Konkursy - Edukacja

EKOinnowatorzy 2019 - wyniki konkursu [ZDJĘCIA]

2019-11-21 09:38:13

Samochód, łódź i samolot zasilane energią słoneczną, trójkołowiec zasilany ogniwami paliwowymi, trzy motocykle elektryczne, autonomiczny dron podwodny, grzyby owadobójcze oraz turbina wodna – to projekty, które wzięły udział w Gali Finałowej ogólnopolskiego konkursu na najciekawsze inicjatywy studenckie z zakresu energetyki i ochrony środowiska pn. "EKOinnowatorzy". Gala odbyła się 15 listopada br. na Kopcu Kościuszki w Krakowie, a w jej trakcie Jury wyłoniło najlepszy projekt w kategorii Energia i Środowisko.

Zobacz: zdjęcia z gali finałowej EKOinnowatorzy 2019>>

Statuetki w EKOinnowatorzy 2019Informacje o konkursie

Ogólnopolski konkurs "EKOinnowatorzy" kierowany był do studentów kół naukowych, realizujących innowacyjne projekty, które w przyszłości mogą znacząco oddziaływać na wybrane obszary sektora energetycznego i środowisko. Do udziału w konkursie mógł zostać zgłoszony dowolny projekt, który jest obecnie realizowany lub którego realizacja została zakończona w ciągu ostatniego roku.

Kryteria oceny i etapy

Oceniając nadesłane zgłoszenia, Komisja Konkursowa oceniała ogólny opis projektu, a także jego innowacyjność i oryginalność, wpływ na środowisko przyrodnicze, możliwości komercjalizacji oraz dotychczasowe osiągnięcia zespołu realizującego (wszystkie te elementy zostały opisywane przez studentów w formularzu zgłoszeniowym). Spośród wszystkich otrzymanych zgłoszeń, 10 najlepszych projektów zostało zakwalifikowanych do dalszych etapów konkursu.

W drugim etapie konkursu internauci mogli zapoznać się z filmami prezentującymi poszczególne projekty, a następnie oddać głos na wybrany przez siebie projekt. Filmy zostały przygotowane przez zespoły i opublikowane zostały na stronie internetowej konkursu (aktualnie dostępne są one również na stronie Instytutu Zrównoważonej Energetyki w zakładce Projekty -> EKOinnowatorzy). Projekt, który otrzymał największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym, został dodatkowo wyróżniony podczas Gali Finałowej.

Kolejny etap konkursu obejmował szkolenia z zakresu energetyki, środowiska i aspektów biznesowych. Dziewięć szkoleń (w postaci prezentacji oraz filmów szkoleniowych) zostało udostępnionych uczestnikom konkursu za pośrednictwem Centrum e-Learningu Instytutu Zrównoważonej Energetyki. Podsumowaniem szkoleń był test wiedzy. Również w tym przypadku, specjalne wyróżnienie konkursowe zostało przewidziane dla zespołu, który uzyskał w teście największą liczbę punktów.

Finał EKOinnowatorzy 2019

Zwieńczeniem konkursu była Uroczysta Gala Finałowa, która odbyła się na Kopcu Kościuszki – unikatowym miejscu na mapie Krakowa i Małopolski, które w 2017 r. zostało ustanowione Pomnikiem Historii. Podczas Gali każdy z zespołów w trakcie 10-minutowej prezentacji przedstawił realizowany przez siebie projekt, a następnie odpowiadał na pytania publiczności i Jury. W składzie Jury znaleźli się specjaliści z zakresu szeroko rozumianej energetyki i środowiska, reprezentujący organizatora konkursu, jak i otoczenie biznesowe: dr inż. Tomasz Mirowski, dr inż. Paweł Gajda, mgr inż. Kamila Rzepka (Instytut Zrównoważonej Energetyki), dr inż. Marta Dendys (MDConsulting), mgr inż. Paweł Kula (MAT Usługi Informatyczne) oraz mgr inż. Bartosz Puchałka (Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL).  Gala prowadzona była przez Krzysztofa Sornka i Wojciecha Goryla – przedstawicieli Instytutu Zrównoważonej Energetyki.

Zwycięzcy konkursu EKOinnowatorzy 2019

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i naradzie, biorąc pod uwagę zarówno oceny prezentacji na Gali Finałowej, jak i wyniki wcześniejszych etapów, Jury wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu EKOinnowaorzy. W kategorii Energia 1. miejsce zdobył projekt obejmujący budowę motocykla elektrycznego – LEM Thunder V2 (Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej), a w kategorii Środowisko – projekt PWr Diving Crew - autonomiczny dron podwodny (Koło Naukowe Automatyki i Robotyki "Robocik" z Politechniki Wrocławskiej).

Zwycięzcy otrzymali nagrody główne – vouchery na zakup narzędzi oraz sprzętu elektrycznego, elektronicznego i komputerowego. Dodatkowo, wyróżnienia za największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym oraz za najlepszy wynik testu wiedzy zdobyły odpowiednio Koło Naukowe Automatyki i Robotyki "Robocik" oraz Studenckie Koło Naukowe PolSl Racing z Politechniki Śląskiej. Wyróżnione zespoły otrzymały jako nagrodę dodatkową zestawy mierników elektronicznych. Pełna klasyfikacja podana została niżej.

EKOinnowatorzy 2019 - wyniki

Klasyfikacja końcowa w kategorii Energia:

Klasyfikacja końcowa w kategorii Środowisko:

Poza aspektem rywalizacji, Gala Finałowa konkursu EKOinnowatorzy stanowiła przestrzeń dyskusji oraz wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy finalistami. W imieniu Organizatora oraz Jury gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu realizacji niezwykle ciekawych projektów. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej!

Dalsze informacje na temat konkursu EKOinnowatorzy, wraz z pełną relacją z jego przebiegu, dostępne są na stronie Instytutu Zrównoważonej Energetyki (www.ize.org.pl). W najbliższych tygodniach, nakładem Wydawnictwa Instytutu Zrównoważonej Energetyki, ukaże się ponadto pamiątkowy album prezentujący projekty uczestników Gali Finałowej.

Organizacja konkursu dofinansowana została przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ip

fot. Maciej Talar / KSAF

Słowa kluczowe: Zwycięzcy, Nagrody, Finał, Zasady, Etapy,Zespoły, Instytut Zrównoważonej Energetyki

EKOinnowatorzy 2019 - Gala Finałowa (21)

EKOinnowatorzy 2019 - Gala Finałowa
EKOinnowatorzy 2019 - Gala Finałowa
EKOinnowatorzy 2019 - Gala Finałowa
EKOinnowatorzy 2019 - Gala Finałowa
EKOinnowatorzy 2019 - Gala Finałowa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hack Yeah 2020 Listopad
Hack Yeah 2020 - informacje o jesiennej edycji hackathonu!

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie - na celowniku tym razem zdrowie i zero waste!

DIMAQ UNI 2020 - wyniki 9. edycji!

Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z marketingiem internetowym.

Kopalnia TalentÃłw AGH 2020
Kopalnia Talentów AGH 2020 - informacje o finale!

Dowiedz się, jak zobaczyć talent show Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Polecamy
Zgłoszenia do konkursu moÅźna przesyłać do 31 marca 2019 roku
Konkurs szkoły Sprachcaffe. Wygraj kurs angielskiego!

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 31 marca 2019 roku

Global Management Challenge - informacje o konkursie i grywalizacji

Podejmij wyzwanie i weź udział w największej symulacji biznesowej na świecie, która będzie dla Ciebie przepustką na studia podyplomowe i MBA.

Polecamy
Ostatnio dodane
Hack Yeah 2020 Listopad
Hack Yeah 2020 - informacje o jesiennej edycji hackathonu!

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie - na celowniku tym razem zdrowie i zero waste!

DIMAQ UNI 2020 - wyniki 9. edycji!

Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z marketingiem internetowym.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.