Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Współpraca SAN z Clark University

2017-09-04

W szybko zmieniającym się międzynarodowym otoczeniu gospodarczym, istotne jest nie tylko nieustanne podnoszenie przez uczelnie standardów kształcenia, rozwijanie badań naukowych, współpraca z przedsiębiorstwami, ale także rozbudowana działalność międzynarodowa. Społeczna Akademia Nauk współpracuje z ponad 100 uczelniami i instytucjami na całym świecie, prowadząc wymianę studentów i pracowników oraz realizację międzynarodowych projektów naukowo-badawczych. Przykładem takiej współpracy jest prowadzony od 2004 roku największy w Polsce program studiów menedżerskich amerykańskiego Clark University.

Clark UniversityŚcisła współpraca między Społeczną Akademią Nauk i Clark University zaowocowała stworzeniem unikalnego na polskim rynku programu studiów, który umożliwia studentom w Łodzi, Warszawie, Krakowie i Londynie – równolegle do polskiego dyplomu magistra – uzyskanie amerykańskiego dyplomu Master. Studenci Społecznej Akademii Nauk i Clark University mają również możliwość skorzystania z propozycji wyjazdu do USA i zrealizowania tam części programu, co znacznie poszerza ich horyzonty. Przy wyjeździe do Clark University w USA na dwa semestry, studenci mają możliwość wzięcia udziału w rocznym stażu w amerykańskiej firmie (Optional Practical Training). Dzięki temu, program Clark University to przepustka do międzynarodowej kariery, którą można rozpocząć już w trakcie nauki. W oparciu o studia Master, od 2009 roku Akademia oferuje również studia MBA, kończące się uzyskaniem polskiego dyplomu MBA i amerykańskiego dyplomu Master of Science in Professional Communication, wydanego przez Clark University.

SAN ściśle współpracuje nie tylko z amerykańską uczelnią Clark University, ale także z innymi uniwersytetami z Europy, Ameryki Północnej (USA, Kanada, Meksyk), Ameryki Południowej (Brazylia, Chile) i z Azji (Filipiny). Celem szerokiej współpracy międzynarodowej jest wspieranie działań mających na celu tworzenie jak najszerszej oferty kształcenia w wymiarze międzynarodowym, podnoszenie jakości kształcenia, rozwijanie mobilności pracowników i studentów oraz umożliwienie im zdobycia doświadczeń zawodowych o zasięgu międzynarodowym. Otoczenie globalne umożliwia lepsze przygotowanie studentów do przyszłej pracy, dynamizuje aktywność kadry naukowej i – co najważniejsze – w dobie globalizacji, po prostu jest koniecznością.

Polska atrakcyjna dla cudzoziemców

W ostatnich latach można także zaobserwować rosnące zainteresowanie kształceniem w Polsce studentów z różnych części świata, w szczególności spoza Unii Europejskiej, którzy kojarzą nasz kraj z solidnym wykształceniem, uznawanym w całej Europie i na świecie. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, obok studiów MBA i Master Clark University, Społeczna Akademia Nauk oferuje szereg programów studiów Bachelor, Master i PhD prowadzonych w języku angielskim. Studenci spoza Polski zainteresowani są m.in. takimi kierunkami, jak International Business Management, Finance & Accounting, Physiotherapy, Journalism & New Media, czy Computer Science & IT.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama