Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Z jakich wartościowych źródeł uczyć się języka francuskiego?

2017-07-24

Francuski, język romansu, jest jednym z najbardziej popularnych języków obcych na świecie. Szkoła językowa Sprachcaffe oferuje obozy językowe dla młodzieży oraz kursy dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się lub podszkolić język francuski! Uczelnia oferuje kursy w Paryżu i Nicei a także w Montrealu lub Rabacie w Maroku.

Najbardziej skorzystają na takim kursie osoby, które już znają trochę język, dlatego polecamy kilka sposobów na podszkolenie swojego francuskiego. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę zasobów, które pomogą Ci nauczyć się języka francuskiego w sposób łatwy i przyjemny, a także zachęcą Cię do stałego rozwijania się. Czy to czytanie poezji, słuchanie wiadomości czy tłumaczenie tekstów piosenek, wszystkie te propozycje zainspirują Cię do kontynuowania nauki tego pięknego języka.

Każdy ma inny styl uczenia się, więc opracowaliśmy bardzo zróżnicowaną listę zasobów, z których możesz skorzystać. Wypróbuj różne strony internetowe, blogi, podcasty, filmy i wiele innych źródeł. Niezależnie od tego, czy się lepiej uczysz, oglądając, słuchając, czytając, pisząc czy działając, znajdziesz wystarczająco dużo pomysłów na tej liście, aby zapewnić Ci rozrywkę i utrzymać zainteresowanie językiem francuskim. Pełna wersja tego artykułu znajduje się na blogu Sprachcaffe.

Posłuchaj francuskiego

Słuchanie podcastów, radia, piosenki i nagrań poezji to świetny sposób na przyzwyczajenie się do rytmu, wymowy i intonacji mówionego języka francuskiego:

Skorzystaj z bezpłatnych aplikacji

Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci osiągnąć wysoki poziom znajomości języka krok po kroku. Oto nasze dwa typy: Duolingo i Memrise.

Blogi i strony internetowe

Jest wiele blogów, które publikują ciekawe materiały dotyczące nie tylko języka, ale też kultury, kuchni, zabytków i polityki kraju, którego języka się uczysz. Znajdź kogoś, kto publikuje na ciekawy dla ciebie temat i ucz się francuskiego czytając posty.

Naucz się francuskiego na YouTube


Innym sposobem na poprawienie języka jest korzystanie z przydatnych kanałów YouTube. Są setki osób, których kanały można śledzić. Znajdują oni ciekawe sposoby uczenia się języka francuskiego i opowiadają o kulturze frankofońskiej. Całkiem nieźle, prawda?

Czytaj czasopisma i gazety internetowe


Klasyczny sposób na naukę języka dzięki wysokiej jakości dziennikarstwu. Czytanie wiadomości napisanych językiem formalnym i wyrafinowanym to bardzo dobry sposób na poprawienie słownictwa, poznawanie nowych wyrażeń i odkrywanie niesamowitych nowych słów. Zwykłe tematy takie jak tematy społeczne i sport są prostsze niż polityka, ale zależy to od twojego poziomu znajomości języka.

Sprawdzaj znaczenie słów w słownikach


Chociaż uczenia się ze słownika wydaje się dość staromodne, zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Porozmawiaj z partnerem w tandemie

Na koniec warto spotkać się i porozmawiać z prawdziwym Francuzem. Nie ma lepszego sposobu na postępy w uczeniu się języka, niż rozmawianie w tym języku. W większości miast można znaleźć potencjalnych partnerów do wymiany językowej, wyszukując "tandem językowy + nazwę miasta” na Facebooku, albo przez dołączenie do grupy, która pomaga ludziom znaleźć partnerów językowych.

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie http://www.sprachcaffe.com/polski/main.htm

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama