Organizacje studenckie - Z Organizacji

Czwartek z BIS AGH: 6. Wielka Wojna - UJ vs. AGH

2018-12-20 10:09:57

Wraz z redakcją Biuletynu Informacyjnego Studentów AGH mamy przyjemność zaprezentować wam nowy cykl - Czwartki z BIS AGH. Co tydzień będziecie mogli przeczytać nowy tekst przygotowany przez wspomnianą organizację. Na sam początek publikujemy relację z meczu Meczu Charytatywnego, w którym udział brali studenci Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zobacz nowy tekst od redakcji BIS AGH!

6. Wielka Wojna UJ vs. AGH - relacja

Żółto-niebieskie to nasze barwy królewskie! - ten okrzyk rozlegał się co kilka minut ze strony trybun obleganych przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. AGH krakowski, to najlepsza uczelnia Polski! - odpowiadali z drugiej strony studenci Akademii Górniczo-Hutniczej. Już po raz szósty dwie największe krakowskie uczelnie spotkały się podczas Meczu Charytatywnego.

Wielka Wojna – tak też nazywane jest wydarzenie organizowane wspólnie przez obie uczelnie w okresie przedświątecznym. W piątek 7 grudnia 2018 roku studenci po raz kolejny zebrali się w hali TS Wisła Kraków przy ulicy Reymonta. W tym roku na parkiecie zmierzyły się drużyny żeńskie. Wojna odbywała się w trzech odsłonach: pierwszą był mecz koszykówki, drugą – mecz siatkówki. Trzecim polem "bitwy" były trybuny. Obyło się bez zamieszek, jednak kibice dzielnie walczyli swoimi gardłami, z całych sił starając się przekrzyczeć przeciwników.

O godzinie 11:00 na parkiecie pojawił się zespół cheerleaderek AZS AGH, Zespół Pieśni i Tańca UJ "Słowianki" oraz Zespół Pieśni i Tańca AGH "Krakus". Następnie dołączyły do nich osoby z flagami obu uczelni i organizacji All In UJ. Wśród takiej oprawy przemawiali prorektor UJ Armen Edigarian oraz prorektor AGH Anna Siwik, którzy wymienili się szalikami uczelni i podkreślili, jak ważna jest ich współpraca.

Po oficjalnej części parkiet należał już do graczy. Na boisko w czarnych strojach wbiegły zawodniczki "Jagiellona", naprzeciwko nich w strojach białych ustawiły się studentki "Agiehu". Przez pierwsze dwie kwarty AGH wyraźnie utrzymywało prowadzenie, jednak po przerwie żółto-niebiescy, motywowani okrzykami publiczności, zaczęli doganiać przeciwniczki. W rezultacie, po wyrównanej, zaciętej walce obu drużyn, UJ mógł świętować zwycięstwo z wynikiem 35:32. Kilka minut oddechu i na deskach stanęły siatkarki – w czerwieni pokazały się zawodniczki AGH, w niebieskim – studentki UJ. Obie drużyny ponownie pokazały równie wysoki poziom, jednak tym razem wygraną 2:0 odnotowało AGH. Cała Wojna rozstrzygnęła się na trzecim polu. Dzięki liczbie kibiców "Jagiellona", puchar Meczu Charytatywnego przeszedł w ręce władz UJ. Po sześciu odsłonach Wojny ogólny wynik to 3:3.

Czy rywalizacja o trofeum to najważniejsza kwestia tego wydarzenia? Głównym celem meczu była charytatywna zbiórka pieniędzy. Dzięki wpłatom studentów zebrano ponad 7 tysięcy złotych. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z krakowskich domów dziecka. Jak zgodnie wykrzykiwali uczestnicy Wielkiej Wojny - Szczytny cel, wspólna gra łączy UJ z AGH!

Oliwia Kopcik/redakcja BIS AGH

fot. Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH 

Słowa kluczowe: Biuletyn, mecz charytatywny, mecz siatkówki, zespoły, rywalizacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Magazyn FORWARD nr 25 (09/2019) - wydanie elektroniczne już dostępne!

Przeczytaj o najnowszych newsach ze świata m.in. biznesu, technologii czy prawa.

"Inicjator w Akcji" - nowy program grantowy dla warszawskiej młodzieży Warszawa

Twój projekt edukacyjno-społeczny może dostać nawet 3 tys. zł dofinansowania, szkolenia dla zespołu oraz wsparcie mentorów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne