Polska - Świat nauki

Dzień Edukacji Finansowej - 14 października 2021, zDEFiniuj swoją wiedzę o finansach!

2021-10-14 09:16:26

Fundacja GPW po raz pierwszy organizuje wydarzenie o nazwie Dzień Edukacji Finansowej, kierowane do szerokiej grupy odbiorców zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu finansów osobistych i inwestowania.

Dzień Edukacji Finansowej

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

  • 14.10.2021 odbędzie się Dzień Edukacji Finansowej organizowany przez Fundację GPW.
  • Wydarzenie odbędzie się w formule transmisji online.
  • W programie Dnia Edukacji znajdą się liczne warsztaty, wykłady i dyskusje, kierowane do osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu finansów osobistych i inwestowania.

Wydarzenie odbędzie się w formule online w dniu 14 października br.

Co będzie się działo podczas Dnia Edukacji Finansowej?

W programie Dnia Edukacji Finansowej znajdą się liczne warsztaty i wykłady dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, ale także szerzej – z zarządzaniem finansami osobistymi, kształtowaniem postaw przedsiębiorczych, czy cyberbezpieczeństwem. Uwagę poświęcimy również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, a także problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.  Podczas debaty pt. „Wyzwania dla edukacji finansowej Polaków oraz instytucji rynku kapitałowego” przyjrzymy się stanowi kompetencji finansowych Polaków, poszukamy przyczyn niedostatków w tym zakresie oraz postaramy się zdefiniować metody zapobiegania im. W programie wydarzenia nie zabraknie także informacji o projektach z zakresu edukacji ekonomicznej.

Program wydarzenia został podzielony na moduły kierowane do różnorodnych grup odbiorców:

  • studentów i początkujących inwestorów,
  • nauczycieli  i rodziców,
  • dorosłych i  seniorów.

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy licznych ekspertów oraz przedstawicieli partnerów i organizacji zajmujących się problematyką szerokiej edukacji finansowej społeczeństwa, dla których działania z tego zakresu są wpisane w misję i cele statutowe tych organizacji.

- Zdajemy sobie sprawę ze szczególnej roli edukacji finansowej społeczeństwa, czego wyrazem jest wielość projektów prowadzonych przez warszawską giełdę i Fundację GPW, w tym m.in. Szkoła Giełdowa, program Go4Poland czy Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – mówi Członek  Zarządu GPW Izabela Olszewska. - podkreśla.

Realizacja Dnia Edukacji Finansowej

Realizację Dnia Edukacji Finansowej dofinansowano z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów, Komisja Nadzoru Finansowego oraz  Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem głównym wydarzenia jest PKN ORLEN. Partnerami Dnia Edukacji Finansowej są: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, PFR Portal PPK, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Warszawski Instytut Bankowości, CFA Society Poland, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, Biuro Maklerskie mBanku oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rzeczpospolita i Gazeta Giełdy Parkiet, Polska Agencja Prasowa, RMF oraz dlaStudenta.pl.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: Dzień Edukacji Finansowej, 14 pażdziernika
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Argo Krak 2021
AGRO-KRAK UR 2021 - pokaz zbioru kukurydzy i uprawy roli po zbiorze

Zobacz, kiedy odbędzie się pokaz zbiorów.

Nadania tytułu Doktora
Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. Andrzejowi Koteckiemu

Zobacz, kiedy i dlaczego zostanie nadany tytuł Doktora Honoris Causa prof. Andrzejowi Koteckiemu.

Polecamy
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - wsparcie dla współpracy z Turcją i Izraelem w 2020 r.

NCBR zachęca do międzynarodowej współpracy polskich innowatorów.

Czym jest dokładnie najwyÅźszy tytuł naukowy?
Jak zostać profesorem?

Czym jest dokładnie najwyższy tytuł naukowy?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.