Konferencje - Z życia Uczelni

Go4Poland 2020 - podsumowanie programu i relacja z konferencji [FOTO]

2020-08-31 09:02:43

Trwa tegoroczna edycja Programu "Go4Poland  - Wybierz Polskę", prowadzonego przez Fundację GPW. Za nami konferencja "Twoja Kariera – kierunek Polska!", która odbyła się 27 sierpnia 2020 w Sali Notowań w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spotkanie, ze względu na obostrzenia sanitarne odbyło się w kameralnym gronie, ale część prelegentów i wszyscy zainteresowani widzowie mogli włączyć się w konferencję zdalnie.

Zobacz: Zdjęcia z konferencji "Twoja Kariera – kierunek Polska!">>

Baner informujący o odbyciu się konferencji Go4Poland 2020Go4Poland 2020 - informacje

To już V edycja Programu, który Fundacja GPW kieruje do Polaków studiujących za granicą. 

– Celem naszych działań jest zachęcenie najzdolniejszej młodzieży do powrotu po studiach do Polski i planowania kariery w kraju. Mimo stale zmieniających się warunków i obostrzeń spowodowanych pandemią, również w tym roku udało się zaprosić do współpracy znakomitych Partnerów, zorganizować staże letnie i mentoring a nawet wdrożyć nową inicjatywę, jaką jest Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland. Cieszymy się, że Program sprawnie działa i spełnia swoją misję. – mówi Alina Bączar-Bednorz, Wiceprezes Zarządu Fundacji GPW.

Program Go4Poland w liczbach

  • Ponad 600 uczestników wcześniejszych edycji;
  • Ponad 110 laureatów w tym roku;
  • Dotychczasowi laureaci studiują na 42 uczelniach w 13 różnych krajach;
  • 13 firm włączyło się w tegoroczną edycję jako Partnerzy;
  • 15 Mentorów i ponad 30 staży w tym roku.

Skoordynowane działania biznesu, administracji i organizacji pozarządowych

Partnerami Programu są największe polskie spółki i instytucje administracji publicznej. W tegoroczne działania włączył się m.in. PKN ORLEN:

– Pozyskanie pracowników o kompetencjach adekwatnych do potrzeb biznesu to kluczowe wyzwanie HR w Grupie ORLEN. Zarówno PKN ORLEN, jak i Spółki Grupy cyklicznie przyjmują studentów na praktyki, wizyty studyjne oraz staże, aby już na etapie kształcenia dzielić się praktyczną wiedzą, jak również pokazywać realne wyzwania, zadania i projekty realizowane w organizacji. W ramach Go4Poland mamy ofertę stażową z obszarów kontrolingu, R&D, strategii, energetyki, zakupów, sprzedaży, finansów, poszukujemy studentów głównie z kierunków o profilu ekonomicznym, finansowym, ale również studentów kierunków związanych z technologią chemiczną (obszar R&D), energetyką oraz inżynierią. Ze swojej strony dajemy możliwość wzięcia udziału w ciekawych projektach oraz współpracę z ekspertami. Oferujemy staże trwające od 1-3 miesięcy. Ponadto w ramach bieżącej edycji programu angażujemy się również w program mentoringu, zatem uczestnicy programu będą mieli możliwość współpracy z nami również w tym zakresie.

Jednym z celów Programu Go4Poland jest uwidocznienie potrzeby wspólnych, skoordynowanych działań przedstawicieli biznesu i administracji w celu wprowadzenia rozwiązań systemowych, które będą miały na celu przeciwdziałanie odpływowi najlepiej wykształconych specjalistów za granicę.

Z tym kierunkiem zgadza się kolejny Partner Go4Poland, KGHM Polska Miedź:

– Utrzymanie i rozwój talentów jest ogromnym wyzwaniem dzisiejszych czasów z którym mierzą się współczesne firmy. Jeśli mówimy o rynku pracy – to większa mobilność zdolnych ludzi, kompetencje językowe i otwarcie Polski na świat powoduje, że musimy o najlepszych konkurować w rzeczywistości globalnej gospodarki. W takiej sytuacji kooperacja jest najlepszym rozwiązaniem, a ścisła współpraca w „bitwie o talenty” już nie jest luksusem, a wręcz obowiązkiem. Szukamy najlepszych absolwentów i studentów poprzez rozwijanie współpracy z kluczowymi dla nas uczelniami wyższymi – organizujemy staże i praktyki, udostępniamy materiały do pisania prac dyplomowych, uczestniczymy w życiu uczelni z którymi współpracujemy, jesteśmy obecni na targach pracy,  jesteśmy partnerem dla uczelni, które kształcą zgodnie z ideą szkolnictwa dualnego, jesteśmy aktywni w social mediach, aby informować naszych potencjalnych pracowników o możliwościach współpracy i rozwoju, jakie daje KGHM Polska Miedź S.A. Program "Go4Poland" jest naturalnym uzupełnieniem działań, jakie podejmujemy w tym obszarze.” – mówi Magdalena Wróbel – Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Do trwającej właśnie, V edycji Programu udało się zaprosić 13 Partnerów. Wśród firm, które wspierają Program oprócz wymienionych wyżej są jeszcze: GPW, BondSpot, Budimex, Business&Science Poland, Instytut Adama Mickiewicza, IZFiA, KDPW, PAIH, PLL LOT, PZU, TGE.

Tegoroczną edycję "Go4Poland – Wybierz Polskę!" Patronatem Honorowym objęły: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcie z konferencji

Szkoła Giełdowa dla najlepszych Laureatów

Nowym elementem Programu, realizowanym w tym roku po raz pierwszy była Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland. Kurs był zwieńczeniem aktualnej edycji Programu. Działania kierowano do najlepszych Laureatów, wyłonionych w wyniku kilkuetapowej rekrutacji. Za nami 7 dni intensywnego programu dedykowanego 25 najlepszym Laureatom Programu.

  • warsztaty, panele dyskusyjne, wykłady, rozmowy z ekspertami, networking
  • kontakt z wybitnymi specjalistami i ekspertami z zakresu rynku kapitałowego, innowacji, startupów i NewConnect oraz biznesu reprezentowanego przez Partnerów Go4Poland

Partnerem Merytorycznym Letniej Szkoły Giełdowej Go4Poland jest PKN ORLEN:

– Jesteśmy jednym z największych emitentów w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za rozwój krajowego rynku kapitałowego. Podstawą tego rozwoju jest właśnie edukacja, która wpisuje się w nasze wartości, a jednocześnie stanowi kluczowy filar naszego programu skierowanego do akcjonariuszy indywidualnych – ORLEN w Portfelu. Uważamy, że Letnia Szkoła Giełdowa to ciekawa inicjatywa, dzięki której możemy aktywnie promować pogłębianie wiedzy o rynku kapitałowym. – wyjaśnia Marek Garniewski, ekspert Biura Relacji Inwestorskich PKN ORLEN.

Partnerem merytorycznym jest CFA Society Poland.

Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Konferencja dostępna on-line

Zwieńczeniem Letniej Szkoły Giełdowej Go4Poland i punktem kulminacyjnym trwającej edycji Programu była Konferencja "Twoja kariera – kierunek Polska!".

Spotkanie odbyło się w formule łączącej udział stacjonarny i zdalny, wydarzenie było transmitowane na żywo. Uczestnicy i widzowie mieli okazję wysłuchać powitania i wprowadzenia wygłoszonego przez Panią Izabelę Olszewską, Członka Zarządu GPW oraz dr Wojciecha Nagela, Przewodniczącego Rady Fundacji GPW.

Odbyło się także łączenie online z Ambasadorem RP w Wielkiej Brytanii, Panem Arkadym Rzegockim a także debata oksfordzka uczestników Letniej Szkoły Giełdowej Go4Poland i dwa panele dyskusyjne. Prelegenci wzięli udział w debatach zdalnie i stacjonarnie.

O rynku pracy po wybuchu pandemii rozmawiali: Magdalena Pieśniewska, Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PLL LOT; Anna Szlagor, Ambasador Programu Go4Poland; Stanisław Barański, Kierownik Działu Strategii i Analiz w PKN ORLEN; Malwina Wrotniak, Redaktor naczelna Bankier.pl. Debatę poprowadził dr Wojciech Nagel, Przewodniczący Rady Fundacji GPW.

Temat drugiego panelu to: "Studia czy doświadczenie? – dylematy młodych Polaków wchodzących na rynki pracy". W tej dyskusji wzięli udział: Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland; Kamil Szymański, Wicedyrektor Departamentu Rynków Regulowanych, Dom Maklerski mBank; Bartosz Krzemiński, Kierownik Działu Zrównoważonego Rozwoju Biznesu w PKN ORLEN i Adelaide Di Maggio, Laureatka IV edycji Go4Poland. Debatę prowadził Arkadiusz Więclewski, Ambasador Programu Go4Poland.

Konferencja zakończyła się wręczeniem dyplomów Laureatom Letniej Szkoły Giełdowej Go4Poland.

Więcej informacji o Programie: https://www.go4poland.pl/

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Program Go4Poland - Wybierz Polskę, Konferencja Twoja Kariera - kierunek Polska!, 5 edycja

Konferencja "Twoja Kariera - kierunek Polska!" (5)

Konferencja "Twoja Kariera - kierunek Polska!"
Konferencja "Twoja Kariera - kierunek Polska!"
Konferencja "Twoja Kariera - kierunek Polska!"
Konferencja "Twoja Kariera - kierunek Polska!"
Konferencja "Twoja Kariera - kierunek Polska!"
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kliwent Event 2021 - Kliwent e-Event Kraków

Dowiedz się więcej o konferencji online, która odbędzie się w dniach: 24-28 maja 2021 r.

Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje
Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje o wydarzeniu online

To już 16. edycja inicjatywy studentów z krakowskich uczelni!

Konferencja WspÃłłczesne Trendy w Biznesie 2021
Konferencja Naukowa "Współczesne Trendy w Biznesie" - informacje o edycji 2021

Podczas dwóch dni wystąpią ludzie biznesu i nauki oraz studenci.

Polecamy
XV Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji - informacje o wydarzeniu Wrocław

Najlepsi studenci geodezji i kartografii w Polsce, będą dzielić się doświadczeniem i dorobkiem.

V FORUM GREEN SMART CITY na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Kraków

Wymiana informacji o możliwościach ratowania środowiska i polepszania naszych warunków życia.

Ostatnio dodane
Kliwent Event 2021 - Kliwent e-Event Kraków

Dowiedz się więcej o konferencji online, która odbędzie się w dniach: 24-28 maja 2021 r.

Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje
Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje o wydarzeniu online

To już 16. edycja inicjatywy studentów z krakowskich uczelni!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!