Targi - Edukacja

Elab Education Festival 2020 - informacje o wydarzeniu online

2020-11-02 09:07:06

14 listopada 2020 rusza Elab Education Festival. To już siódma edycja największego w Polsce wydarzenia skupionego wokół edukacji międzynarodowej i planowania kariery. Po raz pierwszy festiwal odbędzie się w pełni online.

Elab Education Festival 2020 - banerElab Education Festival 2020

Your Education, Your Story - to hasło przyświecające tegorocznej edycji. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak dostać się na wymarzoną zagraniczną uczelnię i wybrać ścieżkę edukacji najlepiej dopasowaną do swoich zainteresowań i planów zawodowych. Wysłuchają też prelekcji i wezmą udział w warsztatach.

Na wydarzeniu będą obecni przedstawiciele zagranicznych uczelni z Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA czy Szwajcarii, np. z University of Westminster, Northumbria University Newcastle, University of Hertfordshire, Navitas, University of Warwick, De Montfort University, Northeastern University czy EU Business School. Pojawią się także reprezentanci szkół średnich, np. Oxford International College, Oxford Sixth Form College czy Bucksmore Education.

Festiwal w wirtualnej rzeczywistości

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych studiowaniem za granicą -  uczniów, ale także ich rodziców. Tegoroczna edycja, ze względu na obostrzenia i niepewność związaną z koronawirusem, odbędzie się online. Nie przeszkodzi to jednak w tym, by zachować dotychczasową formułę festiwalu.

Wszystko dzięki temu, że wydarzenie odbędzie się poprzez platformę vFAIRS. Nie ma zatem mowy o nudnej telekonferencji, ale w pełni zorganizowanej wirtualnej przestrzeni festiwalowej, po której uczestnicy mogą poruszać się niczym w grze wideo. Będą oni mogli spotkać się z przedstawicielami wymarzonych uczelni na wirtualnych stoiskach, dzięki połączeniu wideo lub poprzez czat. Wszystkie ulotki i broszury, pobrane przez ucznia w trakcie rozmów będą automatycznie zapisane na profilu odwiedzającego. Nie będzie zatem problemu z przejrzeniem materiałów również po festiwalu.

Ponadto, na gości czekają warsztaty, na których m. in. dowiedzą się jak wyglądają studia w USA, posłuchają o tym, jak w odpowiedni sposób zaplanować swoją karierę i aplikować na najlepsze uczelnie na świecie. Z kolei w trakcie trwających przez cały dzień webinarów będą mogli czerpać wiedzę m.in. na temat kierunków, wymagań dotyczących kandydatów i kosztów studiowania w Europie. Posłuchają o tym jak wygląda nauka w Londynie czy Coventry, a także o studiowaniu kierunków związanych ze sztuką.

Jak wziąć udział w EEF 2020?

Festiwal to miejsce nie tylko dla licealistów i studentów pierwszych lat studiów rozważających kontynuowanie nauki za granicą. To także szansa dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców na poznanie liceów należących do organizacji Oxford International.

- W tym roku Elab Education Festival odbędzie się w pełni online. Dzięki przeniesieniu się do wirtualnej rzeczywistości liczymy na jeszcze większą liczbę gości niż w poprzednich latach. W zeszłym roku na festiwalu zjawiło się ich 4 tysiące. Jak co roku, uczestnicy EEF będą mogli dowiedzieć się, jak zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną i karierę. Studia za granicą to nie tylko możliwość studiowania na najlepszych uczelniach, ale także doświadczenie i szansa zdobycia międzynarodowych kontaktów, które są nie do przecenienia już po zakończeniu nauki. Festiwal będzie można także “podejrzeć” od drugiej strony w naszych mediach społecznościowych, gdzie będziemy pokazywać, jak wygląda organizacja targów online od kuchni - mówi Magda Quinto z Elab Education Laboratory, firmy doradztwa edukacyjnego organizującej festiwal.

Elab Education Festival odbędzie się w sobotę 14 listopada, w godzinach 10.00-20.00 na platformie vFAIRS.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie https://eef2020.vfairs.com/. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie festiwalu - eef.edu.pl.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: EEF 2020, Informacje, Link, Zapisy, vFAIRS, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studenckie Targi Pracy 2021 - logo
Studenckie Targi Pracy 2021 - informacje o wydarzeniu online!

Postaw swój pierwszy krok na ścieżce kariery!

InÅźynierskie Targi Pracy BEST 2021
XXIII Inżynierskie Targi Pracy online - informacje o wydarzeniu

Małopolskie targi odbędą się zdalnie 10 marca.

Graduate Programme Day 2021
Graduate Programme Day 2021 - informacje o targach pracy

To już 15. edycja wydarzenia organizowanego przez CEMS Club Warsaw.

Polecamy
XXV Targi Pracy i Praktyk na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Premiera katalogu targowego w wersji online zaplanowana jest na 12 października 2020 r.

Inżynierskie Targi Pracy 2020 - informacje o wydarzeniu Warszawa

To już 27. edycja targów, na których możesz poznać ofertę i wymaganiach pracodawców z branży technicznej. Poznaj szczegóły!

Ostatnio dodane
Studenckie Targi Pracy 2021 - logo
Studenckie Targi Pracy 2021 - informacje o wydarzeniu online!

Postaw swój pierwszy krok na ścieżce kariery!

InÅźynierskie Targi Pracy BEST 2021
XXIII Inżynierskie Targi Pracy online - informacje o wydarzeniu

Małopolskie targi odbędą się zdalnie 10 marca.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!