Konferencje - Z życia Uczelni

"Between China and Europe: Energy for Future Earth" - konferencja Warsaw-Beijing Forum 2021

2021-03-01 11:40:44

Mimo niechlubnego statusu lidera spośród wszystkich państw w emitowaniu dwutlenku węgla, Chińska Republika Ludowa to jednocześnie producent największej liczby samochodów elektrycznych. Co więcej, Chiny są światowym pionierem w kwestii energetyki wiatrowej i wodnej. Mając na uwadze światowej skali problem, jakim jest kryzys klimatyczny, a także oświadczenia chińskich władz o chęci osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2060 roku i gwałtowny rozwój sektora energetycznego w ostatnich latach, członkowie Warsaw-Beijing Forum wyszli z inicjatywą hasła przewodniego tegorocznej edycji - "Energy for Future Earth". DlaStudenta.pl jest patronem medialnym VII edycji projektu.

Warsaw-Beijing Forum zdjęcie

W skrócie:

  • Warsaw-Beijing Forum w 2021 r. skupia się na kwestii rozwoju energetycznego i klimatu.
  • Od 2020 r. działania WBF musiały przenieść się do sieci.
  • Do tej pory uczestniczyć mogliśmy m.in. internetowych wykładach, prelekcjach czy spotkaniach.
  • Konferencja "Between China and Europe: Energy for Future Earth" odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia.
  • Słuchacze mogą zapisywać się do 30 marca. Aktywni uczestnicy mogą wysyłać swoje abstrakty do 14 marca.

Warsaw-Beijing Forum - informacje o inicjatywie

Warsaw-Beijing Forum to projekt Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatywa powstała w 2013 roku i już wtedy zyskała rozgłos i wsparcie renomowanych instytucji. Główne założenie Projektu to pogłębienie stosunków polsko-chińskich na polu prawniczym, gospodarczym, biznesowym i kulturalnym, a także promowanie współpracy środowiska akademickiego z przedsiębiorstwami. Uniwersytetem partnerskim Warsaw-Beijing Forum jest China University of Political Science and Law w Pekinie. Studenci z Chin aktywnie współpracują z polskimi rówieśnikami podczas każdej edycji, czego zwieńczeniem są krótkie wymiany akademickie w Warszawie i Pekinie. Każdego roku Projekt przyciąga coraz szersze grono zainteresowanych oraz Partnerów, co przekłada się na większą liczbę jego uczestników i organizowanych inicjatyw. Na przestrzeni lat Warsaw-Beijing Forum stało się rozpoznawalną marką o szerokim rozgłosie.

W tym roku Warsaw-Beijing Forum organizowane jest już po raz siódmy. Pomimo tego, że z powodu pandemii COVID-19 wszelkie aktywności przeniosły się do Internetu, uczestnicy Projektu nie zwalniają tempa i nieustannie organizują nowe inicjatywy i wydarzenia związane z Chinami i prawem. Uczestnikom jeszcze bardziej niż zwykle zależy na ukazaniu chińskiego wkładu we współczesny dorobek naukowy i cywilizacyjny świata oraz piękna tej kultury, co przejawia się w zwiększonym zaangażowaniu w dzieleniu się elementami chińskiej kultury (tradycyjnej, prawnej czy też biznesowej) z zewnętrznymi odbiorcami Projektu na social mediach. Na początku 2020 roku w ramach siódmej edycji odbyły się spotkania otwarte z udziałem znanych ekspertów poświęcone chińskiemu stylowi negocjacji, wojnie handlowej między Chinami a USA oraz pandemii koronawirusa. Natomiast zdalne prelekcje "Chińska myśl polityczna: przeszłość i teraźniejszość" oraz "Sen o Szanghaju - życie w największej aglomeracji Chin" łącznie zgromadziły setki słuchaczy przed ekranami komputerów.

Mimo wyjątkowych okoliczności w postaci przeniesienia działalności do Internetu, trzeba przyznać, że wciąż zostaje utrzymany wysoki poziom merytoryczny poszczególnych aktywności, co pokazał chociażby cykl certyfikowanych warsztatów o charakterze zamkniętym, zorganizowany pod nazwą "Energy Law Academy", prowadzony przez przedstawicieli wielu znanych kancelarii, światowych liderów na rynku, takich jak m.in. Linklaters, DLA Piper czy Clifford Chance. Uczestnicy spotkań mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w obszarze prawa energetycznego w powiązaniu z prawodawstwem polskim oraz chińskim.

Konferencja "Between China and Europe: Energy for Future Earth"

Największym zdalnym przedsięwzięciem w tym roku jest międzynarodowa konferencja "Between China and Europe: Energy for Future Earth". Kwestie środowiskowe i klimatyczne związane z prawodawstwem chińskim, takie jak m.in. podpisanie przez Chiny w 2015 r. porozumienia paryskiego czy deklaracja Xi Jinpinga o chęci osiągnięcia neutralności węglowej do 2060 r., stanowią bowiem pole do szerszej dyskusji na gruncie akademickim. W ramach konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów poprowadzonych przez ekspertów oraz studentów na temat różnych aspektów energii odnawialnej oraz stosunku Europy i Chin do ochrony środowiska.

Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2021 roku w formie online.

Abstrakty można nadsyłać do 14 marca, do godziny 23:59. Pasywni słuchacze mogą zgłaszać chęć uczestniczenia w wydarzeniu do 30 marca. Zachęcamy także do śledzenia innych inicjatyw Warsaw-Beijing Forum na mediach społecznościowych oraz ich stronie internetowej.

Autorka: Julia Szcześniak

ip

fot. materiały prasowe Warsaw-Beijing Forum

Słowa kluczowe: Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin, Uniwersytet Warszawski, Konferencja, WBF 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kliwent Event 2021 - Kliwent e-Event Kraków

Dowiedz się więcej o konferencji online, która odbędzie się w dniach: 24-28 maja 2021 r.

Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje
Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje o wydarzeniu online

To już 16. edycja inicjatywy studentów z krakowskich uczelni!

Konferencja WspÃłłczesne Trendy w Biznesie 2021
Konferencja Naukowa "Współczesne Trendy w Biznesie" - informacje o edycji 2021

Podczas dwóch dni wystąpią ludzie biznesu i nauki oraz studenci.

Polecamy
XV Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji - informacje o wydarzeniu Wrocław

Najlepsi studenci geodezji i kartografii w Polsce, będą dzielić się doświadczeniem i dorobkiem.

V FORUM GREEN SMART CITY na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Kraków

Wymiana informacji o możliwościach ratowania środowiska i polepszania naszych warunków życia.

Ostatnio dodane
Kliwent Event 2021 - Kliwent e-Event Kraków

Dowiedz się więcej o konferencji online, która odbędzie się w dniach: 24-28 maja 2021 r.

Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje
Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje o wydarzeniu online

To już 16. edycja inicjatywy studentów z krakowskich uczelni!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!