Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zmiana tematu pracy dyplomowej - jak to zrobić?

2018-11-30

Wybór tematu pracy dyplomowej to jedna z najtrudniejszych decyzji studenta w okresie nauki w szkole wyższej. Czasami zdarza się, że tytuł licencjatu lub magisterki w ogóle nie ma związku z naszymi zainteresowaniami, więc chcielibyśmy go przekształcić już po zatwierdzeniu przez władze uczelni. Zmiana tematu pracy dyplomowej nie jest prosta, ale możliwa. W poniższym artykule przedstawiamy, jak to zrobić.

Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!Wybór tematu pracy dyplomowej

Jak już zostało wspomniane powyżej, odpowiedni wybór tematu pracy dyplomowej nie jest prosty. Przy podejmowaniu decyzji w tym przypadku powinniśmy brać pod uwagę dziedzinę, która nas interesuje, ale także dostępność do źródeł - w końcu to dzięki nim będziemy mogli stworzyć tekst naukowy. Jeśli odpowiednio dostosujemy kryteria, unikniemy konieczności zmiany tematu.

Temat pracy dyplomowej - jak zmienić?

Pracownicy naukowi uczelni, którzy prowadzą seminaria licencjackie lub magisterskie, zazwyczaj dają nam cały semestr na to, aby wybrać swój temat pracy dyplomowej. Po tych kilku miesiącach oddajemy podpisaną deklarację, w której znajdują się nasze dane oraz wstępny tytuł tekstu naukowego. Po tym dokumenty trafiają do władz uczelni, gdzie temat jest zatwierdzany. Często zdarza się, że studenci nadal nie są pewni dziedziny, w której chcieliby się poruszać, dlatego wpisują cokolwiek, aby wypełnić zajęciowy obowiązek. Kończy się to tym, że później chcą zmienić temat, który został już wcześniej rozpatrzony. Na szczęście można tak zrobić za pomocą podania.

Podanie o zmianę tematu pracy dyplomowej

Aby zmienić temat pracy dyplomowej, potrzebujemy specjalnego podania, które będziemy musieli złożyć do prodziekana. Zazwyczaj tego typu dokumenty można pobrać ze strony internetowej uczelni, na którą uczęszczamy. Po wydrukowaniu wniosku musimy go wypełnić swoimi danymi, takimi jak imię, nazwisko, numer albumu, nazwa kierunku, rok studiów. Następnie wpisujemy stopień naukowy, a także imię i nazwisko prodziekana oraz informację o poprzednim i nowym temacie pracy dyplomowej. To wszystko, co wystarczy nam do załatwienia sprawy - warto pamiętać jeszcze tylko o podpisie swoim i promotora na dole wniosku. Jak już dostarczymy podanie dziekanatu, będziemy musieli poczekać na jego pozytywne rozpatrzenie przez władze uczelni.

W trakcie pisania pracy dyplomowej może się także zdarzyć, że będziemy chcieli pójść pod opiekę innego seminarzysty. W tej sytuacji warto wiedzieć o istnieniu podania o zmianę promotora.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama