Konkursy - Edukacja

"FutureProofing Healthcare - w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia" - informacje o konkursie

2020-10-02 09:59:40

Masz dość kolejek, strajków, ciągłego braku finansów? Chcesz pokazać rządzącym, jak usprawnić  system opieki zdrowotnej w naszym kraju? Weź udział w konkursie "FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia". Zaproponuj rozwiązanie dla Polski i zgarnij atrakcyjne nagrody!

FutureProofing Healthcare 2020FutureProofing Healthcare 2020

  • Według Indeksu FutureProofing Healthcare polski system ochrony zdrowia plasuje się na 23. pozycji wśród 30 krajów Europy.
  • Indeks pokazuje, czy i w jaki sposób system jest przygotowany na potrzeby przyszłych pokoleń. 
  • Polski Panel Ekspertów, który pracował nad interpretacją wyników Indeksów dla naszego kraju postanowił zapytać o kierunki zmian, które poprawią sytuację w służbie zdrowia.
  • Celem konkursu jest zainteresowanie przyszłych specjalistów z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej i wypracowanie przez nich rozwiązań, które pomogą usprawnić nasz system.

1 października, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, rusza konkurs dla studentów oraz osób zainteresowanych tematem zarządzania w ochronie zdrowia pt.: "FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia". Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział?

Założeniem konkursu jest przygotowanie rekomendacji zmian w wybranym obszarze ochrony zdrowia na bazie najlepszych praktyk stosowanych w innych krajach europejskich ujętych w Indeksach FutureProofing Healthcare (Indeks Zrównoważonego Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia, Indeks Stwardnienia Rozsianego, Indeks Raka Piersi).

Przed uczestnikami konkursu stoi zadanie opracowania pracy w dowolnej formie, która będzie opierać się na wyborze kraju, będącego liderem w wybranym parametrze lub mierniku Indeksu oraz prezentacji zastosowanych przez niego rozwiązań, dzięki którym osiągnął wysoką pozycję w rankingu. Co ważne, wybrane do opisu zagadnienie powinno być  rozwiązaniem wzorcowym, rekomendowanym do wdrożenia w naszym kraju – musi więc być dopasowane do polskich realiów. Praca konkursowa powinna zostać przygotowana indywidualnie lub w dwuosobowym zespole. Konkurs trwa do 10 listopada br.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez Jury, w składzie:

  • prof. Ryszard Gellert – Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego,
  • prof. Ewelina Nojszewska  –  Katedra Ekonomii Stosowanej, Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • prof. Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny,
  • dr Małgorzata Gałązka-Sobotka – Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego,
  • Wiktor Janicki – Dyrektor Generalny Roche Polska.

– System ochrony zdrowia to skomplikowany obszar, wymagający strategicznego zarządzania i łączący wiele elementów, gospodarujący ogromnymi zasobami finansowymi. Jego sprawne funkcjonowanie jest ważne dla każdego, gdyż wszyscy jesteśmy jego uczestnikami – zarówno pracownicy służby zdrowia, dostawcy, jak i pacjenci. Poprzez konkurs pragniemy zainteresować młodych ludzi tematyką zarządzania w ochronie zdrowia, promować rozwój kariery w tym obszarze oraz aktywny udział w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, dobrych praktyk, które zwiększą efektywność tej szczególnej sfery – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Nagrody w konkursie

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody – tablety Samsung Galaxy Tab lub Huawei MediaPad oraz możliwość opublikowania fragmentu swojej pracy w mediach. Nazwiska laureatów  konkursu zostaną ogłoszone podczas III Kongresu Ekonomii dla Zdrowia organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO. Podczas tego samego kongresu osoba, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie, będzie miała możliwość zaprezentowania swojej pracy.

Organizatorem konkursu jest Roche Polska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uczelnia Łazarskiego. Patronat honorowy nad inicjatywą objął: Główny Inspektor Sanitarny. Patronatu medialnego udzieliły: Dziennik Gazeta Prawna, Radio Kampus, magazyn Perspektywy, medexpress.pl, politykazdrowotna.pl, cowzdrowiu.pl, dlastudenta.pl.

Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w konkursie? Prześlij swoją pracę na adres: konkurs@futureproofinghealthcare.com

Po więcej informacji i Regulamin zapraszamy na stronę:

  • https://futureproofinghealthcare.com/konkurs

Przypominamy – czekamy na Wasze prace od 1 października do 10 listopada!

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Konkurs, Rozwiązania dla polskiej służby zdrowia, FPHI 2020, Zgłoszenia, Nagrody, Zasady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wielkie wyzwanie energia 2020
Wielkie Wyzwanie: Energia 2020. Wygraj milion zł w konkursie NCBR!

Skonstruuj własną, przydomową elektrownię wiatrową i zdobądź nagrodę od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

BITEhack 2020 - baner
Hackathon BITEhack 2020 - informacje o maratonie programowania online

3. edycja BITEhack odbędzie się przez sieć. Zapisz się już dziś!

Konkurs FPHI 2020
FutureProofing Healthcare 2020 - wyniki konkursu

Poznaj laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Polecamy
"Generacja P - Herosi na Starcie" - informacje o konkursie

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł.

Głębia Spojrzenia - wernisaż i laureaci 30 kwietnia

Już wkrótce poznamy zwycięskie prace 10 edycji konkursu fotografii studenckiej Głębia Spojrzenia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wielkie wyzwanie energia 2020
Wielkie Wyzwanie: Energia 2020. Wygraj milion zł w konkursie NCBR!

Skonstruuj własną, przydomową elektrownię wiatrową i zdobądź nagrodę od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

BITEhack 2020 - baner
Hackathon BITEhack 2020 - informacje o maratonie programowania online

3. edycja BITEhack odbędzie się przez sieć. Zapisz się już dziś!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.