Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Dlaczego warto uczyć się języków romańskich?

2019-01-09 15:18:02

Dziś postaramy się odpowiedzieć na banalne pytanie: dlaczego warto uczyć się języka obcego? Skupimy się konkretnie na językach romańskich (włoskim, francuskim i hiszpańskim), które znajdziemy w ofercie kursów szkoły Sprachcaffe.

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego!

Nie przekonuje cię język włoski, francuski albo hiszpański? Dzięki Sprachcaffe Polska, możesz uczyć się jednocześnie języka i zwiedzać kraj, gdzie ten język jest używany. Włoski we Włoszech? Oczywiście, powiedz tylko czy wolisz Florencję czy raczej Kalabrię. Francuski we Francji? Bardzo proszę - niesamowity Paryż już na ciebie czeka! A może jednak hiszpański? W tym przypadku masz do wyboru Hiszpanię i Kubę.

Dlaczego warto uczyć się włoskiego?

Język włoski należy do jednego z najpiękniej brzmiących dialektów na świecie. Poza Włochami jest językiem urzędowym w San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz na Istrii. Używany także na Korsyce i na Malcie.

Włochy są bardzo rozwinięte pod względem turystycznym. Turyści odwiedzają ten kraj przez cały rok. W sezonie wakacyjnym głównie w nadmorskich miejscowościach, zimą natomiast odwiedzane są alpejskie kurorty narciarskie. Bardzo atrakcyjną propozycją jest także turystyka miejska. Tylko trzy włoskie miasta: Rzym, Wenecję i Mediolan każdego roku odwiedza po 7 milionów turystów. Jeśli nie ze względów turystycznych, istnieją także inne powody, by uczyć się tego pięknego języka.

Nauka włoskiego jest przydatna. Jak wynika z analizy portali z ofertami pracy, język włoski znajduje się obecnie na czwartym miejscu języków obcych najbardziej pożądanych przez pracodawców. Poza tym, znajomość włoskiego otwiera możliwości aplikowania do blisko 2400 firm z tego kraju obecnych na polskim rynku, zajęcia się nauczaniem bądź tłumaczeniem.

Kolejnym plusem podjęcia się nauki języka włoskiego, jest fakt, że jest on łatwy – szczególnie dla Polaków. Słownictwo włoskie jest łatwiejsze do zapamiętania, gdyż wiele słów (tak jak i w języku polskim) wywodzi się tu z łaciny. Wymowa i gramatyka jest nieskomplikowana.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Po pierwsze, dla przyjemności. Tak odpowiedziało w ankiecie 29% osób uczących się francuskiego. Język francuski należy do grupy języków romańskich, wywodzi się z łaciny. Jest językiem urzędowym aż w 54 krajach, a językiem ojczystym dla 80 milionów ludzi na całym świecie. Poza Francją, ludzie porozumiewają się nim np. w Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu i Monako. Używany jest także w Kanadzie, w niektórych prowincjach, głównie Quebec.

Znajomość francuskiego przyda się także na Haiti i w Gujanie Francuskiej, w zachodniej i centralnej Afryce. Francuski jest oficjalnym językiem wielu światowych organizacji, takich jak np. NATO, FIFA, Unia Europejska, Interpol. Zdecydowanie jest przydatny. Jest trzecim językiem na świecie, jeżeli chodzi o liczbę uczniów, jak i trzecim językiem w komunikacji międzynarodowej, co sprawia, że warto się go uczyć.

Francuski był zawsze językiem arystokratów. W całej Europie wykształceni ludzie posługiwali się na co dzień właśnie tym językiem. Od XVIII w. był językiem międzynarodowym. W swoich dziełach używali go m.in. Lew Tołstoj, Tomasz Mann.

W 2015 roku Francja była najchętniej odwiedzanym państwem na świecie. Na terytorium tego kraju znajduje się wiele miast o wysokiej wartości kulturalnej, na czele z Paryżem, a także licznych plaż, kurortów nadmorskich, ośrodków sportów zimowych oraz regionów wiejskich z przepięknymi krajobrazami. Posługując się językiem francuskim, zwiedzanie Francji, mogłoby stać się o wiele przyjemniejsze. 60% osób uczących się tego języka przyznaje, że łatwo im porozumieć się z rodowitymi mieszkańcami kraju nad Loarą.

Z drugiej strony mamy jeszcze język hiszpański, który jest  językiem melodyjnym, żywym i prostym w nauce. Wiele osób uważa, że jest on łatwiejszy od angielskiego czy wspomnianego francuskiego. Świadczy o tym fakt, że hiszpański jest językiem fonetycznym, co oznacza, że jego wymowa jest taka jak pisownia, a to z pewnością ułatwia zapamiętywanie.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Język hiszpański jest drugim, zaraz po chińskim, najczęściej używanym językiem na świecie. Mówi nim 400 milionów ludzi. W Europie korzysta się z niego głównie na Półwyspie Iberyjskim. Poza nim, hiszpański jest językiem oficjalnym wielu krajów w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Jako język urzędowy funkcjonuje także w wielu organizacjach, takich jak np. UE, ONZ, NAFTA, UNICEF, UEFA, WHO oraz wielu innych.

Hiszpańskiego warto się uczyć dla samych podróży. W ofercie Sprachcaffe znajdują się szkoły w Madrycie, Barcelonie, Maladze oraz Hawanie. Hiszpania to kraj posiadający wiele walorów turystycznych. Ludzi z całego świata przyciągają tam piękne plaże na wybrzeżu śródziemnomorskim (Costa de la Luz czy Costa del Sol), a także Wyspy Kanaryjskie. W czasie podróży na pewno poznasz ludzi o otwartych sercach, ponieważ Hiszpanie oraz Latynosi są bardzo przyjaźni, ciepli, a przy tym bezpośredni i głośni. W ich towarzystwie można poczuć się naprawdę dobrze.

Dzięki szkole Sprachcaffe masz teraz możliwość nauki 3 najbardziej popularnych języków romańskich na świecie – włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Ponadto, zwiedzając miejsca, w których te języki żyją. Jeżeli chcesz nauczyć się języka, który cię interesuje, to z ręką na sercu polecamy Sprachcaffe Polska. Można dobrać sobie tam język, który nas interesuje, długość kursu oraz miejsce, gdzie chcemy się uczyć.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/polski/main.htm

ip

fot. materiały prasowe/szkoła Sprachcaffe

Słowa kluczowe: włoski, hiszpański, francuski, sprachcaffe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kiedy podbić legitymację studencką?

Status studenta zapewnia wiele korzyści. By jednak był on aktywny, potrzebna jest aktualna legitymacja studencka. Kiedy kończy się jej ważność?

student w pracy
Ile kosztują studia? Koszt życia studenta w dużym mieście

Studenci coraz częściej łączą pracę ze studiami. Wszystko po to, aby mieć z czego opłacić edukację. Ile kosztują studia w Polsce i skąd wziąć na nie pieniądze?

Kim jest promotor i jaka jest jego rola?

Praca dyplomowa nie napisze się sama, jednak pamiętajmy, że jest ktoś, kto powinien nas wspierać.

Polecamy
Pospieszne zmiany
Pospieszne zmiany Katowice

Uwaga wszyscy podróżujący pociągami na swoją uczelnię! W PKP prawdziwa rewolucja.

Nadchodzi sesja (MEMY)
Nadchodzi sesja (MEMY)

Studencie, zanim zakopiesz się w stertach notatek, przyjmij dawkę humoru i przypomnij sobie, że nie tylko ty w tej chwili nie możesz skoncentrować się na nauce.

Ostatnio dodane
Kiedy podbić legitymację studencką?

Status studenta zapewnia wiele korzyści. By jednak był on aktywny, potrzebna jest aktualna legitymacja studencka. Kiedy kończy się jej ważność?

student w pracy
Ile kosztują studia? Koszt życia studenta w dużym mieście

Studenci coraz częściej łączą pracę ze studiami. Wszystko po to, aby mieć z czego opłacić edukację. Ile kosztują studia w Polsce i skąd wziąć na nie pieniądze?