Wykłady - Z życia Uczelni

Dzień Przedsiębiorcy z UMCS - informacje o wydarzeniu

2021-06-17 13:23:43

W najbliższy poniedziałek 21 czerwca odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy. Tego dnia w mediach społecznościowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaplanowano szereg relacji online z udziałem specjalistów, ekspertów oraz praktyków biznesu. Celem Dnia Przedsiębiorcy jest skłonienie do refleksji nad rolą dużych i małych przedsiębiorców, którzy w istotny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Inicjatywa ma również zachęcić studentów do podejmowania różnych działań związanych z rozwojem oraz przedsiębiorczością. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Dzień Przedsiębiorcy

Co będzie się działo podczas Dnia Przedsiębiorcy?

Zapraszamy w najbliższy poniedziałek do śledzenia profilu UMCS na Facebooku, na którym będą transmitowane spotkania. O godz. 9.00 swoim wystąpieniem wydarzenie zainauguruje Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką prof.  Zbigniew Pastuszak, który opowie o idei Dnia Przedsiębiorcy. Następnie o godz. 12.00 głos zabierze dr Bartosz Twarowski, Uniwersytecki Konsultant ds. Przedsiębiorczości, który wszystkim zainteresowanym przybliży różne aspekty przedsiębiorczości, zaś o godzinie 15.00 mgr Anna Grzegorczyk, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS opowie o działaniach Uniwersytetu skierowanych na wspieranie przedsiębiorczości. Na godz. 18.00 zaplanowana jest debata dotycząca istoty przedsiębiorczości w społeczeństwie i przedsiębiorcy jako kreatora rzeczywistości, która odbędzie się w Centrum Ecotech-Complex. W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UMCS, Agnieszka Gąsior-Mazur, przedstawicielka Lubelskiego Klubu Biznesu, dr hab. Mariusz Kicia, Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS, Damian Lawenda, wiceprezes Vilaro oraz Mateusz Toruń, założyciel WeDoLBN Foundation. Wydarzenie zakończy się o godz. 20.00 specjalnym odcinkiem Akademickiego Kwadransa Przedsiębiorczości, w którym prowadząca program, dr Izabela Łucjan, ekspertka ds. rynku pracy i bezrobocia, przemian pracy oraz kapitału intelektualnego i społecznego przeprowadzi wywiad z dr. Mariuszem Filipkiem, radcą prawnym, prezesem Związku Pracodawców Ziemi Lubelskiej.

Konkurs w związku z wydarzeniem UMCS

W ramach wydarzenia organizowany jest także konkurs. Jego uczestnicy mają za zadanie wymyślenie innowacyjnego pomysłu biznesowego. Prace w formie prezentacji multimedialnej powinny zawierać od 8 do 10 slajdów. Można je zgłaszać indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 3 osoby) do 27 czerwca 2021 r. do godz. 23:59 na adres izabela.lucjan@umcs.pl.

Komisja Konkursowa wybierze dwa najciekawsze pomysły. Do wygrania jest możliwość konsultacji pomysłu pod kątem merytorycznym, z uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych z mgr Anną Grzegorczyk, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz dr. Mariuszem Saganem, Dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Ponadto każdy laureat otrzyma smartwatcha. Informacja o wynikach zostanie wysłana na skrzynki mailowe uczestników konkursu najpóźniej 30 czerwca 2021 roku do godz. 23:59.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: UMSC, Dzień Przedsiębiorcy, konkurs, wykłady, harmonogram
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wykład
Wykład "Kanały jonowe jako sensory dotyku i temperatury - Nobel 2021" na UMCS

Zobacz, czego będzie dotyczył wykład prowadzony przez prof. dr hab. Kazimierza Trębacza.

OgÃłlnopolska Konferencja Matematyczna.
Już niedługo odbędzie się Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!!!"

Zobacz, kiedy i gdzie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Matematyczna.

Plakat Dnia Przedsiębiorcy
Dzień Przedsiębiorcy z UMCS - informacje o wydarzeniu

Zobacz, co będzie się działo podczas Dnia Przedsiębiorcy organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Polecamy
Real Estate Academy 2019 - informacje o wydarzeniu Warszawa

Dowiedz się więcej o prelekcjach w Szkole Głównej Handlowej dotyczących rynku nieruchomości!

Debata walentynkowa "Moje i/lub Twoje problemy - współzależność w związku" - informacje Poznań

Dowiedz się więcej o spotkaniu z ekspertami, na którym będzie można porozmawiać na temat miłości i związków.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wykład
Wykład "Kanały jonowe jako sensory dotyku i temperatury - Nobel 2021" na UMCS

Zobacz, czego będzie dotyczył wykład prowadzony przez prof. dr hab. Kazimierza Trębacza.

OgÃłlnopolska Konferencja Matematyczna.
Już niedługo odbędzie się Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!!!"

Zobacz, kiedy i gdzie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Matematyczna.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.