Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studia sportowe w Polsce

2018-05-10

Studia sportowe to lista kierunków, na które mogą uczęszczać osoby wiążące swoją przyszłość z różnymi dziedzinami teorii i praktyki wychowania fizycznego. Na tego typu specjalizacje w szkołach wyższych decydują się najczęściej osoby zajmujące się zawodowo graniem w piłkę nożną lub uprawianiem innych dyscyplin. Na studia związane ze sportem może się jednak udać każdy. W poniższym artykule przedstawiamy, gdzie można uczyć się wychowania fizycznego, jaka przyszłość czeka absolwenta po tego typu edukacji oraz do jakich kierunków mamy dostęp na polskich uczelniach.

Zobacz, co można studiować, aby związać swoją przyszłość ze sportem!

Studia sportowe – gdzie?

Kierunki związane ze sportem znajdziemy na Akademii Wychowania Fizycznego, która swoje oddziały ma w prawie każdym dużym mieście w Polsce. Dostępne są także kursy zawodowe i specjalizacje na uczelniach prywatnych. Aby dostać się na studia sportowe, należy zdać maturę z języka obcego z wysokim wynikiem. Pod uwagę brane są także inne dowolne przedmioty, jednak najważniejszy jest test sprawnościowy, który musi zaliczyć każdy, przystępując do kierunku związanego ze sportem.

Praca po studiach sportowych

Studia sportowe otwierają absolwentom duże możliwości na znalezienie pracy. Podstawowym przykładem jest rola nauczyciela wychowania fizycznego na każdym etapie edukacji. Tego typu kierunki pozwolą jednak także szukać zatrudnienia w innych instytucjach kultury sportowej, jak np. kluby piłkarskie, kluby fitness, siłownie i pływalnie.

Studia związane ze sportem to nie tylko aktywność fizyczna, znajomość budowy ludzkiego organizmu i psychologia, to także wiedza na temat zarządzania organizacjami, które zajmują się kierowaniem drużyny z danej dyscypliny i występowaniem w mistrzostwach.

Przykładowe kierunki z przyszłością w sporcie

Wychowanie fizyczne
Podstawowy kierunek studiów sportowych. Kształci on swoich studentów na trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach.

Dziennikarstwo sportowe
Odrębna dziedzina związana ze sportem. Nie wymaga ona jednak skończenia studiów związanych z wychowaniem fizycznym. Dziennikarzem można zostać także po wielu kierunkach humanistycznych.

Menedżer sportu
Sportem można zajmować się także od zaplecza. Zarządzanie organizacją prowadzącą drużyny danych dyscyplin to praca bardzo dobrze płatna.

Psychologia w sporcie
Psychologia także może być przyszłością sportową, ponieważ wielu zawodowcom, którzy występują w mistrzostwach, potrzebne jest przygotowanie mentalne.

Turystyka
Kierunek, który wymaga bardzo dobrej znajomości języków obcych. Po ukończeniu tego typu studiów można myśleć o pracy przy organizacji przedsięwzięć turystycznych i rekreacyjnych.

Run Colors kod rabatowy

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama