Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Student zawodowiec

2016-10-03

Na studia przeznaczamy zwykle kilka lat, ale po ich ukończeniu nie zawsze czujemy się w pełni przygotowani do podjęcia pracy. Ale co ciekawe, studenci coraz częściej łączą zajęcia na uczelni z nauką zawodu w szkole policealnej. Dzięki temu już w rok lub 2 lata zdobywają konkretne umiejętności, które stanowią źródło dodatkowych dochodów już w trakcie studiów.


Szkoła policealna to więc opcja nie tylko dla tych, którzy nie podjęli studiów na uczelni wyższej. Coraz więcej studentów wybiera tę formę kształcenia, gdyż mają tam szansę zdobyć konkretne kwalifikacje zawodowe. Przykładowo w szkole TEB Edukacja co najmniej 50% nauki stanowią zajęcia praktyczne. Z doświadczenia tej szkoły wynika, że wielu słuchaczom z sukcesem udaje się pogodzić naukę zawodu ze studiami.

Just do IT
Profesje związane z branżą informatyczną są dobrze opłacane, ale wymagają też wykazania się rzeczywistymi umiejętnościami. Można je zdobyć ucząc się w zawodzie technika informatyka lub grafika komputerowego. Dzięki praktycznej znajomości programów można samodzielnie realizować projekty stron internetowych, plakatów, ulotek,  itp. To umiejętności cenione na stanowiskach związanych z marketingiem i reklamą.


Wszystko w porządku
Z tytułem technika administracji student może redagować pisma urzędowe, sprawować pieczę nad obiegiem informacji i dokumentów oraz organizacją narad i konferencji. Natomiast technik rachunkowości jest przygotowany do prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwach i kancelariach.


Piękno w praktyce
Nadmiar teorii jest zmorą uczelni wyższych, więc studenci często zgłaszają się do szkół policealnych by zdobyć umiejętności praktyczne. Przykładowo na zajęcia na kierunku technik usług kosmetycznych w TEB Edukacja uczęszczają studenci kosmetologii. Tu uczą się profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało. Zainteresowaniem cieszy się też wizaż i stylizacja, to nauka wykonywania makijażu, manicure oraz analiz kolorystycznych.


Dobry zawód w służbie zdrowia

Już po 2 latach nauki w szkole policealnej jest możliwe zatrudnienie w branży medycznej. Technik farmaceutyczny zyskuje uprawnienia do pracy w aptekach i laboratoriach, a technik masażysta - w ośrodkach rehabilitacji, gabinetach odnowy, spa. Ciekawostką jest, że na zajęcia z masażu zapisują się też studenci fizjoterapii, którzy chcą zdobyć dodatkowe umiejętności i szybciej rozpocząć pracę w zawodzie.


Szkoła policealna to często opcja rozsądniejsza aniżeli wybór drugiego kierunku studiów. Co ważne, w TEB Edukacja naukę można realizować w trybie dziennym, wieczorowym lub weekendowym, a część dostępnych kierunków jest bezpłatna. Więcej informacji można uzyskać na www.teb.pl

artykuł sponsorowany

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • stypendium [0]Warto pamiętać, że bogaci wciąz pomagają zdolnym. L. Czarnecki funduje stypendia. Warunek podjęcie pracy w Polsce po realizacji studiów. Patriotycznie. Można. Tak się buduje prestiż.

  2017-02-16, 19:05:00
  aleksander
Zobacz wszystkie wypowiedzi
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama