Z życia Uczelni - Studia

Akademia Finansów i Biznesu Vistula zyskała akredytację CEEMAN IQA

2022-01-20 08:44:15

Niewiele uczelni w Polsce kształci menedżerów na najwyższym poziomie. Zaledwie 11 ma międzynarodową akredytację CEEMAN IQA, która jest przyznawana czołowym szkołom biznesu i uczelniom, które kształcą w obszarze zarządzania. W tym znakomitym gronie wyróżnionych jednostek znalazł się Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula zyskała akredytację CEEMAN IQA

Akredytacja CEEMAN IQA dla Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Przewodnicząca CEEMAN, prof. Danica Purg, napisała w liście gratulacyjnym, że wydział zapewnia doskonałe, właściwe i dynamiczne kształcenie menedżerskie. Wydała tę opinię na podstawie akredytacji, która potwierdziła rozwój uczelni.

Akredytacja to dobrowolne poddanie się uczelni ocenie instytucji akredytującej, która ma za zadanie stwierdzić spełnienie wysokich standardów. Jej uzyskanie jest procesem długim i skomplikowanym. Trudno ją zdobyć, ale za to łatwo stracić. Uczelnia musi stale dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji i nadążać za uwagami instytucji akredytacyjnych.

Jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych międzynarodowych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej jest CEEMAN IQA. Przyznanie jej Wydziałowi Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to dla jednostki i całej uczelni nobilitacja – mówi dziekan, dr inż. Barbara Karlikowska. Potwierdza bowiem spełnienie najwyższych standardów dotyczących sprawnego funkcjonowania, wysokiego poziomu kształcenia i badań naukowych oraz stabilności finansowej.

Akredytacja CEEMAN IQA została przyznana Vistuli na maksymalny okres sześciu lat. Po tym czasie odbędzie się ocena, która będzie stanowić podstawę w procesie reakredytacji. Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych prowadzi studia na kierunkach Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia oraz Stosunki międzynarodowe.

Uczelnia Vistula w elitarnym gronie najlepszych uczelni biznesowych

W oficjalnym raporcie wieńczącym proces akredytacji podkreślono, że uczelnia ma jasną i dalekosiężną wizję swego rozwoju i misję przygotowania profesjonalnych, pewnych siebie i etycznych liderów, zdolnych do skutecznego konkurowania na międzynarodowym rynku. W ten sposób odgrywa pionierską rolę we wprowadzaniu i rozpowszechnianiu w Polsce idei doskonałej, trafnej i zrównoważonej edukacji menedżerskiej.

W raporcie zwrócono uwagę, że Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych ma silną motywację do stałego doskonalenia procesu nauczania i prowadzenia badań w kontekście przedsiębiorczości. Posiada silnych partnerów, jest mocno osadzony w środowisku biznesowym, a jego kadra wywiera wpływ na społeczeństwo i na gospodarkę.

Akredytacja CEEMAN IQA drogowskazem dla kandydatów na studia

Akredytacja CEEMAN IQA przydaje prestiżu Uczelni Vistula. Jednocześnie rośnie wartość jej dyplomu w Polsce i za granicą. Komisja akredytująca zwróciła uwagę, że Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych pokazuje, iż potrafi sprostać bieżącym potrzebom studentów, działa szybko i skutecznie reaguje na zmiany rynkowe.

Akredytacja potwierdza, że kierownictwo, wykładowcy i pracownicy wydziału są zaangażowani w ciągłe doskonalenie i innowacje we wszystkich aspektach edukacji i usług związanych z potrzebami studentów. Jest też dowodem, że cieszy się dobrą opinią wśród potencjalnych pracodawców i bardzo skutecznie przygotowuje studentów do świata pracy. Jej absolwenci są wyposażeni w odpowiednie umiejętności, kompetencje i wiedzę, aby stać się szanowanymi liderami, zdolnymi odpowiadać na potrzeby rozwojowe swojego lokalnego, ale także szerszego środowiska.

Korzyści dla studentów

Dzięki akredytacji CEEMAN IQA studenci Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Uczelni Vistula zyskują większe szanse na zatrudnienie, a absolwenci będą mieli pewność, że ich wiedza oraz wysoko rozwinięte kompetencje społeczne i menadżerskie zostaną docenione w środowisku biznesowym. Pracodawcy otrzymują silny sygnał, że absolwenci Vistuli są gotowi, by objąć kierownicze stanowiska i stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

ip

Słowa kluczowe: CEEMAN IQA, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Technik farmacji - zawód z przyszłością?

Dowiedz się więcej o perspektywach pracy w tym zawodzie.

Studia muzealnicze w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Dowiedz się więcej turystyce historycznym i muzealnictwie!

Polecamy
Zobacz podstawowe części składowe pracy dyplomowej!
Jak napisać streszczenie pracy dyplomowej?

Zobacz, jak stworzyć abstrakt pracy licencjackiej lub magisterskiej!

Kiedy odbywają się egzaminy na studiach?

Każdy przedmiot na studiach trzeba zaliczyć. Dowiedz się, kiedy odbywają się egzaminy, jak zdobyć zaliczenie i czy można poprawiać oceny!

Ostatnio dodane
Technik farmacji - zawód z przyszłością?

Dowiedz się więcej o perspektywach pracy w tym zawodzie.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.