Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Dlaczego warto dołączyć do organizacji studenckiej?

2018-11-21 12:12:07

Wiele osób, które przyjeżdżają do dużego miasta uczyć się, marzą o tym, aby okres studiów był najlepszym czasem w ich życiu, pełnym niezapomnianych wrażeń. Na początku pierwszego roku akademickiego ciężko się zaklimatyzować, jednak już wtedy można rozszerzyć swoją działalność i stworzyć niesamowite wspomnienia. Jednym z nich jest możliwość dołączenia do organizacji studenckiej. W poniższym artykule przedstawiamy powody, dla których warto przemyśleć dodatkową aktywność w szkole wyższej.

Zobacz powody, dla których warto wziąć pod uwagę dołączenie do organizacji studenckiej!

Samorządy, organizacje i koła naukowa

Na każdej uczelni mamy do wyboru szereg organizacji, do których możemy dołączyć. Pierwszymi z nich są samorządy zajmujące się inicjowaniem wielu wydarzeń oraz bezpośrednim wpływem na władze placówki. Później mamy zrzeszenia, takie jak np. AIESEC, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Zrzeszenie Studentów Polskich, Erasmus Student Network, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji i wiele innych. Na koniec zostawiliśmy koła naukowe, których znajdziemy najwięcej na całej uczelni.

Czym zajmuje się organizacja studencka?

Gdy już dołączymy do danej organizacji studenckiej, czeka nas masa spotkań, podczas których będziemy mogli poznań nowych ludzi. Każde zrzeszenie ma swoje cele i członkowie starają się je realizować zazwyczaj w formie projektów, a nawet wydarzeń. Mamy okazję w tej sytuacji kontaktować się z mediami, a także innymi jednostkami.

Dlaczego warto dołączyć do organizacji studenckiej?

Przede wszystkim dla ludzi, których możemy poznać przez lata pracy w organizacji. To może stworzyć nie tylko przyjaźnie na lata, ale także znajomości biznesowe, przydatne przy przyszłej karierze zawodowej. Poczas organizacji różnych wydarzeń lub realizacji projektów możemy zdobyć ogromne doświadczenie, np. z zakresu promocji, finansów, HR-u i pracy w grupie - każda z wymienionych zalet bardzo dobrze wygląda w CV. Sama przynależność do organizacji jest też mile widziana przez pracodawców. Dzięki temu widzą oni, że nie jesteśmy leniwymi studentami, tylko aktywnymi ludźmi, którzy chcą się uczyć i spełniać zawodowo. W trakcie przygody w organizacji studenckiej czekają na nas również wyjazdy - dzięki nim z pewnością stworzymy niezapomniane wspomnienia.

Jak widać, dołączenie do samorządu, organizacji studenckiej lub koła naukowego niesie ze sobą wiele plusów. Jest to działalność, która może nas kosztować dużo więcej pracy w trakcie studiów, jednak może się nam to opłacić w przyszłości dzięki znajomościom i zdobytym umiejętnościom.

Do organizacji studenckiej nie musimy koniecznie dołączać. Możemy też zebrać ludzi i stworzyć własne zrzeszenie. Zobacz, jak założyć koło naukowe!

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: samorządy, koła naukowe, dodatkowa działalność, projekty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Hierarchia akademicka - kto kim rządzi na uczelni?
Hierarchia akademicka - kto kim rządzi na uczelni?

Jakie funkcje pełnią dane osoby na uczelniach?

Polecamy
Jak zwracać się do prowadzących na Studiach?

W nowym środowisku łatwo o niepotrzebną gafę, której można łatwo uniknąć.

Kiedy zaczynają się studia - początek roku akademickiego 2020/2021

Sprawdź, kiedy odbywa się inauguracja roku akademickiego 2020/2021 i z czym się wiąże.

Polecamy
Ostatnio dodane
nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.