowy, podczas której jedna z osób podróżowała, a głównym pytaniem jakie otrzymywała było „skąd Ty właściwie masz na to pieniądze?”.

Kiedy próbowała wytłumaczyć jak jest, reszta przestaje już słuchać i ma się wrażenie, że odpowiedź jest już drugorzędna i ginie gdzieś wśród założeń, że na pewno od rodziców lub też odziedziczyła duży spadek.

Z czego to może wynikać? Wygodniej jest wierzyć, że ci którzy podróżują mają po prostu fart, dostali tą możliwość za nic lub ktoś im ją dał. Człowiek szuka przyczyn w zewnętrznych czynnikach, bo to zdejmuje z niego odpowiedzialność za to, że sam czegoś nie stworzył (przecież nie mógł/los tak chciał/zabrakło szczęścia/ życie nie jest takie proste itd.).

Dlaczego o tym piszę? Takich rozmów miałam w życiu kilkadziesiąt, a pytanie skąd bierzesz pieniądze, jest najczęstszym, jakie dostaję. I pytają mnie ludzie z różnych krajów i kręgów kulturowych. Zatem mit o tym, że trzeba być multimilionerem by podróżować jest uniwersalny. Postanowiłam zatem pokazać Wam na swoim przykładzie, jak to jest z tymi podróżami i przy okazji obalić kilka mitów.

Po pierwsze, na wstępnie muszę Was rozczarować. Nie, nie odziedziczyłam  dużego spadku, nie dostałam prezentu od rodziców i nie mam bogatego krewnego.

Zatem jakim cudem udało mi się zwiedzić 5 kontynentów i ponad 65 krajów nie rezygnując przy tym ze swoich pasji i studiowania?

Przeczytajcie moją historię: http://travelandkeepfit.com/pl/2016/10/13/how-can-i-afford-travelling/

Aleksandra Jaskółowska - podróżniczka i autorka międzynarodowego bloga o podróżach i aktywnym stylu życia www.travelandkeepfit.com. Odwiedziła ponad 65 krajów na 6 kontynentach. W wielu z nich studiowała i pracowała naukowo. Z zawodu jest psychologiem społecznym. To właśnie badania międzykulturowe były jednym z powodów jej podróży.

fot. materiały własne autorki

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama