Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studia od marca w Wyższej Szkole Bankowej

2017-01-09

Zdałeś maturę i chciałbyś rozpocząć studia? W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie ruszyła rekrutacja zimowa. Dzięki temu pierwsze zajęcia odbędziesz już w marcu!

Rekrutacja zimowa jest prowadzona zarówno na studia I, jak i II stopnia. Wśród dostępnych kierunków WSB w Chorzowie proponuje: finanse i rachunkowość, psychologia w biznesie oraz zarządzanie. Kandydaci, którzy marzą o dyplomie inżyniera, mogą wybrać 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku logistyka lub informatyka.

– Oferta edukacyjna kierunków studiów jest tworzona w oparciu o potrzeby rynku pracy – przyznaje dr Krzysztof Koj, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. – Uczelnia realizuje Program Partnerstwa Biznesowego, do którego przynależą m.in. Microsoft, DB Schenker, ING Bank Śląski, czy Grupa Żywiec. To właśnie firmy partnerskie opiniują nasze programy nauczania, aby były odpowiednio dopasowane do oczekiwań pracodawców – dodaje.

W chorzowskiej WSB kształcimy praktycznie
Uczelnia zwraca szczególną wagę na praktyczności przekazywanej wiedzy. Wykładowcy Wyższej  Szkoły Bankowej to eksperci w danej branży, o ugruntowanej pozycji w środowisku zawodowym, którzy omawiają zjawiska i procesy na przykładach zaczerpniętych z własnej praktyki i doświadczenia.

Studenci chorzowskiej WSB uczestniczą w różnorodnych programach praktyk i staży. – Zyskują dzięki temu doświadczenie i mają szansę w świadomy sposób planować swoją karierę zawodową – mówi Joanna Dinges, dyrektor Biura Karier i Praktyk WSB w Chorzowie.

O praktyczności świadczą także organizowane wizyty studyjne, podczas których studenci mają okazję poznać funkcjonowanie firm „od kuchni”, w warunkach rzeczywistych, a to, o czym uczą się z książek, od razu przećwiczyć. Browarium Tyskie, Kopalnia Guido, a nawet Fabryka Motocykli BMW w Berlinie - to tylko część z przedsiębiorstw, w których wizytują studenci chorzowskiej WSB.

Doświadczenie zawodowe studenci zdobywają również podczas wyjazdów na praktyki i staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Praca w międzynarodowym zespole nie tylko podnosi poziom znajomości języka obcego, ale otwiera także na inne kultury i poszerza grono znajomych z różnych części świata.

Czas na pracę, czas na studia, czas na życie

Według Badań Atrybutów Marki z 2016 roku, 9 na 10 studentów Wyższej Szkoły Bankowej rozpoczyna pracę zawodową już podczas studiów. Dlatego chorzowska uczelnia dba o odpowiednią organizację zajęć, tak, aby mogli z powodzeniem łączyć te dwie aktywności, a do tego uprawiać sport, realizować hobby, mieć czas na spotkania z przyjaciółmi.

Zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej odbywają się trzy dni w tygodniu (w trybie stacjonarnym) lub soboty i niedziele (w trybie niestacjonarnym). Dzięki Extranetowi studenci mogą w dowolnej chwili zdalnie sprawdzić plan zajęć, dyżur wykładowcy czy oceny z zaliczeń i egzaminów, bez konieczności pojawienia się na uczelni.

Studia - Twoja inwestycja w przyszłość

Na studia w Wyższej Szkole Bankowej można zapisać się przez Internet na stronie www.wsb.pl/chorzow. Do 15 lutego kandydaci skorzystają ze zniżek w czesnym i „wpisowym”.

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama