Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studia dla osób, które chcą zostać dziennikarzami

2017-11-27

Zawód dziennikarza jest bardzo pożądany przez ludzi, a także popularny, ponieważ to profesja, która będzie zawsze istniała, gdyż społeczeństwo w dobie nowych mediów potrzebuje takich osób. Pozwalają nam oni być na bieżąco dzięki temu, że przedstawiają newsy i inne wiadomości ze świata. Trudno jednak dostać się do tej branży. Jest ona atrakcyjna, ale jednocześnie bardzo wymagająca, co sprawia, że nie wszyscy się do niej nadają. Dlatego też pada dużo pytań o to, co trzeba studiować, aby zostać dziennikarzem?

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby zostać dziennikarzem?

Dziennikarz to osoba, która może pracować w wielu instytucjach. Jest to często telewizja, portale internetowe, czasopisma lub radio. W dzisiejszych czasach mogą to być nawet różne serwisy udostępniające filmiki, takie jak Youtube. Wiąże się to często z pisaniem artykułów, chodzeniem na wydarzenia i przedstawianiem swojej opinii na temat różnych doświadczeń. Stąd wiele recenzji filmowych.

Prawda jest taka, że teoretycznie do pracy dziennikarza przyszykowuje kierunek Dziennikarstwo, który znajdziemy praktycznie na każdym uniwersytecie. Co nie znaczy, że musimy go studiować, ponieważ inne kierunki mogą dać nam dużo więcej w tej branży. Warto wziąć pod uwagę studia, które będą nas szkolić z umiejętności pisania, fotografii lub tworzenia filmów. Każdy z tych aspektów może nam się przydać w branży dziennikarskiej, więc warto szukać kierunków z tym związanych.

Najważniejsza jednak w pracy dziennikarza jest praktyka. Dlatego właśnie warto poszukać sobie stażu płatnego lub darmowego w jakiejś firmie, gdzie możemy pokazać swoje umiejętności. To najlepsza droga do tego, aby pójść w kierunku naszego wymarzonego zawodu. Jeśli się sprawdzimy, zyskujemy dużą szansę na zatrudnienie.

Praca dziennikarza nie jest prosta, ale często dobrze płatna, a dodatkowo pozwala na wyjazdy służbowe na bardzo ciekawe wydarzenia. Dlatego jest to bardzo pożądany zawód, ale należy pamiętać, że nie studia są tu najważniejsze, a nasze umiejętności i zapał do pracy, który jest naprawdę dużą częścią tej branży. Pamiętajmy też, że nie można tutaj stanąć w miejscu, trzeba cały czas się rozwijać.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama