Kursy i szkolenia - Edukacja

Dlaczego warto pojechać na kurs językowy do Londynu?

2018-05-07 13:00:36

Czy warto pojechać na wakacje do Londynu połączone z kursem języka angielskiego? To pytanie zadaje sobie wiele osób przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Pomimo faktu, że jest to bardzo popularny kierunek turystyki językowej i najpopularniejsze miasto na Wyspach, wiele osób nadal ma problem z podjęciem decyzji.  Szkoła językowa Sprachcaffe, która organizuje wyjazdy językowe za granicę (https://www.sprachcaffe.com/polski/main.htm) opowiada o swoim ulubionym kierunku wyjazdowym.

Dlaczego warto pojechać na kurs językowy do Londynu?

Wiele osób, które były w Londynie uważa że jest to miasto marzeń. Od malowniczej architektury, po kuchnie świata a kończąc na niespotykanych miejscach turystycznych - wszystko to nadaje niesamowitego klimatu temu miejscu. Ale zacznijmy od początku - dlaczego warto zwiedzić Londyn? Chociażby dla samej architektury. I rzeczywiście jest ona imponująca. Londyn jest ogromną aglomeracją, mieszanką wielu kultur i tyglem narodowości z całego świata. Niesamowitym doświadczeniem jest spacer po ulicach Londynu, gdzie nowe spotyka się ze starym.

A skoro mówimy o kulturze, w Londynie siedziby mają jedne z największych wytwórni filmowych na świecie, takie jak Pinewood Studios i British Lion Films. Oczywiście nie można zapomnieć, że skoro mamy studia filmowe i teatry to możliwe jest spotkanie na ulicy znanych aktorów, takich jak Jude Law albo Benedict Cumberbatch.

A skoro wspominamy już o słynnych osobach, to nie można zapomnieć o rodzinie królewskiej i słynnym Buckingham Palace. Imponujący budynek można zwiedzać podczas wakacji Królowej - do zobaczenia jest 19 reprezentacyjnych sal oraz przepiękny ogród.

Kolejnym z dobrych powodów jest przepyszna kuchnia z całego świata w stolicy Wielkiej Brytanii. Urocze kawiarnie z przepyszną herbatą oraz kawą są idealnym miejscem na odpoczynek podczas zwiedzania lub na chwilę oddechu w codziennym zgiełku pracy. W takich miejscach do napojów są podawane małe przekąski, takie jak owoce, ciasta lub kanapki. Natomiast jeżeli chcemy pobyć trochę z naturą, aby odpocząć od tępa życia miasta, najlepiej odwiedzić miejscowe parki: Hyde Park, Richmond Park, Parliament Hill, Hampstead lub Greenwich Park.  Na fanów Harry’ego Pottera czeka niespotykana okazja, za pośrednictwem studia Warner Brothers, na wejście do świata pełnego Magii, Privet Drive, zwiedzenie Hogwartu, zakup własnej różdżki, poznanie fantastycznych bestii i posmakowanie wyśmienitego czarodziejskiego trunku Butterbeer.

Wydawać mogłoby się, że nie ma lepszego miejsca na ziemi, ale o tym już trzeba przekonać się samemu. A czy jest coś lepszego niż nauka angielskiego w Wielkiej Brytanii oraz możliwość zwiedzenia wszystkich niesamowitych miejsc oraz poznanie uroków mieszkania w Londynie? Polecamy zwłaszcza wyjazd ze szkołą Sprachcaffe, gdzie rano można zapisać się kurs angielskiego i chłonąć nowe słówka w języku angielskim, a po południu udać się na zwiedzanie niesamowitego miasta.

ip

fot. materiały prasowe/Sprachcaffe

Słowa kluczowe: język angielski, sprachcaffe, wyjazd za granicę
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Spotkania w ramach inicjatywy odbędą się w dniach 9 do 16 kwietnia 2019 roku.
Person(abi)lity - zbliża się międzynarodowa inicjatywa edukacyjna Wrocław

Spotkania w ramach inicjatywy odbędą się w dniach 9 do 16 kwietnia 2019 roku.

Polecamy
Razem o dyplomacji kulturalnej
Razem o dyplomacji kulturalnej Warszawa

Pierwsze litewskie warsztaty CC i Instytutu Adama Mickiewicza.

Warsztaty Young Crew 2012
Warsztaty Young Crew 2012 Kraków

Tematyka tegorocznych Warsztatów poświęcona jest projektom badawczym i innowacyjnym oraz działaniom z nimi związanymi.

Ostatnio dodane
Spotkania w ramach inicjatywy odbędą się w dniach 9 do 16 kwietnia 2019 roku.
Person(abi)lity - zbliża się międzynarodowa inicjatywa edukacyjna Wrocław

Spotkania w ramach inicjatywy odbędą się w dniach 9 do 16 kwietnia 2019 roku.