Sport akademicki - Studia

Akademickie Mistrzostwa Świata w Polsce

2014-01-17 15:37:58

W dniach 9-13 lipca 2014 roku Jelenia Góra zmieni się w międzynarodową stolicę kolarstwa. Blisko 200 zawodników rywalizować będzie w ramach Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym.

W tym roku kalendarz wyścigów kolarskich rozgrywanych w Polsce wzbogaci się o kolejną światową imprezę. Decyzją Komitetu Wykonawczego FISU (Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego) w dniach 9-13 lipca 2014 odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym.

Ta największa i najważniejsza na świecie impreza w kolarstwie akademickim rozegrana zostanie po raz piąty w historii. Poprzednie edycje miały miejsce w Moskwie, Palmie, Antwerpii i Nijmegen. Tym razem studenci z ponad 20 krajów rywalizować będą na ciekawych, a równocześnie trudnych trasach Powiatu Jeleniogórskiego. Impreza składać się będzie z następujących wyścigów:
- kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas (kobiet i mężczyzn)
- kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego (kobiet i mężczyzn)
- kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas (kobiet i mężczyzn)
- kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego (kobiet i mężczyzn)

Ponadto w dniu przerwy od zmagań kolarzy-studentów, przeprowadzony zostanie na trasie mistrzostw dodatkowy wyścig MTB, w którym wystartować będą mogli wszyscy chętni. Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa maksymalnie 20 zawodników (4. kobiety i 4. mężczyzn na kolarstwo szosowe, a także 6. kobiet i 6. mężczyzn na kolarstwo górskie).

- Oprócz sukcesu organizacyjnego liczymy również na sukces sportowy. Mając w kadrze studentów takich, jak Marek Konwa, czy Paula Gorycka mamy spore szanse medalowe – mówi Grzegorz Miedziński – Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Zasady kwalifikacji do akademickiej kadry Polski są właśnie opracowywane przez Zarząd Główny AZS i Polski Związek Kolarski. Zostaną ogłoszone do końca stycznia. Tak wielkie przedsięwzięcie niesie ze sobą określone koszty. Główny ciężar sfinansowania imprezy wzięły na siebie: Miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gmina Podgórzyn oraz Politechnika Wrocławska. Równocześnie komitet organizacyjny finalizuje ustalenia z kilkunastoma firmami – zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Niektóre negocjacje zakończono już sukcesem, dzięki czemu w gronie sponsorów znalazły się takie marki jak Dell, czy GoPro.

- Impreza tej rangi to dla Jeleniej Góry nie tylko wysiłek organizacyjna, ale również wymierne korzyści. Zapowiedzi i relacje w Eurosporcie oraz ogólnopolskich mediach, a także obecność przez blisko tydzień kilkuset zagranicznych gości to świetna promocja dla naszego miasta – mówi Marcin Zawiła - Prezydent Jeleniej Góry.
                                   
W dniu dzisiejszym Komitet Organizacyjny mistrzostw oficjalnie uruchomił stronę internetową imprezy: www.Cycling2014.com oraz stronę na Facebooku.

ip


Słowa kluczowe: akademickie mistrzostwa świata kolarstwo górskie kolarstwo szosowe jelenia góra
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego trzecia w Pucharze Świata w łyżwiarstwie 2020 Gdańsk

Poznajcie multimedalistkę i reprezentantkę Polski na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie - Kamilę Stormowską.

Polecamy
Polska daje radę w lacrosse
Polska daje radę w lacrosse

Polska reprezentacja bardzo dobrze sobie radzi na mistrzostwach świata w lacrosse. Nasi wygrali już dwa mecze.

Skandynawia 2013 – Na Dalekiej Północy
Skandynawia 2013 – Na Dalekiej Północy

Para studentów zakłada przejazd samochodem z Poznania aż na Nordcapp. Łącznie około 9000km!

Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Konkurs Ziaja