Wiadomości - Z życia Uczelni

Czy studia ekonomiczne są trudne?

2019-05-31 13:21:08

Ekonomia to kierunek, który wybierają osoby niezdecydowane na studia humanistyczne lub ścisłe. Łączy on w sobie zarówno zagadnienia z pierwszego zakresu, jak i drugiego, dając studentom ogólną wiedzę z wielu dziedzin. Dlatego cały czas jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach. Jednak niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniem, że studia te nie należą do najłatwiejszych – czy to prawda i czy studia ekonomiczne są trudne?

Czy studia ekonomiczne są trudne?Mikro- i makroekonomia

Oba zagadnienia to podstawowe przedmioty na tym kierunku. Są one niezbędne, ponieważ wprowadzają w kwestie związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw i gospodarki. Wiedza zdobyta w trakcie zajęć pomaga zrozumieć, jak działają mniejsze podmioty czy gospodarstwa domowe. Z kolei makroekonomia to przedmiot pozwalający na zapoznanie się z takimi terminami jak inflacja, inwestycje czy bezrobocie. Bada ona gospodarkę krajową i zagraniczną i analizuje, w jaki sposób funkcjonują różne jej podmioty oraz w jakim stopniu na siebie wpływają. Oba zagadnienia nie należą do trudnych, jednak dobrze, aby przyszły student lubił i interesował się tym tematem, gdyż ich nauka wymaga sporo czasu i zaangażowania.

Nie tylko matematyka i statystyka

Przekonanie o trudność ekonomii wynika prawdopodobnie z faktu, że w planie tych studiów są także zajęcia z matematyki i statystyki. Wielu humanistów na samą myśl o całkach, ciągach czy pochodnych czuje się nieswojo, a co dopiero, gdy dotyczy to zajęć na uczelni. Na szczęście zarówno matematyka, jak i statystyka odbywają się tylko przez część edukacji, a ich poziom umożliwia studiowanie osobom o różnym stopniu zaawansowania. Najwięcej matematyki jest przeważnie na konkretnej specjalności np. takiej jak rachunkowość i finanse (dostępnej m.in. w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Więcej o studiach ekonomicznych na tej uczelni można przeczytać na stronie www, ale jej podstawy musi znać każdy kandydat zainteresowany studiami ekonomicznymi. Osoby, które nie lubią liczyć czy nudzi ich uczenie się na pamięć wzorów, z pewnością nie będą zadowolone z tego kierunku. Jednak tak jak już zostało wspomniane, sporo studentów dobrze radzi sobie z liczeniem, więc słabe oceny z tego przedmiotu w liceum wcale nie wykluczają możliwości studiowania ekonomii.

Umiejętności i zainteresowania

Cztery wymienione wyżej zagadnienia to naturalnie tylko część z całej puli zajęć, jakie odbywają się na studiach ekonomicznych. Tak naprawdę trudności w ukończeniu tego kierunku będą mieć wyłącznie osoby decydujące się na ekonomię ze względu na prestiż wykształcenia w tym zakresie lub nieinteresujące się szerzej żadnym zagadnieniem. Edukacja na wspomnianym kierunku będzie odpowiednia dla osoby zaangażowanej i chcącej poznać tę dziedzinę z własnej woli – inaczej student nie wyniesie zbyt wiele z zajęć, a kolejne egzaminy czy kolokwia będą coraz większym problemem.

Artykuł Partnera

fot. fotolia.com

Słowa kluczowe: kierunek, kształcenie, Zachodniopomorskia Szkoła Biznesu, Szczecin
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zakonczenie rekrutacji
Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona

Szeroka oferta kierunków lekarskich na Uczelni Łazarskiego.

Rok akademicki 2021/2022
Kiedy zaczynają się studia? Początek roku akademickiego 2021/2022

Sprawdź, kiedy wypada najbliższe rozpoczęcie roku akademickiego!

Polecamy
Bezpłatne warsztaty z dziennikarstwa telewizyjnego dzięki Społecznej Akademii Nauk! Łódź

Dowiedz się jak wygląda praca w TV i poczuj się jak prawdziwy dziennikarz!

Czy studia ekonomiczne są trudne?
Czy studia ekonomiczne są trudne?

Jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zakonczenie rekrutacji
Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona

Szeroka oferta kierunków lekarskich na Uczelni Łazarskiego.

Rok akademicki 2021/2022
Kiedy zaczynają się studia? Początek roku akademickiego 2021/2022

Sprawdź, kiedy wypada najbliższe rozpoczęcie roku akademickiego!

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!