Konkursy - Edukacja

FutureProofing Healthcare 2020 - wyniki konkursu

2020-11-23 09:56:40

10 listopada 2020 r. zakończył się konkurs "FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia", którego założeniem było przygotowanie rekomendacji zmian w wybranym obszarze ochrony zdrowia na bazie najlepszych praktyk stosowanych w innych krajach europejskich, ujętych w Indeksach FutureProofing Healthcare. Spośród wszystkich nadesłanych prac Jury konkursowe wyłoniło trzech laureatów, których prezentowały konkretne rozwiązania możliwe do zaimplementowania w Polsce.

Zobacz też: Informacje  o konkursie FutureProofing Healthcare 2020.

FutureProofing Healthcare 2020

Konkurs FutureProofing Healthcare 2020 - zwycięzcy

Konkurs, który rozpoczął się wraz z rokiem akademickim, skłonił wiele osób do analizy polskiego systemu ochrony zdrowia oraz szukania dobrych, sprawdzonych rozwiązań, zastosowanych przez państwa Europy, ujęte w Indeksach Zrównoważonego Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia, Indeksie Raka Piersi czy Indeksie Stwardnienia Rozsianego. W zdecydowanej większości autorzy nadesłanych prac skupili się na zaprezentowaniu pomysłów wdrożonych i z powodzeniem stosowanych w krajach skandynawskich – Norwegii, Szwecji oraz Finlandii. Są to państwa, które zdobyły najwyższe pozycje w niemal wszystkich miernikach i parametrach Indeksów FutureProofing Healthcare. Założeniem konkursu było przygotowanie pracy samodzielnie lub w dwuosobowym zespole i przesłanie jej w dowolnej formie – do Jurorów spłynęły więc prace w formie referatów, ale też prezentacji multimedialnych czy podcastów.

Wybór laureatów był zadaniem Jury konkursowego, w którego skład weszli: prof. Ryszard Gellert (Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego), prof. Ewelina Nojszewska (Katedra Ekonomii Stosowanej, Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie), prof. Jarosław Pinkas (Główny Inspektor Sanitarny), dr Małgorzata Gałązka-Sobotka (Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego) oraz Wiktor Janicki  (Dyrektor Generalny Roche Polska).

– Konkurs FutureProofing Healthcare to bardzo ciekawa, niezwykła inicjatywa która z jednej strony zachęca młodych ludzi do zapoznania się z szeroką gamą innych systemów opieki zdrowotnej, a z drugiej strony pozwala na pozyskanie – przed osoby, które mają szeroką wiedzę na ten temat – pewnego świeżego spojrzenia. Ideą konkursu było pokazanie, że nie ma bardzo złych, ale też idealnych systemów opieki zdrowotnej, każdy ma swoje minusy i plusy. Nam chodziło o to, aby spojrzeć na dobre przykłady, zainspirować się i zaproponować te, które z powodzeniem sprawdziłyby się na polskim gruncie – mówi prof. Ryszard Gellert, przewodniczący Jury.

– Decydując się na wybór laureatów zwracaliśmy uwagę  na ile praca odnosi się do barier, na jakie wskazują Indeksy FutureProofing Healhtcare. Postawiliśmy na te, które w ciekawy sposób inspirują się rozwiązaniami wskazanymi w kraju referencyjnym oraz starają się zaproponować rozwiązanie konkretnych bolączek, które dziś dostrzegamy w Polsce – dodaje Wiktor Janicki.

Lista laureatów FutureProofing Healthcare 2020

Jury zdecydowało się nagrodzić autorów następujących prac:

  • I miejsce – Agnieszka Pucyk oraz Dariusz Rystwej
  • II miejsce – Kamila Garbarczyk oraz Weronika Marzec
  • III miejsce – Patryk Gabriel Wania

Zwycięska praca Agnieszki Pucyk oraz Dariusza Rystwieja, "Projekt e-Rumianek" opiera się na rozwiązaniach zastosowanych przez Niderlandy oraz opisuje problem, jakim jest budowa systemu e-zdrowia w Polsce. Zdaniem autorów pomysłem na rozwiązanie problemów polskiej służby zdrowia, jest zbudowanie krajowego i lokalnego systemu e-medycyny. System usprawni pracę placówek, skróci kolejki do specjalistów, a także zwiększy świadomość społeczeństwa dotyczącą własnego zdrowia oraz pozwoli na większe zaangażowanie pacjenta w proces jego leczenia. Autorzy wybrali sześć celów, których realizacja może spowodować poprawę pozycji Polski w Indeksach FutureProofing Healthcare w zakresie innowacyjności i przedstawili je w formie poniższej grafiki:

e rumianek infografika

– Atutem pracy konkursowej autorstwa Agnieszki Pucyk i Dariusza Rystweja pt. "Projekt e-Rumianek" było wskazanie na ramy wdrożeniowe projektu, co zostało docenienie przez jurorów, ponieważ jest to prawdziwe podejście projektowe. Autorzy zadbali o to, abyśmy nie tylko widzieli, dlaczego mamy wprowadzić dane rozwiązania, ale również kiedy i za pomocą jakich narzędzi – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Organizatorem konkursu była firma Roche Polska, a jego partnerem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uczelnia Łazarskiego. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Główny Inspektor Sanitarny oraz Stowarzyszenie IFIC Polska. Patronatu medialnego udzieliły: Dziennik Gazeta Prawna, Radio Kampus, magazyn Perspektywy, medexpress.pl, politykazdrowotna.pl, cowzdrowiu.pl, dlastudenta.pl.

***

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z Indeksami oraz poszczególnymi miernikami parametrów oceny na stronie www.FutureProofingHealthcare.com oraz dyskusji na temat Indeksów na portalu lub Twitterze @FuturePrfHlthPL

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Konkurs, Rozwiązania dla polskiej służby zdrowia, FPHI 2020, Laureaci, Nagrody, Zwycięzcy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
24-godzinny Zegar Słoneczny - nowy termin zgłoszeń
24-godzinny Zegar Słoneczny - przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń

Poznaj zasady i nowy deadline do nadsyłania projektów!

Startup Art. 2020 Demo Day
Zakończono Startup Art. #2020. Poznaj zwycięzców tegorocznego Demo Day!

Program akceleracyjny dla branży kreatywnej po raz kolejny okazał się sukcesem.

konkurs 24-godzinny Zegar Słoneczny
Konkurs "24-godzinny Zegar Słoneczny". Stwórz rzeźbę, którą zobaczy cała Polska! [AKTUALIZACJA]

Fundacja TworzyMY Kraków zaprasza do stworzenia wyjątkowej instalacji. Do wygrania sława i 15 tys. zł.

Polecamy
Global Management Challenge - informacje o konkursie i grywalizacji

Podejmij wyzwanie i weź udział w największej symulacji biznesowej na świecie, która będzie dla Ciebie przepustką na studia podyplomowe i MBA.

(U)chwyć naturę! - konkurs fotograficzny na wiosnę

Gdy budzi się życie, budzi się też pasja i inspiracja. Poznaj szczegóły konkursu, dzięki któremu Twoje fotografie przyrody będą mogły zostać docenione!

Ostatnio dodane
24-godzinny Zegar Słoneczny - nowy termin zgłoszeń
24-godzinny Zegar Słoneczny - przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń

Poznaj zasady i nowy deadline do nadsyłania projektów!

Startup Art. 2020 Demo Day
Zakończono Startup Art. #2020. Poznaj zwycięzców tegorocznego Demo Day!

Program akceleracyjny dla branży kreatywnej po raz kolejny okazał się sukcesem.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!