Organizacje studenckie - Z Organizacji

"Gambit Królowej by WZ", czy jak szybko zrozumieć grę w szachy

2021-04-07 11:23:50

Już 8 kwietnia 2021 roku Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego organizuje specjalne wydarzenie poświęconej grze w szachy. Gościem specjalnym będzie szachista, autor książek i mówca inspiracyjny Michał Kanarkiewicz. Co dokładnie czeka nas podczas tego szczególnego eventu?

Gambit królowej by WZ

Czym zajmuje się Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego?

W dobie pandemii szukamy coraz to nowych sposobów na spędzenie wolnego czasu, którego przez brak wychodzenia z domu, mamy pod dostatkiem. Odkrywamy nowe hobby, rozwijamy się oraz próbujemy interesujących aktywności. Podobnie działa Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, który stawia przede wszystkim na poszerzenie horyzontów studentów, odkrywanie własnych talentów oraz szeroko pojęty rozwój osobisty.

Korzyści wynikające z gry w szachy

Szachy to strategiczna gra planszowa wyjątkowo uaktywniająca taktyczne myślenie, uznawana na całym świecie za wspaniałe narzędzie rozwijające i pobudzające pracę mózgu. Wiele badań jednogłośnie przedstawia szereg korzyści płynących z gry w szachy, takich, jak rozwój krytycznego i matematycznego myślenia, lepsze radzenie sobie z problemami oraz pobudzenie kreatywności. Rozwija liczne obszary mózgu, zarówno u początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Mimo tych wszystkich zalet ten wyjątkowy sport, znany od wielu stuleci, został prawie całkowicie wyparty przez osiągnięcia technologiczne ostatnich dekad. Czy na pewno?

Jak "Gambit królowej" inspiruje do gry w szachy? 

W przeciągu ostatnich miesięcy ogromny, międzynarodowy sukces serialu "Gambit Królowej" produkcji Netflix zmienił sposób postrzegania szachów na całym świecie. Ta zaledwie 7-odcinkowa produkcja wskrzesiła miłość do tych wyjątkowych rozgrywek. Każdy z nas zaczął marzyć, aby grać w szachy równie dobrze, jak główna bohaterka serialu, Beth Harmon. Ci, którym jednak perypetie młodej mistrzyni szachownicy nie wystarczyły, zaczęli szukać kursów gry, a wielu z nową energią i sentymentem powróciło do dawnej pasji. Dlatego też SSWZUW wyszło naprzeciw najnowszym, ale również wyjątkowo rozwijającym trendom. Postanowiliśmy przybliżyć nieco temat szachów naszej społeczności.

Gambit Królowej by WZ - informacje

Już 8-ego kwietnia bieżącego roku Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego organizuje event, w którym specjalnym gościem będzie Michał Kanarkiewicz, znany również jako SzachMajk. Młody szachista prowadzi swoją działalność na TikToku, gdzie dodaje krótkie wideo wyjaśniające zasady gry oraz zdradzając triki na szybkie zwycięstwo. I tak w ciągu zaledwie paru miesięcy zdobył miliony wyświetleń, których liczba ciągle rośnie. Dzięki temu stał się jednym z najpopularniejszych tiktokowych szachistów na świecie, a jeśli chodzi o Polskę - jest numerem jeden. Wywiad z Michałem Kanarkiewiczem będzie niezwykłą okazją na poznanie odpowiedzi na nurtujące pytania, ale również na bliższe poznanie gwiazdy TikToka.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wydarzenie odbędzie się online, na platformie Zoom. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno wieloletnich graczy, jak i tych, których wiedza kończy się na nazwach pól i figur. Studenci gwarantują, że spotkanie rzuci nowy blask na tę rozrywkę, rozbudzi ciekawość, jak również zachęci do spróbowania własnych sił w rozgrywce.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: "Gambit Królowej by WZ, gra w szachy, wydarzenie, studia, informacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wydarzenie EKOstudent
EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zobacz, jak będzie wyglądała XV edycja projektu "EKOstudent".

Gra w szachy - wydarzenie
"Gambit Królowej by WZ", czy jak szybko zrozumieć grę w szachy

Naucz się grać w szachy pod okiem gościa specjalnego Michała Kanarkiewicza.

Warsztaty CaseWeek 2021
IAESTE PWR przedstawia - CaseWeek 2021!

Zapisy na XII edycję wydarzenia ruszają już 12 kwietnia 2021!

Polecamy
Zobacz najnowsze teksty w Biuletynie Informacyjnym StudentÃłw AGH!
Czasopismo BIS AGH - zobacz e-wydanie numeru 03/2019!

Zobacz najnowsze teksty w Biuletynie Informacyjnym Studentów AGH!

Magazyn FORWARD nr 25 (09/2019) - wydanie elektroniczne już dostępne!

Przeczytaj o najnowszych newsach ze świata m.in. biznesu, technologii czy prawa.

Ostatnio dodane
Wydarzenie EKOstudent
EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zobacz, jak będzie wyglądała XV edycja projektu "EKOstudent".

Gra w szachy - wydarzenie
"Gambit Królowej by WZ", czy jak szybko zrozumieć grę w szachy

Naucz się grać w szachy pod okiem gościa specjalnego Michała Kanarkiewicza.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!