Wiadomości - Z życia Uczelni

Wspólny kierunek w WAT, PŁ i UAM

2014-12-17 16:09:16

W wyniku porozumienia trzech uczelni: Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Łódzkiej, dla studentów stacjonarnych studiów II stopnia otwarto nowy interdyscyplinarny kierunek studiów – chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia.

Wymieniony kierunek będzie realizowany przez Wydział Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej, Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej.

Założenia programu są tak skonstruowane, aby absolwent tego kierunku posiadł umiejętności posługiwania się zaawansowaną, interdyscyplinarną wiedzą ogólną i specjalistyczną. Specjalistyczna wiedza wiąże się z dobrą znajomością chemii, technologii chemicznej, inżynierii materiałowej oraz angielskiej terminologii chemicznej i technologicznej.

Absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w przemyśle, laboratoriach badawczych, administracji oraz w innych instytucjach, w których występuje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu chemii lub technologii materiałów. Absolwenci tego kierunku znają sposób otrzymywania i bezpiecznego stosowania wyrobów chemicznych, potrafią postępować z materiałami zużytymi i odpadami, co wiąże się z uzyskaniem wiedzy w zakresie ochrony środowiska. Zdobędą umiejętności do kierowania zespołami ludzkimi oraz potrafią się doskonale posługiwać fachową literaturą i przepisami prawnymi w temacie działalności gospodarczej.

Celem powołanego kierunku jest wykształcenie specjalistów, którzy posiadają wiedzę niezbędną do interpretacji i ilościowego opisu podstawowych zjawisk chemicznych, fizykochemicznych, prowadzenia prac laboratoryjnych oraz organizowania bezpiecznie i efektywnie działających stanowisk tych prac laboratoryjnych.

Podczas tak zorganizowanych studiów, gdzie student będzie musiał realizować zadania dydaktyczne w trzech różnych wydziałach, to jednak uzyska możliwość  nie tylko poznania nowych środowisk akademickich, ale także sposobu uczenia i zaliczania poszczególnych przedmiotów. Będzie miał możliwość wymiany doświadczeń i porównania poziomu kształcenia na wymienionych uczelniach.

Na studia będą rozpatrywani kandydaci posiadający dyplom inżyniera po ukończonych studiach I stopnia, dyplom licencjata po ukończonych studiach I stopnia na kierunku chemia oraz posiadający dyplom magistra inżyniera po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich ukończonych na kierunku chemia i kierunkach pokrewnych.

Kandydaci na studia II stopnia będą kwalifikowani na podstawie oceny ukończenia studiów wyższych oraz oceny uzyskanej podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja kwalifikacyjna może odstąpić od przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

Semestr I będzie realizowany w uczelni, która zakwalifikowała studenta, semestr II będzie realizowany na Politechnice Łódzkiej, a III na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatni IV semestr będzie semestrem dyplomowym i studenci będą go realizować w uczelni, na którą zostali przyjęci.

Zakwalifikowani na I rok, podczas zmiany miejsca studiowania na kolejnych dwóch semestrach będą mieli zagwarantowane miejsca w akademikach uczelni partnerskich.    

Studia trwają cztery semestry i kończą się egzaminem dyplomowym i uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera i spełniają wszystkie warunki do podjęcia studiów III stopnia i studiów podyplomowych.     

ip

Słowa kluczowe: nowy kierunek chemia i inżynieria materiałów specjalistycznego przeznaczenia pł wat uam rekrutacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jubileusz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wspólne święto w duchu akademickiej tradycji [WIDEO] Olsztyn

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi szczególny jubileusz - 25 lat istnienia.

Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Polecamy
Zobacz muzyczny materiał przygotowany przez zespÃłł Micromusic i Uniwersytet Wrocławski!
Micromusic zagrało na Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego [WIDEO] Wrocław

Zobacz muzyczny materiał przygotowany przez zespół Micromusic i Uniwersytet Wrocławski!

Konferencja "Nasze Pszczoły" na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Kraków

Poznaj szczegóły wydarzenia dotyczące pszczelarstwa i przyszłości pszczół w Polsce!

Ostatnio dodane
Jubileusz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wspólne święto w duchu akademickiej tradycji [WIDEO] Olsztyn

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi szczególny jubileusz - 25 lat istnienia.

Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne