Z Organizacji - Studia

Akademia energii rusza już 16 października

10 edycja programu Fundacji im. Lesława A. Pagi

2021-10-13 08:31:32

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, skupiającym najambitniejszych studentów, chcących rozwijać się na rynku energetycznym. Spośród setek zgłoszeń, wyłoniono 30 osób, które wezmą udział w dwumiesięcznych warsztatach, szkoleniach i wykładach, związanych z branżą energetyczną, a także otrzymają tytuł Alumna Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i innowacyjność, edukacyjna, a także rozwój osobisty.

Akademia energii 2021 X edycja programu

Dekada zmian - jubileuszowa edycja Akademii Energii

Motywem przewodnim X edycji Akademii Energii będzie „Dekada zmian”. Jubileusz programu, a także zakończenie poprzedniej dekady to dobry moment nie tylko na podsumowanie ostatnich lat, ale także spojrzenie w przyszłość i zastanowienie się nad wyzwaniami kolejnego dziesięciolecia. Zajęcia prowadzone przez ekspertów firm partnerskich związane będą z takimi zagadnieniami jak: innowacje w energetyce, efektywność energetyczna czy zrównoważony rozwój energetyki.

Jesteśmy u progu zmian funkcjonowania całego systemu energetycznego. Najbliższa dekada, o której będziemy mówić uczestnikom Akademii Energii, będzie decydująca dla przyszłego kształtu rynku energii w Polsce i całej Europie. Polenergia bierze aktywny udział w rozwoju energetyki odnawialnej, rozwijając projekty w obszarze morskiej i lądowej energetyki wiatrowej oraz fotowoltaiki. Spółki z Grupy dostarczają czystą, zieloną energię oraz tworzą ekosystem innowacyjnych, technologicznych rozwiązań skierowanych do prosumentów, użytkowników aut elektrycznych, firm sektora MŚP, a także dużych przedsiębiorstw dostrzegających już teraz wyzwania przyszłości i konieczność zmiany sposobu korzystania z energii. O tym wszystkim opowiemy uczestnikom Akademii Energii. Nie zabraknie też dyskusji na temat rozwoju technologii wytwarzania zielonego wodoru, roli kobiet w energetyce oraz jak ważny jest zrównoważony rozwój, który jest podstawą i przyszłością europejskiego Zielonego Ładu. Bardzo cenimy współpracę z Akademią Energii i cieszymy się, że jako Partner Strategiczny będziemy mogli po raz kolejny spotkać się i podzielić się swoimi doświadczeniami z jej uczestnikami. - mówi Iwona Sierżęga, Członkini Zarządu Polenergia S.A.

Współpraca z najlepszymi

Program Akademia Energii to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy Alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży energetycznej. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich. Partnerami strategicznymi X edycji Akademii Energi jest Polenergia S.A. i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z dumą po raz kolejny wspierają Akademię Energii jako Partner Strategiczny. Kierując pracą Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, gwarantujemy jego efektywność, stabilność i bezpieczeństwo na terenie całego kraju, uczestnicząc jednocześnie w kreowaniu europejskiego rynku energii elektrycznej. Jako operator systemu przesyłowego mamy świadomość wagi realizowanych zadań, jakie wynikają z naszej strategicznej roli, a także wyzwań stawianych przez stale rozwijające się otoczenie elektroenergetyczne. W ramach wykładów nasi pracownicy opowiedzą stypendystom programu o działalności Operatora Sieci Przesyłowej energii elektrycznej, w szczególności o jego roli w rozwoju rynku energii elektrycznej oraz utrzymaniu bezpiecznej pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Nie zabraknie też inspirujących zajęć leadership z najlepszymi ekspertami spółki. - mówi Konrad Purchała, Dyrektor Zarządzający, Departament Zarządzania Systemem, PSE S.A.

Finał programu Akademia energii 2021

13 grudnia odbędzie się Wielki Finał Programu. Zapraszamy do obserwowania FB Fundacji im. Lesława A. Pagi, gdzie znajdą się najświeższe informacje na temat programu Akademia Energii, jak i pozostałych programów.

Patronat Honorowy nad X edycją programu objęli: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Urząd Regulacji Energetyki.
Partnerzy Strategiczni: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Polenergia SA
Partner Złoty: Enea S.A.
Partnerzy: ACT Commodities, Axpo Polska Sp. z o.o., Boston Consulting Group, Edison Energia S.A., Energia Polska Sp. z o.o., EY, Forum Energii, GAZ-SYSTEM S.A., Gałczyński Osowiecki Banasik Sp. J., innogy Polska S.A., Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., Onde S.A., PKN ORLEN S.A., PKP Energetyka S.A., Towarowa Giełda Energii S.A.
Partnerzy Wspierający: Koło Naukowe Prawa Energetycznego WPiA UW, Zeop.pl., Inicjatywa Dbaj o klimat. Redukuj CO2
Patroni Medialni: BiznesAlert.pl, CIRE.pl, dlastudenta.pl, Energetyka, Energystreamer, gramwzielone.pl, menadzerfloty.pl, stockwatch.pl, students.pl, wnp.pl, wysokienapiecie.pl

ip

fot. Materiały Organizatora

Słowa kluczowe: Fundacja im. Lesława A. Pagi, Akademia energii
Słowa kluczowe: Fundacja im. Lesława A. Pagi, Akademia energii
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zostań liderem programu Huawei Seeds For The Future

Dowiedz się więcej o Ósmej polskiej edycji programu Huawei Seeds For The Future.

Akademia energii rusza już 16 października

Dowiedz się więcej na temat X edycji programu organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi.

"Pasjonaci Edukacji" - 2. edycja programu stypendialnego

Dowiedz się więcej na temat wsparcia finansowego oraz warsztatów dla przyszłych pracowników oświaty.

Polecamy
Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego - informacje o projekcie

Organizacja prowadzi szkolenia, dzięki którym każdy może rzetelnie wesprzeć osoby potrzebujące pomocy.

Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Polecamy
Ostatnio dodane
Zostań liderem programu Huawei Seeds For The Future

Dowiedz się więcej o Ósmej polskiej edycji programu Huawei Seeds For The Future.

Akademia energii rusza już 16 października

Dowiedz się więcej na temat X edycji programu organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.