Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów

2018-03-08

Studenci, którzy przyjeżdżają do wielkiego miasta, nie zawsze są w stanie opłacić swoje mieszkanie i wyżywienie z własnej kieszeni. Natłok zajęć na uczelni dodatkowo nie pozwala im pójść do pracy. Z tego powodu szkoły wyższe oferują pomoc materialną dla osób, które mają problemy finansowe. Nie jest to jednak jedyna forma wsparcia, ponieważ istnieje także stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Zobacz, jak starać się o stypendium za wyniki w nauce.Stypendium za wyniki w nauce

O pomoc materialną w tym przypadku może starać się każdy student, który w poprzednim roku akademickim osiągnął minimalną średnią ocen określoną w regulaminie danej uczelni. W przypadku otrzymania takiego stypendium, można cieszyć się comiesięczną wypłatą pod koniec każdego miesiąca przez następne dwa semestry. Pamiętajmy jednak, że odpowiednia średnia nie zapewnia nam od razu przyznania pomocy finansowej. Uprawnia nas ona jedynie do złożenia wniosku, który musi zostać rozpatrzony pozytywnie. Spośród wszystkich chętnych wybierana jest tylko mała część osób, które otrzymają stypendium studenckie. Dlatego właśnie możliwość zdobycia go zależy od tego, jaką mamy konkurencję.

Wniosek o stypendium

Starania o pomoc materialną dla najlepszych studentów należy rozpocząć od systemu USOSweb uczelni, w którym na naszym profilu wypełniamy wniosek o stypendium rektora. Możemy to zrobić tylko w określonym przez szkołę wyższą terminie. Uzupełniamy w nim dane dotyczące zaliczenia poszczególnych etapów studiów, a także uzyskanej średniej ocen. Następnym naszym krokiem jest wydrukowanie specjalnego dokumentu, który pojawi się nam na osobistym koncie. Takie podanie musimy dostarczyć do wydziałowego dziekanatu od spraw socjalno-bytowych, gdzie nastąpi pełna weryfikacja wniosku. Ostatnim krokiem w procesie starania się o pomoc materialną dla studentów jest oczekiwanie na listę rankingową, w której sprawdzimy, czy załapaliśmy się na stypendium rektora.

Ile wynosi stypendium rektora?

Dokładna wartość pomocy dla studentów jest indywidualna dla każdej uczelni i zależy od ilości osób, którym przyznawane jest stypendium. Uczniowie szkół wyższych z wysokimi wynikami w nauce mogą liczyć nawet na kilkaset złotych miesięcznie.

Kiedy można się starać o stypendium rektora?

O stypendium rektora dla najlepszych studentów należy starać się już na początku roku akademickiego, ponieważ tylko w tym okresie rozpatrywone są wnioski o pomoc finansową na uczelniach.

Jeśli interesuje cię temat pomocy materialnej w szkole wyższej. Zobacz także inne stypendia, które przysługują studentom.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama