Świat - Świat nauki

Au Pair, zamieszkaj za granicą!

Program poszerzający międzynarodowe horyzonty

2021-07-06 19:28:28

Stany Zjednoczone, Anglia, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy czy Chiny, to właśnie kraje, w których można zamieszkać jako Au Pair. Osoby, które marzą o wyjeździe za granicę i lubią opiekę nad dziećmi, powinny zdecydowanie zapoznać z programem Au Pair.

Zobacz też: Studia w Wielkiej Brytanii >>

Czym jest Au Pair?

Jest to program umożliwiający młodym o mieszkanie za granicą. Jako Au Pair będziemy uznawani za pełnoprawnego członka rodziny goszczącej, w zamian za opiekę nad dziećmi. Domownicy, u których zamieszkamy, będą chwilowo "rodziną zastępczą" i co ciekawe, będą oni zobowiązani nawet do dawania nam kieszonkowego. Jeśli jesteś osobą młodą, pomiędzy 17 a 37 rokiem życia, to ten program jest skierowany właśnie dla Ciebie.

Szczegóły programu Au Pair

"Au Pair", to słowo pochodzące z francuskiego, oznaczające "wzajemność" lub "równość". W języku polskim tłumaczy się je jako wzajemną pomoc. Program to idealna inicjatywa dla osób, które nie boją się wyzwań, umieją dogadywać się w innym języku (najlepiej angielskim) i przede wszystkim uwielbiają dzieci. Nie jest ważne, jaki kraj wybierzemy, liczy się cierpliwość, odpowiedzialność i dojrzałość - są to niezbędne cechy. Wymagane będzie również doświadczenie, takie jakie mogliśmy nabyć choćby przy opiece nad młodszym rodzeństwem. Aby zwiększyć naszą atrakcyjność jako kandydata, możemy zadbać o wiele czynników, poprawiających nasze szanse. Są to między innymi brak nałogów oraz ważne prawo jazdy.

Co możesz zyskać, zostając opiekunką dzieci za granicą?

Czas spędzony za granicą jako Au Pair, z pewnością otworzy nam nowe perspektywy w życiu. Dzięki temu, że zamieszkamy z rodziną goszczącą, zdecydowanie można poprawić swoją znajomość języka obcego. Już po dwóch tygodniach, będziemy w stanie zobaczyć, jak bardzo poszerzyło się nasze słownictwo, a także samodzielnie doświadczyć kultury kraju, w którym zamieszkamy.

Dlaczego warto skorzystać z programu?

Program istnieje na rynku już ponad 20 lat. Po zgłoszeniu się organizacja pomoże aplikującym znaleźć odpowiednią rodzinę. Oprócz tego, przez cały czas trwania Au Pair, instytucja będzie współpracować z jego uczestnikami. Jeżeli kochasz dzieci i opiekę nad nimi, a także jesteś osoba otwartą i łatwo nawiązujesz kontakt z innymi ludźmi, ten program jest strzałem w dziesiątkę. 

Ile zarabia Au Pair?

Tygodniowa wypłata Au Pair w Stanach Zjednoczonych jest ustawiona z góry przez Departament Stanu i wynosi 195,75$, czyli w przeliczeniu na polską walutę to około 744 złote. Tyle można zarobić według prawa, decydując się na udział w programie. W dodatku Au Pair nie musi się martwić o żadne rachunki, mieszkanie czy jedzenie, ponieważ wszystkie koszty pokrywają hości.

Zobacz też: Program wymiany studentów Erasmus >>

PD

fot. Pexels.com

źródła: www.aupair.pl,

Słowa kluczowe: Au Pair, program dla studentów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Au Pair, program dla studentÃłw
Au Pair, zamieszkaj za granicą!

Dowiedz się więcej o programie, który umożliwia darmowy pobyt w innym kraju

Żaluzje słoneczne w oku - wyniki badań
"Żaluzje słoneczne w oku" - wyniki badań międzynarodowego zespołu badaczy

Zobacz, co odkrył międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem prof. Wiesława Gruszeckiego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Państwowy Instytut Badawczy Zima w Polsce 2100
Czy w 2100 r. będzie jeszcze śnieg? Poznaj prognozy i skutki coraz słabszych zim

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy przedstawia wyniki badań.

Polecamy
Szkło uranowe - co to jest i czy jest bezpieczne?

Pierwiastek zasilający elektrownie i służący do produkcji bomb zamknięty w domowych ozdobach? Jak to w ogóle możliwe?

Zobacz, gdzie moÅźna pracować po studiach filozoficznych!
Obchodzimy Światowy Dzień Filozofii 2018

15 listopada 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Filozofii.

Ostatnio dodane
Au Pair, program dla studentÃłw
Au Pair, zamieszkaj za granicą!

Dowiedz się więcej o programie, który umożliwia darmowy pobyt w innym kraju

Żaluzje słoneczne w oku - wyniki badań
"Żaluzje słoneczne w oku" - wyniki badań międzynarodowego zespołu badaczy

Zobacz, co odkrył międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem prof. Wiesława Gruszeckiego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!