Wiadomości - Z życia Uczelni

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Wrocławskim?

2014-05-16 10:23:44 | artykuł sponsorowany

Uniwersytet Wrocławski oferuje blisko 70 kierunków studiów I i II stopnia (licencjackich, inżynierskich i magisterskich). Studenci mają do wyboru blisko 300 specjalności, na których mogą rozwijać swoje naukowe pasje i zainteresowania. Kształcimy w zakresie nauk humanistycznych, prawnych i społecznych, filologicznych, przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Oprócz klasycznych dyscyplin naukowych, proponujemy specjalności związane z nowoczesnymi technologiami, studia interdyscyplinarne i studia w języku angielskim. W ofercie także ponad 20 rodzajów studiów doktoranckich i prawie 120 studiów podyplomowych. W obliczu wymogów współczesnego rynku pracy co roku uruchamiamy nowe kierunki i specjalności. Rekrutacja odbywa się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów i trwa od 1 maja.

- UWr to jedna z najstarszych uczelni Europy Środkowej, działająca nieprzerwanie od 1702 roku. Jest to 10-wydziałowa uczelnia, łącząca w sobie dziedzictwo historii Śląska oraz spuściznę kultury austriackiej, pruskiej, czeskiej i polskiej, kontynuuje też tradycje polskich uniwersytetów we Lwowie i Wilnie.

- UWr jest jak nieduże miasto. Społeczność akademicka liczy łącznie blisko 30 tys. osób – to tyle, ilu mieszkańców ma Zakopane.

- Na UWr studiowało wiele osób zasłużonych dla kultury, życia społecznego i politycznego, m.in. pisarze i poeci przedstawiciele świata kultury oraz politycy.

- UWr zatrudnia najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, w tym także z zagranicznych ośrodków akademickich.

- Prof. Jan Miodek jest pracownikiem naukowym UWr. Ogromną popularnością w Polsce i za granicą cieszy się program „Słownik polsko@polski”, gdzie profesorowi można zadawać pytania przez Skype’a.

- UWr został ostatnio bardzo dobrze oceniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dwa nasze wydziały – Biotechnologii oraz Nauk Historycznych i Pedagogicznych, zajęły 1. miejsce w kraju, otrzymując najwyższą kategorię A+.

- UWr to blisko 50 budynków ulokowanych w kilku kampusach. Są to zarówno budynki zabytkowe znajdujące się na szlakach turystycznych Wrocławia, jak i budynki bardzo nowoczesne.

- UWr – jako jedyna polska uczelnia – należy do ogólnoświatowej sieci wymiany ISEP, w której uczestniczy 250 uniwersytetów z całego świata, w tym 132 uczelnie amerykańskie, dzięki czemu studenci UWr mogą wyjechać do USA na stypendium.

- UWr to trzecia polska uczelnia najchętniej wybierana przez zagranicznych studentów. To sprawia, że na UWr można spotkać studentów z wielu zakątków świata. Wrocław to miasto spotkań.
- UWr zajmuje czołowe miejsce wśród uczelni polskich pod względem liczby studentów wyjeżdżających za granicę w ramach programu Erasmus+.

- Uwertura Akademicka – utwór związany ze społecznością akademicką na całym świecie i zawierający hymn studencki Gaudeamus igitur, został napisany przez Johannesa Brahmsa specjalnie dla UWr w podziękowaniu za przyznaną mu w 1879 roku godność doktora honoris causa.

- Z uczelnią związanych było 11 noblistów. Nagrody Nobla przyznano im w latach 1902–1989.

- Zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej zajmują ponad 100 km bieżących półek. To jak odległość z Wrocławia do Opola! Rocznie przybywa nawet 1 km bieżący zbiorów. Ponadto Biblioteka Uniwersytecka może się pochwalić m.in. największym w Polsce zbiorem starych druków.

- W głównym gmachu UWr znajduje się Aula Leopoldyńska – jedno z najlepiej zachowanych w Polsce barokowych świeckich wnętrz z pełnym wystrojem. To w niej odbywają się najważniejsze uroczystości akademickie.

KONTAKT
Uniwersytet Wrocławski
pl. Uniwersytecki 1
50-137 Wrocław
tel. +48 71 343 01 43, +48 71 375 22 37, +48 71 375 22 55
 e-mail: rekrutacja@uni.wroc.pl
www.uni.wroc.pl
www.good-to-know.pl

ZASADY REKRUTACJI
www.rekrutacja.uni.wroc.pl

Tekst: Promocja

Fot. Romuald M. Sołdek

Słowa kluczowe: uniwersytet wrocławski rekrutacja 2014

Uniwersytet Wrocławski (6)

Uniwersytet Wrocławski  - Zdjęcie nr 1
Uniwersytet Wrocławski  - Zdjęcie nr 2
Uniwersytet Wrocławski  - Zdjęcie nr 3
Uniwersytet Wrocławski  - Zdjęcie nr 4
Uniwersytet Wrocławski  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W." DLA UNIWERSYTETU ROLNICZEGO
Nagroda "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Kraków

Uczelnia zajęła 1. miejsce i otrzymała nagrodę na Uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego.

SAPU Cracow Fashion Awards 2020
Cracow Fashion Awards 2020 - relacja z wydarzenia [FOTO]

Patrycja Segedyn wygrywa CFA 2020! Pokaz dyplomowy SAPU odbył się 7 września 2020 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

UMCS 2020 specjalizacja fotoniczna
Technologie Fotoniczne i Światłowodowe - wyjątkowa specjalizacja na UMCS Lublin

Poznaj jedyne w swoim rodzaju studia II stopnia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Polecamy
Profesjonalne wystąpienia publiczne z VR w Akademii Leona Koźmińskiego Warszawa

Przećwicz przemówienia i prezentacje dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości w ALK.

Ostatnio dodane
"MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W." DLA UNIWERSYTETU ROLNICZEGO
Nagroda "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Kraków

Uczelnia zajęła 1. miejsce i otrzymała nagrodę na Uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego.

SAPU Cracow Fashion Awards 2020
Cracow Fashion Awards 2020 - relacja z wydarzenia [FOTO]

Patrycja Segedyn wygrywa CFA 2020! Pokaz dyplomowy SAPU odbył się 7 września 2020 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.