Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Szkoła językowa Sprachcaffe Languages Plus zbadała naukę języków obcych za granicą

2017-07-13

Szkoła językowa Sprachcaffe Languages Plus przeprowadziła badanie, w którym ponad 2000 studentów z różnych krajów podzieliło się doświadczeniami uczenia się języka obcego za granicą.

Sprachcaffe Languages Plus

Naukę za granicą cechuje całkowite zanurzenie w języku i uczenie się przez osobiste interakcje. Niesie to  wiele kluczowych korzyści w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, pewności siebie i obycia międzynarodowego. Badanie zostało poszerzone o motywacje i perspektywy osób uczących się języka i wywiady jakościowe.  Raport można przeczytać na stronie badania. W raporcie możemy przeczytać wywiady z osobami,  które brały  udział w takich kursach. Opisują oni swoje wrażenia jak i doświadczenia jakie nabyli po odbyciu takiego kursu za granicą. Dzielą się z nami swoimi nowo zawartymi przyjaźniami. Badanie to pokazuje jak kursy językowe za granicą przyczyniają się do procesu nauki języka.

Jak uczyć się języka obcego?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo korzyści daje nam znajomość więcej niż jednego języka. Nauka języka nie dla wszystkich jest prosta. Jednym przychodzi to bardzo łatwo i szybko inni muszą poświęcić na to o wiele więcej swojego czasu. Na obecną chwilę możliwości nauki języków obcych jest dużo, ale najlepszą i najnowocześniejszą z metod to wyjazd na kurs zagraniczny. Dzięki takim kursom możemy połączyć główny nasz cel -  naukę z odpoczynkiem oraz zdobywaniem nowych doświadczeń życiowych.  Dlatego warto zaryzykować i wyjechać na taki kurs zagranicą.

Korzyści z nauki za granicą

Wielu z nas może zastanawiać się, dlaczego nauka języków obcych za granicą jest tak ważna? Co wnosi ona do naszego życia i jakie są długoterminowe efekty? Szczegółowe odpowiedzi na te pytania można znaleźć po przeczytaniu całego raportu. A w wielkim skrócie nauka języka jest bardzo pożyteczna. Pomaga rozwinąć podstawowe umiejętności, przez co może być korzystna w karierze zawodowej i przyczyniać się do ogólnego samozadowolenia, dzięki niej polepszają są również umiejętności komunikacyjne, zwłaszcza w kontaktach z osobami z innych krajów. Powodów dla których uczymy się języka obcego jest oczywiście więcej. Języki umożliwiają nam komunikowanie się, przemieszczanie i podróżowanie.  Dają nam także dostęp do wiedzy oraz poszerzają nasze horyzonty. Poznanie języka oznacza również rozumienie danej kultury, zrozumienie współczesnych tematów (t.j. różnorodność, spójność społeczna i globalizacja). Języka uczymy się także w celu osobistego rozwoju i lepszego poznania danej kultury.  A gdzie możemy poznać kulturę lepiej niż w kraju, w którym mówi się danym językiem?

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama