Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studiowanie dwóch kierunków - czy jest możliwe?

2018-06-13

Studia są odbierane w Polsce różnie przez ludzi. Jedni nie cenią ich w ogóle, a inni wręcz przeciwnie – lubią oni się uczyć i chodzić na zajęcia. Dla tych drugich często kierunek, na który się uczęszcza, to za mało, aby móc się rozwijać w szybki sposób. W takiej sytuacji człowiek myśli nad zrobieniem dodatkowej specjalności. Zobacz, czy studiowanie dwóch kierunków w Polsce jest możliwe!

Zobacz, czy można uczęszczać na drugi kierunek studiów!

Dwa kierunki studiów jednocześnie

Nie ma żadnego problemu, aby w Polsce uczęszczać na zajęcia w jednym czasie także na drugi kierunek studiów. Zarówno uczelnie publiczne, jak i  te prywatne pozwalają swoim studentom dodawać do swojego harmonogramu wykłady i ćwiczenia z innej specjalności. Aby móc uczyć się w ten sposób, wystarczy w trakcie naboru na studia zapisać się także na coś innego i zanieść odpowiednie dokumenty rekrutacyjne.

Studiowanie dwóch kierunków dziennie – czy warto?

Na jednoczesne studiowanie dwóch kierunków decydują się zazwyczaj osoby, które uczą się stacjonarnie, ale myślą o rozpoczęciu czegoś nowego w formie zaocznej. Są jednak także ludzie bez chęci płacenia za szkołę wyższą. W tej sytuacji wybierają oni studia dzienne.

Ten drugi przypadek może wydać się trudniejszy ze względu na natłok zajęć i nauki w środku tygodnia. Jest to nie do uniknięcia, lecz ciężka praca może się opłacić w przyszłości. Przede wszystkim można to opisać jako oszczędność czasu, dzięki której w przeciągu kilka lat zdobywamy dwa dyplomy. Taka informacja wygląda bardzo dobrze z perspektywy pracodawców – dzięki niej widać, że absolwent danej uczelni jest pracowity. Otwiera to również duże możliwości wejścia na rynek pracy po zakończeniu nauki w szkole wyższej.

2 kierunki studiów jednocześnie – porady

Kluczem do łatwej nauki na dwóch kierunkach jest odpowiednie dostosowanie sobie planu zajęć w obu przypadkach. Najważniejsze, żeby zlikwidować jak najwięcej przerw między zajęciami. Warto także zadbać o to, aby ćwiczenia i wykłady nie nachodziły na siebie. W takiej sytuacji niektórzy decydują się na indywidualny tok nauczania na studiach.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama