Konferencje - Z życia Uczelni

CEO Academy - o blaskach i cieniach budowania startupów

2023-01-03 08:10:21

Nie ma jednej właściwej ścieżki czy szkoły, która przygotuje na wyzwania pracy na stanowisku CEO firmy technologicznej. Świat startupów jest bardzo dynamiczny i jedynego, czego można być tutaj pewnym to… zmiany. Know-how zza kulis najłatwiej zdobyć w praktyce lub dołączając do CEO Academy, gdzie budowania i rozwijania startupów uczy kadra zarządzająca z Grupy Daftcode. Studenci będą mieli szansę poznać osobistą perspektywę CEOs polskich startupów i z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda rozwijanie firmy.

Zobacz też: Studia licencjackie, jakie to wykształcenie?

 budowania startupówCEO Academy

Już po raz siódmy CEOs z Grupy Daftcode podzielą się swoimi doświadczeniami ze studentami SGH w ramach CEO Academy. Sami prowadzą dziś międzynarodowe startupy i scale-upy, ale doskonale pamiętają, jak to jest stawiać pierwsze kroki w tym świecie oraz w co warto inwestować czas i energię, żeby z czasem stać się dobrym liderem.

Właśnie dołączyliśmy do Grupy MANGOPAY, która dostała na rozwój innowacji i stworzenie hubu technologicznego w Polsce 350 mln zł. Prowadzę Nethone od 2017 roku, a czuję, że z każdego kolejnego etapu skalowania biznesu czerpię nowe, cenne lekcje – mówi Hubert Rachwalski, CEO Nethone. – Prowadzenie biznesu to ciągła nauka, nieustająca walka z przeciwnościami i nowe wyzwania. Dlatego początkujący CEO powinien przede wszystkim wiedzieć, że nieprzewidywalność jest stałą, a nie zmienną i nie ustabilizuje się z czasem. Będąc z tym pogodzonym, można bardziej doceniać tę adrenalinę i się od niej, w pozytywnym sensie, uzależnić.

Kluczowe etapy tworzenia firmy

Kadra C-level ze startupów powiązanych z venture builderem Daftcode przeprowadzi studentów krok po kroku przez kluczowe etapy tworzenia firmy: od analizy rynku i projektowania produktu przez współpracę z zespołami deweloperskimi, budowanie marki i zdobywanie rynku aż po skalowanie biznesu na arenie międzynarodowej. Poruszą temat tworzenia strategii globalnej ekspansji firm technologicznych i fundraisingu, aby przygotować studentów SGH do wyzwań czekających ich przy budowaniu i prowadzeniu własnych startupów.

Mamy w Polsce świetnych inżynierów, jednak sama technologia nie wystarczy, żeby zbudować prężnie działający startup. Na sukces składa się także dobra strategia biznesowa i kadra menedżerska, która zadba o dopasowanie produktu do rynku, planowanie pracy i budżetu czy relacje z inwestorami. Daftcode od lat uczy studentów krytycznego myślenia, zarządzania innowacjami i narzędzi pracy, które u nas sprawdzają się w praktyce. Wierzę, że ta „insiderska” wiedza w rękach najlepszych adeptów kierunków biznesowych w Polsce w przyszłości przełoży się na sukcesy godne miana jednorożca – mówi Jędrzej Szcześniak, współzałożyciel i partner zarządzający Daftcode.

Kto poprowadzi zajęcia podczas CEO Academy?

W tej edycji CEO Academy zajęcia poprowadzi kadra zarządzająca ze spółek: Nethone, Indoorway, Climatica, Straal oraz gościnnie Health Labs, a kurs jest skierowany do studentów studiów magisterskich Szkoły Głównej Handlowej i odbywa się w ramach anglojęzycznego cyklu CEMS. Seria cotygodniowych wykładów zaczyna się 1 marca, a kończy sesją pitchingową, czyli formą prezentacji pomysłu, jaką startupowiec wykorzystuje na co dzień. Jest to też forma konkursu, którego zwycięzcy zostaną zaproszeni do programu mentoringowego.

Łączenie teorii z praktyką jest niezwykle istotne w procesie edukacji studentów kierunków biznesowych – mówi dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH i opiekunka naukowa programu. – Baza teoretyczna pozwala na precyzyjne definiowanie celów biznesowych, budowanie modeli biznesu i ewaluację wyników. Z tego względu jest praktyce niezwykle potrzebna. Natomiast codzienne nabieranie doświadczeń biznesowych jest przejawem podejścia learning by doing, które obecnie jest najskuteczniejszym sposobem podnoszenia kompetencji i zdobywania wiedzy.

Szczegóły i formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie CEO Academy: ceoacademy.daftcode.com. Zapisy trwają do 11 stycznia.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: CEO Academy, studenci, CEO, budowanie startupów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
#ITPolandMeeting
Już niebawem, bo 08.02.2023 odbędzie się #ITPolandMeeting

Co wydarzy się podczas #ITPolandMeeting?

budowania startupÃłw
CEO Academy - o blaskach i cieniach budowania startupów

Co zaplanowano w związku z wydarzeniem?

Polecamy
Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 roku.
II Ogólnopolska Konferencja TechSpo'18 rozpocznie się już 21 września Kraków

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 roku.

"SM - i co z tego..." - informacje o konferencji Wrocław

Wydarzenie dla osób chorych na stwardnienie rozsiane i tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o chorobie i związanych z nią mitach.

Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.