Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Trwają poszukiwania najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

2014-11-10

Zagraniczni studenci, którzy uczą się na polskich uczelniach i aktywnie działają w środowisku akademickim, mogą wziąć udział w konkursie Interstudent na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2014.

Konkurs Interstudent, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, kierowany jest do zagranicznych studentów studiujących w polskich uczelniach, zarówno na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. W konkursie mogą uczestniczyć studenci uczelni publicznych i niepublicznych, uczący się w języku polskim i obcym.

- Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych - informują organizatorzy konkursu.

Podstawą udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie do organizatorów Ankiety Interstudenta. Zgłoszenia mogą przesyłać: rektorzy lub prorektorzy ds. międzynarodowych, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich. Kandydatów mogą zgłaszać również koleżanki i koledzy ze studiów.

Zwycięzców w trzech kategoriach (studia licencjackie, studia magisterskie, studia doktoranckie) wyłoni kapituła konkursu, która może ustanowić dodatkowe wyróżnienia. Laureaci otrzymają nagrody, statuetki oraz dyplomy. Dodatkowym wyróżnieniem będzie popularyzacja zwycięzców i ich uczelni na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy.

Gala finałowa konkursu Interstudent odbędzie się 22 stycznia, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2015” w Lublinie.

Jak informowała w kwietniu "Fundacja Edukacyjna Perspektywy" w Polsce uczy się blisko 36 tys. studentów zagranicznych ze 149 krajów, to o 23 proc. więcej niż w roku poprzednim. Najliczniejszą grupę, ponad 15 tys., stanowią Ukraińcy.

PAP - Nauka w Polsce

Fot. Michał Antoniewicz

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama