Organizacje studenckie - Z Organizacji

IAESTE PWR przedstawia - CaseWeek 2021!

2021-04-07 09:09:41

CaseWeek 2021 rusza 17 maja! Ten 11-dniowy cykl warsztatów online został przygotowany przez organizację studencką IAESTE, podczas których każdy, kto zapisał się na to bezpłatne wydarzenie, będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności, poznać potencjalnego, przyszłego pracodawcę, czy też uzyskać certyfikat uczestnictwa. Co dokładnie  czeka nas podczas XII edycji warsztatów?

CaseWeek 2021

Czym jest system Case Study?

Warsztaty typu Case study od wielu lat lśnią w czołówce systemów przeprowadzania wykładów, spotkań czy ćwiczeń. Sama formuła polega na powierzeniu uczestnikom informacji na temat problemu, który podczas warsztatu spróbują rozwiązać. Nazwa oznacza analizę przypadku, a więc pracę z konkretnym przykładem, który może pokazać koncepcje warte skopiowania przy ponownym napotkaniu podobnego problemu, wykazać potencjalne błędy, których powinno się unikać oraz dać uczestnikom praktyczną możliwość wyciągnięcia wniosków z całego doświadczenia. Nic dziwnego więc, że firmy poszukujące praktykantów często wybierają ten właśnie model prowadzenia warsztatów, aby znaleźć dla siebie idealnych kandydatów.

CaseWeek 2021

Organizacja studencka IAESTE co roku organizuje największy w Polsce cykl warsztatów inżynierskich typu case study zwany CaseWeekiem, który daje zarówno studentom, jak i firmom ogromne możliwości rozwoju. Firmy, które zdecydują się na wzięcie udziału w przedsięwzięciu, mogą zorganizować dla studentów zebranych przez IAESTE warsztat, podczas którego ci wykażą się zdolnościami miękkimi, pracą zespołową, pomysłowością lub innymi umiejętnościami, które są istotne dla pracodawcy. W ten właśnie sposób firma może dostrzec i skontaktować się wprost z odpowiednimi dla nich kandydatami do praktyk, które studenci muszą wykonać podczas swojego okresu na politechnice.

Problemy omawiane podczas warsztatów są problemami spotykanymi często w branży inżynierskiej, lecz ze względu na swoją stosunkową uniwersalność, pozwalają także poszerzać swoją wiedzę w kwestiach zainteresowań. Studenci, którzy biorą udział w warsztatach, uczą się, zdobywają praktyczną wiedzę, która przyda im się zarówno podczas studiów, jak i już na samym rynku pracy, a jeśli wykażą się tym, czego szuka dana firma, mogą zakwalifikować się na staże, jak i praktyki.

IAESTE PWR

W skład IAESTE wchodzą studenci, przedsięwzięcie jest więc organizowane w pełni przez nich. Kontaktują się z firmami, zdobywają potencjalnych patronów i sponsorów, tworzą wydarzenia, monitorują działania, w gruncie rzeczy dbają o każdy aspekt CaseWeeka 2021.

W tym roku pieczę nad projektem organizacji studenckiej na Politechnice Wrocławskiej sprawuje siedmiu studentów tej właśnie uczelni, odpowiedzialnych za poszczególne aspekty CaseWeeka: Maciej Cymbrykiewicz, Jędrzej Cieślak, Jagoda Osiadacz, Alicja Stelmach, Mateusz Kleinowski, Filip Wolski, Paulina Kopica oraz Karolina Staszewska.

Zapisy na tegoroczny CaseWeek od IAESTE PWR rozpoczną się 12.04, a samo przedsięwzięcie będzie miało miejsce w dniach 17-28.05. Aby zapisać się na wybrany przez siebie warsztat, wystarczy zajrzeć na stronę CaseWeeka (https://caseweek.iaeste.pl/) w zakładce "Warszaty".

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: IAESTE PWR, Case Week 2021, warsztaty online, webinar
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wydarzenie EKOstudent
EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zobacz, jak będzie wyglądała XV edycja projektu "EKOstudent".

Gra w szachy - wydarzenie
"Gambit Królowej by WZ", czy jak szybko zrozumieć grę w szachy

Naucz się grać w szachy pod okiem gościa specjalnego Michała Kanarkiewicza.

Warsztaty CaseWeek 2021
IAESTE PWR przedstawia - CaseWeek 2021!

Zapisy na XII edycję wydarzenia ruszają już 12 kwietnia 2021!

Polecamy
Magazyn FORWARD nr 25 (09/2019) - wydanie elektroniczne już dostępne!

Przeczytaj o najnowszych newsach ze świata m.in. biznesu, technologii czy prawa.

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!

Ostatnio dodane
Wydarzenie EKOstudent
EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zobacz, jak będzie wyglądała XV edycja projektu "EKOstudent".

Gra w szachy - wydarzenie
"Gambit Królowej by WZ", czy jak szybko zrozumieć grę w szachy

Naucz się grać w szachy pod okiem gościa specjalnego Michała Kanarkiewicza.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!