Kursy i szkolenia - Edukacja

Future News Worldwide 2020 - trwa nabór do programu szkoleniowego dla młodych dziennikarzy

2020-02-06 14:58:39

British Council w Polsce ma przyjemność zaprosić młodych dziennikarzy (studentów i świeżo upieczonych absolwentów) do składania aplikacji do międzynarodowego programu szkoleniowego w Londynie – Future News Worldwide.

Dziewczyna schowana za aparate, pole słoneczników, głębia ostrościFuture News Worldwide 2020 - informacje

100 najbardziej utalentowanych osób z całego świata już w lipcu weźmie udział w intensywnym programie szkoleniowym z zakresu mediów, prowadzonym przez wybitnych ekspertów. Redaktorzy, wydawcy, reporterzy i pisarze podzielą się doświadczeniami w wykorzystaniu nowych technologii w zawodzie dziennikarza. Celem inicjatywy jest wsparcie młodych dziennikarzy w rozwoju ich warsztatu.

British Council organizuje nabór do programu w partnerstwie z takimi organizacjami, jak Google News Initiative, Reuters, The Herald, Facebook, STV, CNN, BBC, UK Schools of Journalism, The Quint.

Kto może się ubiegać o uczestnictwo?

Future News Worldwide to program dla młodych pasjonatów dziennikarstwa – studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Nie ma znaczenia, czy kandydat pisze artykuły prasowe, jest blogerem, vlogerem, fotografem czy dziennikarzem radiowym. Każdy, kto spełnia się w pracy w mediach, może przystąpić do naboru.

Kryteria szczegółowe:

  • wiek 18-25 lat (1 lipca 2020 r.);
  • status studenta studiów pierwszego lub drugiego stopnia dowolnego kierunku uczelni wyższej lub ukończenie studiów wyższych po 1 lipca 2018 r.;
  • native speaker lub umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie IELTS 6.5 lub równorzędnym;
  • nieuczestniczenie w przeszłości w Future News Worldwide lub Future NEWS;
  • pasja dziennikarska;
  • możliwość podróżowania do i z Wielkiej Brytanii między 11 a 16 lipca 2020 r.

Jak aplikować?

Do programu należy aplikować online. Formularz aplikacyjny przewiduje wykonanie dwóch zadań pozwalających zweryfikować zainteresowania i umiejętności dziennikarskie. Odpowiedzi można udzielić w formie pisemnej lub w formie multimedialnej.

W przypadku odpowiedzi pisemnej, należy wykorzystać dostępne w formularzu miejsce: 300 i 500 słów. Jeśli kandydat chce zgłosić film lub podcast, powinien najpierw umieścić materiał na ogólnodostępnej platformie (np. Youtube, Vimeo, Soundcloud), a następnie w formularzu zgłoszeniowym wkleić link do materiału.

Wszystkie odpowiedzi będą na równi podlegały ocenie, bez względu na formę.

  • Formularz aplikacyjny dostępny jest pod adresem: https://www.britishcouncil.org/future-news-worldwide/apply

Termin nadsyłania aplikacji upływa 14 lutego 2020, 12.00 GMT (czas brytyjski).

Wyłonieni kandydaci wezmą udział w programie Future News Worldwide 2020, który odbędzie się 14 i 15 lipca 2020 r. w głównej siedzibie Sky w Londynie.

  • Strona Future News Worldwide: https://www.britishcouncil.org/future-news-worldwide
  • Regulamin Future News Worldwide: https://www.britishcouncil.org/sites/default/files/competition_rules_-_future_news_worldwide_2020.pdf

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości. W Polsce British Council działa od ponad 80 lat, realizując swoją misję na wielu polach poprzez edukację, promowanie brytyjskiej kultury, realizowanie projektów społecznych, zapewnianie dostępu do egzaminów językowych i nauczanie języka angielskiego.

ip

fot. Andre Furtado (Pexels.com)

Słowa kluczowe: British Council Polska, Działalność, 2020, Szkolenia, Kursy, Londyn, Zapisy, Regulamin
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.

Uniwersytet Sukcesu 2020 - informacje o projekcie i zapisach

Wyjątkowa okazja dla młodych kobiet na zdobycie cennych umiejętności i doświadczenia zawodowego!

Polecamy
Szkolenia - pracownik socjalny
Szkolenia - pracownik socjalny Kraków

Przedstawiamy warunki przystąpienia do szkolenia na II stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny.

Administrator sieci - darmowy kurs
Administrator sieci - darmowy kurs Bydgoszcz

Fundacja dla UKW wyszkoli za darmo 120 osób w bardzo poszukiwanym zawodzie - administrator sieci informatycznych. Pieniądze na kursy pochodzą z grantu Urzędu Marszałkowskiego.

Ostatnio dodane
Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.