Organizacje studenckie - Z Organizacji

Akcja "W szczepionkę nie boli" rusza już 24 kwietnia!

2023-04-21 07:47:18

Są najskuteczniejszym oraz najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Już niewielu tylko pamięta przypadki zachorowań na polio, czy błonicę. Dlaczego więc tyle osób odwraca się od szczepionek i podejmuje świadomą decyzję o niewykonywaniu ich? Głównym powodem są dezinformacja krążąca w Internecie i dostępna dla wszystkich.

szczepienieAkcja "W szczepionkę nie boli"

W dniach 24-30.04.2023 r. odbywać się będzie Europejski Tydzień Szczepień. W tym samym czasie odbywać się będzie coroczna akcja edukacyjna "W szczepionkę nie boli". Jej celem jest szerzenie popartej naukowymi dowodami wiedzy na temat szczepień ochronnych, promocja ich jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym oraz obalenie mitów krążących w Internecie, na temat bezpieczeństwa i zasadności ich stosowania. Prowadzone przez nas lekcje mają formę dyskusji, podczas której m.in. rozmawiamy z uczniami na temat mechanizmów psychologicznych odpowiedzialnych za powstawanie takich zjawisk. Akcja skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych starszych lat oraz ponadpodstawowych. Dodatkowo już od czerwca przez 3 miesiące w social mediach udostępniane będą posty oraz infografiki pełne rzetelnej i sprawdzonej, popartej dowodami naukowymi wiedzy.

„Nie w szczepionkę!” powiedział każdy z nas, chociaż w raz w ciągu swojego dzieciństwa. Ale żeby mieć przywilej powiedzenia tego, najpierw trzeba się zaszczepić!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji "W szczepionkę nie boli"!

Linki do stron:

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: W szczepionkę nie boli, szczepienia, cel,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

kobiety w biznesie
Trwają zapisy na wydarzenie Kobiety w Biznesie

Jak wygląda praca na wysokich stanowiskach menedżerskich w światowych korporacjach?

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

Popularne