Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studia detektywistyczne w Polsce

2017-12-18

Filmy, książki, a nawet gry wideo, w których mamy do czynienia z detektywami zdobywają zawsze ogromną popularność, ponieważ mają one tajemniczy nastrój, który pozwala się wczuć w klimaty różnych historii. Podczas doświadczania tego typu rozrywki każdy z nas próbuje rozwiązywać zagadki na własny sposób, aby móc wyprzedzić głównego bohatera. Udaje nam się to rzadko, ale możemy to zmienić dzięki studiom w Polsce, które mogą pozwolić nam także wykonywać zawód detektywa.

W Polsce można studiować kierunki, które pozwolą zdobyć licencję detektywa.

Studia detektywistyczne w Polsce pozwalają uzyskać każdemu absolwentowi licencję, która umożliwia pełnienie usług śledczych. Wbrew pozorom, na ten zawód jest coraz większe zapotrzebowanie w naszym kraju. Z tego właśnie powodu przedstawiamy najciekawsze kierunki związane z tą profesją.

Detektywistyka na Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu
Detektywistyka to jedna ze specjalności na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, którą można zrobić już na studiach I stopnia tej uczelni. Program rozwija tutaj wiedzę z zakresu prawa, ekonomii i etyki tego zawodu. Dodatkowo, każdy pozna tutaj aspekty planowania i prowadzenia operacji rozpoznawczych w trakcie śledztwa. Dzięki temu można w przyszłości pracować w takich miejscach, jak np. służby mundurowe lub specjalne, służby więzienne, państwowe i prywatne organizacje, a nawet jednostki w obszarze porządku publicznego.

Detektywistyczno-dochodzeniowa specjalizacja na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu
Tym razem znów mamy do czynienia ze specjalizacją na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Oczywiście umożliwia ona tak samo otrzymanie licencji detektywa, ale oprócz tego, studenci mogą zdobyć tutaj wiedzę z zakresu życia społecznego, funkcjonowania instytucji publicznych, umiejętności operacyjnych i wiele innych związanych z dochodzeniem. Po tym kierunku można podjąć pracę jako prywatny detektyw, śledczy w policji oraz strażnik.

Detektywistyka na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Jest to specjalizacja, którą można zdobyć na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie wspomnianej wyżej uczelni. Jest możliwość otrzymania jej już po 3 latach studiów licencjackich – zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W tym przypadku także możemy otrzymać licencję detektywa, która pozwoli nam brać aktywny udział w śledztwach.

Oprócz tych uczelni, detektywistykę możemy znaleźć także na Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, a także na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że zawód detektywa jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądany, ale jednocześnie trudny i bardzo odpowiedzialny.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama