Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Trwa rejestracja do 5. edycji nocnego hackathonu – Let’s Code!

2018-10-24

20 godzin programowania, 9 miast w Polsce i jedna pasja! Wystartowały zapisy do kolejnej edycji nocnego hackathonu Let’s Code. Już 17 listopada zespoły pasjonatów IT rozpoczną rywalizację o zwycięski tytuł i nagrody w etapie lokalnym, a najlepsze drużyny z pierwszego etapu będą miały możliwość udziału w drugim etapie – globalnym, w którym do wygrania jest 10 000 złotych.

Rejestracja trwa do 10 listopada 2018 roku.Nocny konkurs programistyczny Let’s Code odbędzie się już po raz 5. Składa się z dwóch etapów – lokalnego i globalnego. W tym roku na etapie lokalnym zespoły mają szansę na rywalizację w 9 lokalizacjach Sii w całej Polsce, będą to Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Lublin, Katowice i Rzeszów. Etap globalny polega na głosowaniu online wśród najlepszych drużyn z pierwszego etapu.

Na etapie lokalnym celem zespołów jest stworzenie aplikacji wpisującej się w jeden z trzech tematów z obszaru biznesu, pasji lub odpowiedzialności społecznej. Na swoje zadanie mają 20 godzin, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie jury, w którego skład wchodzą specjaliści związani z biznesem, programowaniem i zarządzaniem projektami.

Etap globalny to głosowanie online. Najlepsze aplikacje z etapu lokalnego opublikowane zostaną na stronie wydarzenia: http://letscode.sii.pl/. Internauci mają 5 dni, aby oddać swój głos poprzez stronę internetową i pomóc wybranej drużynie zwyciężyć. Jest o co walczyć, ponieważ nagroda główna to 10 000 złotych.

W zeszłorocznej edycji Let’s Code powstało 60 aplikacji. Mimo krótkiego czasu na ich stworzenie, uczestnicy wykazali się wiedzą, kreatywnością i dobrą organizacją. Zauważalnym trendem jest fakt, że jakość aplikacji z roku na rok jest coraz wyższa. W głosowaniu globalnym zmierzyło się 25 drużyn, a tytuł najlepszej zdobył zespół Gloo z Lublina za aplikację Petalert, która ułatwia odnalezienie zaginionego pupila.

Z każdym rokiem hackathon organizowany przez Sii staje się coraz bardziej popularny. Do poprzedniej edycji zgłosiło się, aż 350 pasjonatów IT, co dało wynik 107 zgłoszonych drużyn!

Rejestracja drużyn trwa od 1 października do 10 listopada na stronie wydarzenia: http://letscode.sii.pl/. Nie czekaj, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

ip

fot. materiały organizatora

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama