Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studia dla miłośników filmu

2017-11-14

Filmy to rodzaj rozrywki, którego nie da się nie lubić. Każdy je ogląda, więc to jest przyczyna zdobycia przez nie tak dużej popularności. Okazuje się, że można studiować w tej dziedzinie, co pozwala wielu osobom wiązać przyszłość z tą dziedziną. Poznajmy kierunki w całej Polsce powiązane z filmem

Kierunki studiów, w których przyszłość związana jest z branżą filmową.

Warszawska Szkoła Filmowa
Uczelnia znajdująca się w Warszawie została stworzona pod patronatem Ministra Kultury. Mamy tu dużo kierunków powiązanych z tą dziedziną. Możemy tu studiować na reżysera na trzyletnim licencjacie oraz na trzysemestralnym podyplomowym okresie nauki. Dodatkowo, mamy tu opcję dostania się na pozycję kreatora dźwięku w TV, grach i filmach. Jest to na pewno oryginalny i jedyny w swoim rodzaju kierunek. Kolejne specjalizacje, które możemy tu zrobić to realizacja obrazu dźwiękowego, aktorstwo, scenopisarstwo, montaż i kurs operatorski. Każdy fan filmu znajdzie tu coś dla siebie.

Filmoznawstwo
Jeśli ktoś ma ochotę poznać film bardziej od strony naukowej, jest możliwość studiowania pod kątem filmoznawstwa. Tego typu studia oferują takie miejscowości, jak Katowice w Instytucie Nauk o Kulturze, Łódź w Zakładzie Historii i Teorii Filmu, Kraków w Instytucie Sztuk Audiowizualnych, Poznań w Zakładzie Filmu i Telewizji.

Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershoot
Szkoła, która oferuje wiele nowoczesnych kierunków powiązanych z filmem. Oprócz reżyserii i montażu, można tutaj pójść w stronę animacji 3D, a także produkcji i realizacji obrazu filmowego.

Szkoła Artystyczna ROE we Wrocławiu
Uczelnia ta pozwala poznać wiele aspektów szkoły filmowej – zupełnie innej od reszty szkół. Jest to studium, w których możemy uczestniczyć w zajęciach aktorstwa, charakteryzacji, scenografii, kostiumografii, scenopisarstwa, realizacji dźwięku, fotografii oraz z organizacji produkcji. Oferta jest naprawdę szeroka.

Gdańska Szkoła Filmowa
Kolejna duża szkoła, która skupia się głównie na sztuce filmowej. Mamy tu wiele kierunków, które mogą pozwolić nam wykształcić się zawodowo w tej branży.

To tylko niektóre kierunki studiów i szkoły, które pozwalają nam zdobyć wykształcenie w dziedzinie filmowej. Jest to temat popularny, ale wydaje się, że ciężko znaleźć jakiejś studia z tym związane. Wręcz przeciwnie, jest ich naprawdę dużo. Wystarczy tylko poszukać, a w każdym większym mieście coś znajdziemy.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama