Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Dlaczego warto uczyć się języków romańskich?

2019-01-09 15:18:02

Dziś postaramy się odpowiedzieć na banalne pytanie: dlaczego warto uczyć się języka obcego? Skupimy się konkretnie na językach romańskich (włoskim, francuskim i hiszpańskim), które znajdziemy w ofercie kursów szkoły Sprachcaffe.

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego!

Nie przekonuje cię język włoski, francuski albo hiszpański? Dzięki Sprachcaffe Polska, możesz uczyć się jednocześnie języka i zwiedzać kraj, gdzie ten język jest używany. Włoski we Włoszech? Oczywiście, powiedz tylko czy wolisz Florencję czy raczej Kalabrię. Francuski we Francji? Bardzo proszę - niesamowity Paryż już na ciebie czeka! A może jednak hiszpański? W tym przypadku masz do wyboru Hiszpanię i Kubę.

Dlaczego warto uczyć się włoskiego?

Język włoski należy do jednego z najpiękniej brzmiących dialektów na świecie. Poza Włochami jest językiem urzędowym w San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz na Istrii. Używany także na Korsyce i na Malcie.

Włochy są bardzo rozwinięte pod względem turystycznym. Turyści odwiedzają ten kraj przez cały rok. W sezonie wakacyjnym głównie w nadmorskich miejscowościach, zimą natomiast odwiedzane są alpejskie kurorty narciarskie. Bardzo atrakcyjną propozycją jest także turystyka miejska. Tylko trzy włoskie miasta: Rzym, Wenecję i Mediolan każdego roku odwiedza po 7 milionów turystów. Jeśli nie ze względów turystycznych, istnieją także inne powody, by uczyć się tego pięknego języka.

Nauka włoskiego jest przydatna. Jak wynika z analizy portali z ofertami pracy, język włoski znajduje się obecnie na czwartym miejscu języków obcych najbardziej pożądanych przez pracodawców. Poza tym, znajomość włoskiego otwiera możliwości aplikowania do blisko 2400 firm z tego kraju obecnych na polskim rynku, zajęcia się nauczaniem bądź tłumaczeniem.

Kolejnym plusem podjęcia się nauki języka włoskiego, jest fakt, że jest on łatwy – szczególnie dla Polaków. Słownictwo włoskie jest łatwiejsze do zapamiętania, gdyż wiele słów (tak jak i w języku polskim) wywodzi się tu z łaciny. Wymowa i gramatyka jest nieskomplikowana.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Po pierwsze, dla przyjemności. Tak odpowiedziało w ankiecie 29% osób uczących się francuskiego. Język francuski należy do grupy języków romańskich, wywodzi się z łaciny. Jest językiem urzędowym aż w 54 krajach, a językiem ojczystym dla 80 milionów ludzi na całym świecie. Poza Francją, ludzie porozumiewają się nim np. w Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu i Monako. Używany jest także w Kanadzie, w niektórych prowincjach, głównie Quebec.

Znajomość francuskiego przyda się także na Haiti i w Gujanie Francuskiej, w zachodniej i centralnej Afryce. Francuski jest oficjalnym językiem wielu światowych organizacji, takich jak np. NATO, FIFA, Unia Europejska, Interpol. Zdecydowanie jest przydatny. Jest trzecim językiem na świecie, jeżeli chodzi o liczbę uczniów, jak i trzecim językiem w komunikacji międzynarodowej, co sprawia, że warto się go uczyć.

Francuski był zawsze językiem arystokratów. W całej Europie wykształceni ludzie posługiwali się na co dzień właśnie tym językiem. Od XVIII w. był językiem międzynarodowym. W swoich dziełach używali go m.in. Lew Tołstoj, Tomasz Mann.

W 2015 roku Francja była najchętniej odwiedzanym państwem na świecie. Na terytorium tego kraju znajduje się wiele miast o wysokiej wartości kulturalnej, na czele z Paryżem, a także licznych plaż, kurortów nadmorskich, ośrodków sportów zimowych oraz regionów wiejskich z przepięknymi krajobrazami. Posługując się językiem francuskim, zwiedzanie Francji, mogłoby stać się o wiele przyjemniejsze. 60% osób uczących się tego języka przyznaje, że łatwo im porozumieć się z rodowitymi mieszkańcami kraju nad Loarą.

Z drugiej strony mamy jeszcze język hiszpański, który jest  językiem melodyjnym, żywym i prostym w nauce. Wiele osób uważa, że jest on łatwiejszy od angielskiego czy wspomnianego francuskiego. Świadczy o tym fakt, że hiszpański jest językiem fonetycznym, co oznacza, że jego wymowa jest taka jak pisownia, a to z pewnością ułatwia zapamiętywanie.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Język hiszpański jest drugim, zaraz po chińskim, najczęściej używanym językiem na świecie. Mówi nim 400 milionów ludzi. W Europie korzysta się z niego głównie na Półwyspie Iberyjskim. Poza nim, hiszpański jest językiem oficjalnym wielu krajów w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Jako język urzędowy funkcjonuje także w wielu organizacjach, takich jak np. UE, ONZ, NAFTA, UNICEF, UEFA, WHO oraz wielu innych.

Hiszpańskiego warto się uczyć dla samych podróży. W ofercie Sprachcaffe znajdują się szkoły w Madrycie, Barcelonie, Maladze oraz Hawanie. Hiszpania to kraj posiadający wiele walorów turystycznych. Ludzi z całego świata przyciągają tam piękne plaże na wybrzeżu śródziemnomorskim (Costa de la Luz czy Costa del Sol), a także Wyspy Kanaryjskie. W czasie podróży na pewno poznasz ludzi o otwartych sercach, ponieważ Hiszpanie oraz Latynosi są bardzo przyjaźni, ciepli, a przy tym bezpośredni i głośni. W ich towarzystwie można poczuć się naprawdę dobrze.

Dzięki szkole Sprachcaffe masz teraz możliwość nauki 3 najbardziej popularnych języków romańskich na świecie – włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Ponadto, zwiedzając miejsca, w których te języki żyją. Jeżeli chcesz nauczyć się języka, który cię interesuje, to z ręką na sercu polecamy Sprachcaffe Polska. Można dobrać sobie tam język, który nas interesuje, długość kursu oraz miejsce, gdzie chcemy się uczyć.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/polski/main.htm

ip

fot. materiały prasowe/szkoła Sprachcaffe

Słowa kluczowe: włoski, hiszpański, francuski, sprachcaffe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
praktyki studenckie
Praktyki studenckie - czym się kierować przy ich wyborze?

Zobacz, czym należy się kierować wybierając miejsce praktyk zawodowych.

jsa
Maleje liczba prac dyplomowych podejrzanych o plagiat

Czym jest spowodowany ten spadek?

Jak nie popaść w zaległości
Jak nie popaść w zaległości na studiach?

Poznaj sposoby na to, aby nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę i być na bieżąco z zaliczeniami na studiach.

Polecamy
studia pedagogiczne
Wszystko, co trzeba wiedzieć o studiach pedagogicznych

Tutaj znajdziesz kilka faktów na temat tego kierunku.

Zobacz co warto wiedzieć o sesji poprawkowej.
Sesja poprawkowa. Co warto o niej wiedzieć?

Zobacz, co warto wiedzieć o sesji poprawkowej!

Ostatnio dodane
praktyki studenckie
Praktyki studenckie - czym się kierować przy ich wyborze?

Zobacz, czym należy się kierować wybierając miejsce praktyk zawodowych.

jsa
Maleje liczba prac dyplomowych podejrzanych o plagiat

Czym jest spowodowany ten spadek?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.