Polska - Świat nauki

Edukacja za granicą i planowanie kariery - zbliża się Elab EXPO

2022-09-19 07:45:47

Zbliża się dziewiąta edycja Elab Education Expo. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dwóch miastach - 29 września w Poznaniu i 1 października w Warszawie. To największe w Polsce wydarzenie skupione wokół edukacji międzynarodowej i planowania kariery. Wstęp jest bezpłatny.

expo

Hasłem tegorocznej edycji jest You are the future. The future is yours. W ramach wydarzenia uczestnicy i uczestniczki wysłuchają wystąpień na temat: aplikowania na zagraniczne uczelnie i studiowania za granicą. Będą również mogli wziąć udział w warsztatach oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni z ponad 20 krajów.

- Celem Elab Education Expo jest wsparcie młodych osób - zarówno licealistów, jak i uczniów szkół podstawowych, chcących zrozumieć, w jakim kierunku chcą się kształcić i co chcą robić w ciągu najbliższych lat. Przez ostatnie dwa lata Expo, w związku z pandemią, odbywało się online. Cieszymy się, że wracamy do formy stacjonarnej. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować wydarzenie w dwóch miastach - tak, aby osoby z każdej części Polski miały ułatwiony dojazd na Elab Expo. Liczymy, że w tym roku na wydarzeniu pojawi się łącznie niemal 2000 osób - komentuje Magda Quinto z Fundacji Elab Education Laboratory, współorganizatora wydarzenia.

O uczelniach z całego świata w Warszawie i Poznaniu

Podczas Elab Education Expo 2022 będzie można się spotkać z przedstawicielami uczelni i liceów z USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Włoch. Osoby, które zjawią się na wydarzeniu porozmawiają również o studiach w Irlandii, Szkocji, Kanadzie, a nawet Australii.

Na Expo będzie można porozmawiać z reprezentantami amerykańskich uczelni, m.in. Pace University, University of Connecticut czy Arizona State University, a także uczelni brytyjskich: University of the Arts London, jednej z najlepszych uczelni artystycznych na świecie, Goldsmiths University of London czy też Coventry University, który ma swój kampus we Wrocławiu. W strefie uczelni europejskich znajdą się np. Inholland University of Applied Sciences z Holandii czy włoska Cattolica del Sacro Cuore.

By ułatwić poruszanie po przestrzeni wystawienniczej, organizatorzy podzielili ją na strefy tematyczne. W każdej z nich, oprócz przedstawicieli uczelni, obecni będą również konsultanci edukacyjni Elab, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące studiowania za granicą w języku angielskim.

Plany edukacyjne realizowane od podstawówki

O dalszych planach edukacyjnych coraz częściej myśli się już na etapie szkoły podstawowej. Dlatego na Elab Expo pojawią się również reprezentanci CATS Global i GE International - dwóch największych przedstawicieli zagranicznych liceów. Skupiają oni łącznie ponad 20 różnych szkół średnich ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pierwszy z nich zrzesza licea brytyjskie, w tym: Cambridge School of Visual & Performing Arts, męskie liceum St. Michael’s School czy CATS College China z siedzibą w Szanghaju. Z kolei GE International skupia amerykańskie szkoły z internatem, Leman Manhattan w Nowym Jorku, które mieści się tuż przy samym Wall Street, Thorton Academy, The Brook Hill School czy Villanova Preparatory School.

Warsztaty, dyskusje i prelekcje

Organizatorzy zadbali o różnorodność prezentacji i warsztatów zawartych w programie. Partnerem strategicznym Elab Education Expo jest British Council, którego reprezentanci przeprowadzą warsztaty: Study Abroad? Think IELTS! Ponadto, licealiści poznają między innymi praktyczne aspekty aplikowania do szkół wyższych w Wielkiej Brytanii. Posłuchają prezentacji dotyczących konkretnych uczelni - np. PACE University z Nowego Jorku czy jednej z najlepszych instytucji artystycznych na świecie - University of the Arts London. Dodatkowo, pojawi się panel o tym, czy studiowanie medycyny za granicą się opłaca i jeżeli tak to dlaczego. Planowany jest również panel dyskusyjny o zawodach przyszłości, kreowaniu ścieżki kariery i nowych kierunkach studiów.

- Studiowanie za granicą stwarza młodym ludziom szansę na poznanie specyfiki nauki, ale także pracy w międzynarodowym środowisku. W końcu to przyszli studenci i studentki mogą nie tylko przystosowywać się do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, ale także ją kreować. Być może ktoś z uczestników Elab Expo przyczyni się do powstania kolejnego zawodu przyszłości - mówi Magda Quinto z Elab.

- Jako że wracamy do trybu stacjonarnego, w tym roku przygotowaliśmy również miejsce do odpoczynku - strefę gier Xbox. Osoby, które przybędą na Elab Expo, otrzymają zniżki na kursy przygotowujący do egzaminu SAT. Na odwiedzających czekają również atrakcyjne nagrody w Kole Fortuny, w tym vouchery na zakupy w internecie - dodaje Wiktoria Frej z Elab.

Elab Education Expo odbędzie się:

  • 29 września w Poznaniu w godzinach 14.00-18.30 (Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3)
  • 1 października w Warszawie w godzinach 11.00-18.50 (Espot | Elektrownia Powiśle, ul. Zajęcza 2a).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie: https://expo.elabedu.eu/.

Głównym patronem medialnym jest Onet.pl.

Wydarzenie patronatem objęli również: Czwórka Polskie Radio, dlastudenta.pl, kierunkistudiow.pl i pomaturze.pl.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Elab EXPO, planowanie kariery, warsztaty, dyskuzje, prelekcje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ekomas
Na czym polega konkurs ekoMasters?

Jakie nagrody można wygrać w konkursie?

Youth Human Impact
But first, solidarity! - relacja z wymiany młodzieży Stowarzyszenia Youth Human Impact [FOTO]

W projekcie wzięło udział 25 uczestników z pięciu krajów.

Polecamy
Zobacz, na co zwrÃłcić uwagę, aby znaleźć tanie mieszkanie do wynajęcia!
Rząd przeznaczy w przyszłym roku około 1,35 miliarda złotych na szkolnictwo wyższe

Rząd planuje w 2019 roku dofinansować uczelnie na ich rozwój i podwyżki dla pracowników.

Scenariusze rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce i na świecie - interaktywny wykres

Prognozy przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Polecamy
Ostatnio dodane
ekomas
Na czym polega konkurs ekoMasters?

Jakie nagrody można wygrać w konkursie?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.