Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

W trakcie studiów można nieźle zarobić! Jak? Sprawdź!

2015-11-30

Podczas gdy większość ludzi szczególnie w grudniu narzeka na pustki w portfelu,  studenci odczuwają brak gotówki przez większość roku! Wydatki na mieszkanie, kserówki, integracje… Czy istnieje sprawdzony sposób na dorobienie w trakcie studiów? Tak! Wystarczy zostać korepetytorem!

Wielu osobom zawód korepetytora kojarzy się wyłącznie z… udzielaniem lekcji angielskiego. To bardzo popularny mit! Rzeczywiście, zajęcia z języka Szekspira są jednymi z najczęściej poszukiwanych przez uczniów. Co nie zmienia faktu, że rynek korepetycji jest szeroki.  Uczniowie poszukują zajęć nie tylko z przedmiotów typowo szkolnych, ale również… niszowych. Umiesz tworzyć witraże, znasz język sumeryjski, zajmujesz się florystyką? W takim razie zawód korepetytora jest w sam raz dla Ciebie!

Ile można na tym zarobić?
Sporo. Wiele zależy od lokalizacji oraz przedmiotu, z którego masz zamiar prowadzić zajęcia. Z danych własnych serwisu e-korepetycje.net wynika, że średnie wynagrodzenie za godzinę zajęć udzielanych w województwie mazowieckim wynosi 42 złote. Za zajęcia modelarstwa otrzymasz średnio nawet 76 złotych, a za naukę programowania 57 złotych.
Dla przykładu: gdybyś w tygodniu udzielał 6 godzin korepetycji z języka… chińskiego mógłbyś miesięcznie zarobić ok. 1128 złotych i więcej.

Porozmawiajmy o kosztach
Twoje wydatki będą związane głównie z kosztami znalezienia uczniów oraz przygotowania dla nich materiałów. Dobra wiadomość jest taka, że uczniów możesz znaleźć dodając za darmo swoje ogłoszenie do jednego z największych serwisów dla korepetytorów – e-korepetycje.net. Tam możesz również przeglądać oferty pracy wystawiane przez uczniów i prywatne szkoły. Trudno wyliczyć koszty materiałów ponieważ będą zależne od specyfiki prowadzonych zajęć oraz oczekiwań ucznia.

Plusy udzielania korepetycji:
- możesz uczyć u siebie w mieszkaniu, a jeśli masz na głowie współlokatorów, możesz prowadzić lekcje u ucznia,
- możesz też prowadzić zajęcia zdalnie - wystarczy dobre łącze internetowe oraz komputer z wbudowaną kamerką i mikrofonem,
- możesz udzielać korepetycji grupie, z jaką najlepiej się dogadujesz – dzieciom, młodzieży, dorosłym,
- sam deklarujesz poziom zaawansowania na jakim chcesz prowadzić lekcje,
- tylko od Ciebie zależy w jakich dniach i w jakich godzinach będziesz pracować,
- dzięki realizacji zajęć z kierunku, na którym się kształcisz, na bieżąco powtarzasz materiał ze studiów,
- zajęcia są świetną wprawką przed pracą nauczyciela, jeśli planujesz taką karierę,
- ponosisz nieduży koszt rozpoczęcia pracy.

E-korepetycje.net to największa polska witryna internetowa, przeznaczona dla  ludzi chcących pracować i uczyć się - platforma łączy korepetytorów oraz uczniów.
Serwis umożliwia korepetytorom darmowe zamieszczanie ogłoszeń i przeglądanie ofert pracy dodawanych przez uczniów i szkoły prywatne. Witryna działa nieprzerwanie od 2006 roku.

artykuł sponsorowany

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama