Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej - co warto wiedzieć?

2018-08-16

Rekrutacja na studia wiąże się nie tylko z wzięciem udziału w elektronicznym naborze, ale także z osobistym dostarczeniem dokumentów do uczelni, w której chcemy się uczyć. Oprócz wprowadzenia opłaty rejestracyjnej, wydrukowania podania, musimy także wykonać zdjęcie do legitymacji studenckiej. W poniższym artykule przedstawiamy, czym taka fotografia powinna się charakteryzować, aby została przyjęta w procesie rekrutacji.

Zobacz, co warto wiedzieć na temat zdjęcia legitymacyjnego na studiach!

Zdjęcie legitymacyjne

Zdjęcie do legitymacji studenckiej to mała fotografia, na której zawarty jest portret, pozwalający określić naszą tożsamość. Można ją wykonać za opłatą praktycznie u każdego profesjonalisty, zajmującego się uwiecznianiem i obrabianiem obrazu. Przy rekrutacji posiadanie takiego zdjęcia pozwoli nam wyrobić legitymację studencką, która umożliwi korzystanie z wielu ulg i udogodnień w komunikacji miejskiej, międzymiastowej oraz w innych miejscach publicznych.

Zdjęcie do legitymacji - specyfikacje

Zdjęcie do legitymacji studenckiej musi być w trakcie rekrutacji dostarczone w dwóch formach – pierwsza to elektroniczna (preferowany format: JPG), a druga to papierowa. Taka fotografia powinna mieć wymiary: 2 cm na szerokość i 2,5 cm na długość. Minimalna rozdzielczość obrazu to minimum 400x500 pikseli. Kolory na zdjęciu muszą być zachowane - niedopuszczalne są w tym przypadku fotografie czarno-białe.

Specyfikacje dotyczące osoby znajdującej się na fotografii są takie same jak w sytuacji, gdy wykonujemy zdjęcie do dowodu osobistego. Oznacza to, że tło powinno być gładkie i niejaskrawe – bez naszego cienia. Sam portret musi zostać zrobiony w pozycji frontalnej, z widocznym konturem głowy i równomiernym oświetleniem twarzy. Bardzo ważne jest, aby osoba na zdjęciu nie miała na sobie żadnego nakrycia, jak np. czapki, kapelusza itp. Strój galowy nie jest konieczny – chyba, że wymaga tego dana uczelnia.

Zdjęcie do legitymacji szkolnej i inne dokumenty

Zazwyczaj zdjęcie w formie elektronicznej podczas naboru wprowadza się, gdy rejestrujemy się po raz pierwszy na dany kierunek. Później określoną przez uczelnię liczbę fotografii w formie papierowej musimy dostarczyć do dziekanatu lub biura obsługi wraz z innymi dokumentami na studia.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama