Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studia w Polsce: Kryminologia

2017-10-09

Nabór na studia zakończył się już jakiś czas temu, jednak warto pomyśleć o swojej przyszłości. Jest to dobra propozycja dla osób chcących uczęszczać na dwa kierunki jednocześnie lub dla tych, co czują, że muszą coś zmienić w swoim życiu. W kolejnym artykule z cyklu "Studia w Polsce" chcemy Wam opowiedzieć trochę o kryminologii, która z pewnością przypadnie do gustu osobom studiującym prawo lub administracje.

Wzrasta coraz bardziej zainteresowanie studiami związanymi z prawem karnym.

Gdzie studiować?
Kryminologia jest kierunkiem studiów, który największą popularność zyskał w Gdańsku za sprawą Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiej Szkoły Wyższej. To jednak nie wszystkie możliwość, które możemy odnaleźć na naszych polskich uczelniach. Ten fakultet jest także dostępny na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a nawet we Wrocławiu na Wyższej Szkole Prawa. Dodatkowo, Uniwersytet Wrocławski także postanowił szkolić studentów w tym kierunku i dlatego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii utworzono nabór na studia zaoczne. Czesne kosztują dużo, ale warto o tym pomyśleć, ponieważ przyszła praca może zwrócić te pieniądze.

O kierunku
Kryminologia powstała oczywiście z myślą o pracy w policji. Jest to propozycja, która na pewno skusi wiele osób. W trakcie studiów można poznać kulisy zwalczania przestępczości i innych patologii. Pojawią się zajęcia z historii kryminologii, jej metodologii, teorii oraz psychologii. Najważniejszymi szczeblami tego kierunku będą jednak prawo karne i logika.

Co po studiach?
Przede wszystkim praca w policji, ale nie tylko. Po kryminologii będziemy mogli znaleźć pracę w każdej branży zajmującej się bezpieczeństwem. W grę wchodzi także sąd, więc jeśli ktoś jest zainteresowany wymierzaniem sprawiedliwości, te studia są dla niego.

Bardzo ważną kwestią jest to, że kryminologia nie jest dla wszystkich. Nie każda osoba będzie w stanie podołać przyszłej pracy w tej dziedzinie. To samo tyczy się samych studiów, które też są ciężkie do ukończenia, więc należy się poważnie zastanowić przed ich wyborem. Warto jednak pamiętać, że warto, ponieważ to tworzy perspektywy na dobrą i płatną pracę w przyszłości.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama