Kursy i szkolenia - Edukacja

DaftAcademy 2021 - bezpłatne kursy przygotowujące studentów do pracy w nowych technologiach

2021-03-16 10:20:36

Warszawska fabryka startupów – Daftcode, przy współpracy z topowymi warszawskimi uczelniami, uruchamia serię praktycznych kursów dla studentów. Specjaliści w dziedzinie nowych technologii łączą siły, aby wspólnie wdrażać młodych ludzi w tajniki programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów. Dzięki partnerstwu z Google Cloud, uczestnicy po raz pierwszy będą mogli także zdobyć umiejętności niezbędne do pracy z chmurą obliczeniową.  Do 12. edycji DaftAcademy można aplikować do niedzieli 28 marca. Udział w kursach jest bezpłatny.

Plakat / Baner DaftAcademy 2021W skrócie:

  • DaftAcademy to seria praktycznych kursów dla studentów.
  • Tematyka szkoleń obraca sie wokół programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów.
  • W organizację tej edycji zaangażowane są: Daftcode, Google Cloud, Politechnika Warszawska, Uniwersytet SWPS i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych i Uniwersytet Warszawski.
  • Udział w kursach jest bezpłatny. Najlepsi uczestnicy otrzymają certyfikat.
  • Zapisy do edycji 12. edycji trwają do 28 marca 2021 r. (link w artykule)

DaftAcademy - informacje o kursach

Kursy DaftAcademy to doskonała okazja, aby przekonać się, jak wygląda budowanie startupów od kulis. W czasie kursów studenci będą szlifować praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w startupach, a interaktywne wykłady online, prace domowe i wirtualne spotkania mentorskie będą odzwierciedleniem zadań, jakie faktycznie czekają młodych pracowników na początku kariery w nowych technologiach. Kursy DaftAcademy są organizowane nieprzerwanie od 2015 roku. W tym semestrze, oprócz Daftcode i Google Cloud, w inicjatywę zaangażowały się także Politechnika Warszawska, Uniwersytet SWPS i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Uniwersytet Warszawski.

– Startupy potrzebują nie tylko programistów, ale też m.in. talentów biznesowych i kreatywnych. Dlatego DaftAcademy ponownie zaprasza zarówno na kursy tworzenia aplikacji mobilnych iOS czy programowania w Python, jak i na kursy dotyczące komunikacji marketingowej i brandingu oraz product designu. Daftcode przeszkolił dotychczas już 3530 studentów, a tylko w minionym roku nasi specjaliści spotykali się online z 800 kursantami. Misja edukowania jest zakorzeniona głęboko w DNA Daftcode i chcemy ją kontynuować – mówi Paweł Seweryn, CEO Daftcode.

Współpraca z Google Cloud

12. edycja DaftAcademy to zarazem początek współpracy warszawskiego venture buildera z Google Cloud w ramach inicjatyw edukacyjnych. Dzięki temu partnerstwu uczestnicy DaftAcademy po raz pierwszy będą mieli okazję nauczyć się pracy na Google Cloud Platform i rozwijać swoje umiejętności w rozwiązaniach chmurowych. To praktyczne kompetencje, które przydadzą się studentom w wejściu na rynek pracy i będą dodatkowym atutem w ich CV czy na LinkedIn. Kurs będzie nastawiony na wykorzystywanie narzędzi Google Cloud w praktyce, a także na zdobywanie wiedzy poprzez pracę na platformie QwikLabs.

– Chmura obliczeniowa to przyszłość biznesu. Coraz więcej firm przyspiesza swoją transformację, wdrażając rozwiązania Google Cloud, które pozwalają szybciej tworzyć aplikacje i podejmować mądrzejsze decyzje biznesowe, bazując na wielopłaszczyznowej analizie danych. Wszystkie przechodzące transformację chmurową firmy już potrzebują i będą potrzebowały jeszcze więcej specjalistów, którzy będą potrafili maksymalnie wykorzystać możliwości tych narzędzi. Dlatego naszym celem jest przygotować jak najwięcej chętnych osób i wyposażyć je w umiejętności, które będą stanowić o sukcesie biznesowym firm – tych małych i tych dużych. Kurs Google Cloud Computing Foundations, dostępny w ramach DaftAcademy, to bardzo dobre wprowadzenie do tematu chmury, które jednocześnie pozwala poznać funkcje i możliwości Google Cloud oraz zdobyć potwierdzenia nabytych umiejętności przydatne w wyróżnieniu się na rynku pracy – podkreśla Kamila Cioś z Google Cloud.

Jak wziąć udział?

Do udziału w kursach zaproszeni są studenci z całej Polski, niezależnie od alma mater i kierunku studiów, a także absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. Najbardziej zaangażowani studenci otrzymają certyfikat skracający drogę na letni staż w Daftcode lub spółkach portfelowych. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 cotygodniowych spotkań, które zaczną się w kwietniu i zakończą w maju.

Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do 28 marca.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: DaftAcademy Online, 12 edycja, Daftcode, Google Cloud, Darmowe kursy, Zapisy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konferencja Test Dive
V edycja konferencji Test Dive już w październiku!

Zobacz, jak zarejestrować się na wydarzenie?

Plakat Green Week - konferecja
Konferencja Green Week - Spacer żywiołów: woda, ziemia, powietrze

Zobacz, czego będzie dotyczyć konferencja oraz jak się na nią zapisać.

II OgÃłlnopolską Konferencję Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚâ€
III Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko "ChemBiŚ" - informacje

Poznaj szczegóły wydarzenia, które obędzie się już pod koniec czerwca.

Polecamy
Sopockie Warsztaty Logistyczne 2019 - informacje o wydarzeniu

Weź udział w konferencji, dzięki której zdobędziesz praktyczną wiedzę związaną z logistyką!

4. edycja Szkolenia Inwestycyjnego z Domem Maklerskim mBanku - informacje o wydarzeniu Warszawa

Zdobądź cenne umiejętności z zakresu analizy technicznej i fundamentalnej i zdobądź nagrody!

Polecamy
Ostatnio dodane
Konferencja Test Dive
V edycja konferencji Test Dive już w październiku!

Zobacz, jak zarejestrować się na wydarzenie?

Plakat Green Week - konferecja
Konferencja Green Week - Spacer żywiołów: woda, ziemia, powietrze

Zobacz, czego będzie dotyczyć konferencja oraz jak się na nią zapisać.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!