Konkursy - Edukacja

"Generacja P - Herosi na Starcie" - wyniki konkursu i zwycięskie projekty

2020-06-05 13:19:25

Inteligentna e-laska dla osób niewidomych i interaktywna gra fabularna dla hoteli – to właśnie te dwa pomysły na biznes zdobyły główne nagrody w konkursie "Generacja P – Herosi na Starcie". Ich autorzy otrzymają po 25 tys. zł na rozwój własnych pomysłów. Konkurs został zorganizowany przez Grupę Eurocash, która już od 25 lat wspiera rozwój przedsiębiorczości, również wśród najmłodszych pokoleń Polaków.

"Generacja P – Herosi na Starcie" - informacje o konkursie

Celem konkursu była promocja przedsiębiorczości i ułatwienie młodym ludziom do 26. roku życia startu własnego biznesu. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 16-19 i 20-26 lat. Żeby się do niego zgłosić, wystarczyły dobre chęci i pomysł na własną działalność. W kolejnych etapach uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach i szkoleniach, w ramach których mogli rozwijać swoje projekty przy wsparciu doświadczonych ekspertów ze Startup Academy i mentorów z Grupy Eurocash. Dziesięć najlepszych projektów trafiło do finału.

Jury miało trudne zadanie. Uczestnicy, którzy zgłosili się do naszego konkursu, mieli naprawdę świetne, innowacyjne pomysły. W ciągu miesiąca intensywnych prac na warsztatach i podczas szkoleń powstały na ich bazie solidne biznesplany, które uwzględniają rozbudowane strategie sprzedażowe i marketingowe. Praca z tak utalentowanymi, pełnymi entuzjazmu młodymi ludźmi była dla nas wszystkich bardzo pozytywnym doświadczeniem. Jestem pewien, że nie tylko oni od nas, ale także my od nich mogliśmy się sporo nauczyć. W końcu za innowacyjnymi projektami najczęściej stoją właśnie tacy kreatywni, nietuzinkowo myślący ludzie, a nie wielkie korporacje. Uczestnicy konkursu pokazali nam, że Polacy, bez względu na wiek, mają przedsiębiorczość w swoim DNA – mówi Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash i członek jury konkursowego.

Zwycięzcy konkursu "Generacja P – Herosi na Starcie" w 2020 r.

Ostatecznie główna nagroda w młodszej kategorii została przyznana Mateuszowi Drabikowi za projekt Elan – inteligentnej, elektronicznej laski dla osób niewidomych. W starszej kategorii wiekowej wygrał zespół złożony z pięciu osób: Filipa Budnego, Michała Sawickiego, Mateusza Szustka, Piotra Juszkiewicza i Łukasza Kawki. Ich autorski projekt Magly pozwala przekształcić pobyt w hotelu w interaktywną rozgrywkę fabularną łączącą świat rzeczywisty z wirtualnym. Autorzy zwycięskich pomysłów otrzymają po 25 tys. zł na rozwój zaprezentowanych projektów.

Druga nagroda w młodszej kategorii wiekowej, w wysokości 10 tys. zł,  trafiła do Maksymiliana Skicy i jego platformy ZamowSzambo.pl. Zespół Macieja Górskiego, Tymoteusza Uzarczyka, Ryszarda Zawiły, Pauliny Kucharczyk oraz Krystiana Fudali zdobył drugą nagrodę w grupie starszej za projekt UVGS.

Zamowszambo.pl to platforma agregująca oferty firm świadczących usługi wywozu nieczystości i asenizacyjne. Natomiast UVGS to urządzenie pozwalające na dezynfekcję produktów spożywczych na taśmach kas sklepowych, zanim trafią do rąk klienta.

Sześć pozostałych zespołów, które znalazły się w finale, otrzymały sesje rozwojowe prowadzone przez trenerów i coachów Akademii Umiejętności. Wartość nagrody to 1500 zł.

Więcej informacji o jubileuszowym konkursie „Herosi na Starcie” znajduje się na dedykowanej stronie internetowej: https://herosi.akademiaeurocash.com.pl/

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: projekt Elan, inteligentna laska dla niewidomych, gra dla hoteli, laureaci, Herosi na Starcie 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hack Yeah 2020 Listopad
Hack Yeah 2020 - informacje o jesiennej edycji hackathonu!

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie - na celowniku tym razem zdrowie i zero waste!

DIMAQ UNI 2020 - wyniki 9. edycji!

Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z marketingiem internetowym.

Kopalnia TalentÃłw AGH 2020
Kopalnia Talentów AGH 2020 - informacje o finale!

Dowiedz się, jak zobaczyć talent show Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Polecamy
Głębia Spojrzenia - wernisaż i laureaci 30 kwietnia

Już wkrótce poznamy zwycięskie prace 10 edycji konkursu fotografii studenckiej Głębia Spojrzenia.

HackYeah Online powered by GovTech Polska - hackathon przeciwko koronawirusowi!

Społeczność IT będzie szukać rozwiązań problemów wynikających z epidemii SARS-CoV-2.

Polecamy
Ostatnio dodane
Hack Yeah 2020 Listopad
Hack Yeah 2020 - informacje o jesiennej edycji hackathonu!

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie - na celowniku tym razem zdrowie i zero waste!

DIMAQ UNI 2020 - wyniki 9. edycji!

Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z marketingiem internetowym.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.