Imagine Cup - Edukacja

IC 2011 - finały krajowe tuż, tuż

2011-04-14 15:35:52

Microsoft ogłosił listę dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Już 20 kwietnia poznamy zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz kraj na światowych finałach konkursu w Nowym Jorku.

Tegoroczne krajowe finały Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania odbędą się 19 i 20 kwietnia br. w Warszawie. Drugiego dnia podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego poznamy zwycięski zespół, który będzie reprezentował Polskę na finałach światowych konkursu w lipcu w Nowym Jorku.

Do finału krajowej edycji Imagine Cup 2011 w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowały się następujące drużyny:

§       CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej,

§       Dangerous Mind z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,

§       eyePUTers z Politechniki Poznańskiej,

§       HigherLevel z Uniwersytetu Gdańskiego,

§       Milky Way Team z Politechniki Białostockiej,

§       TASTE z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,

§       Terrarium z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

§       The Eradicators z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,

§       The Farsighters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,

§       Waćpany z Politechniki Gdańskiej.

„Zespoły, które zakwalifikowały się do krajowych finałów Imagine Cup mogą być z siebie dumne, ponieważ już na tym etapie jest to ogromny sukces,” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Jak co roku, jestem pod olbrzymim wrażeniem jakości projektów przygotowanych przez naszych studentów. I jak co roku, poprzeczka jaką sami sobie stawiają, jest podnoszona coraz wyżej.”

Do tegorocznej edycji Imagine Cup zgłosiło się aż 3500 polskich studentów. Tym samym Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów w ogólnej klasyfikacji konkursowej Imagine Cup 2011.

„Imagine Cup to wyjątkowa inicjatywa dla młodych entuzjastów nowoczesnych technologii, która umożliwia im zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności, ale także promuje innowacyjność i przedsiębiorczość. Cieszy mnie fakt, że studenci coraz częściej myślą o tym, aby ich pomysł miał realne zastosowanie biznesowe,” – powiedział Paweł Ciesielski, prezes zarządu Asseco Corporate Ventures Sp. z o.o., członek komisji sędziowskiej polskiej edycji Imagine Cup 2011. – „Jako sędzia jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Wiedza studentów oraz ich kreatywne podejście do zadanego problemu są naprawdę imponujące. Jestem przekonany, że wielu z tych młodych ludzi odniesie w przyszłości sukces zawodowy.”

Wszystkie drużyny biorące udział w finałach krajowych Imagine Cup 2011 w kategorii Projektowanie Oprogramowania przeszły cykl szkoleń, dzięki którym mogli poprawić swoje umiejętności komunikacyjne oraz prezentacyjne.

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów. W jego ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 325 000 studentów z ponad 100 krajów. Wzorem lat ubiegłych, uczestnicy Imagine Cup 2011 mają przygotować projekty będące odpowiedzią na przesłanie „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy.” Problemy te zostały zdefiniowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w tzw. Milenijnych Celach Rozwoju.

W tym roku Imagine Cup obejmuje 5 głównych kategorii konkursowych:

§       Projektowanie Oprogramowania (Software Design), gdzie od podstaw należy stworzyć system informatyczny.

§       Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają
za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7 oraz komputery kompaktowe.

§       Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej
z wykorzystaniem Microsoft XNA Game Studio 3.1/4.0 lub Silverlight.

§       Media Cyfrowe (Digital Media), w której zespoły muszą stworzyć film poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.

§       Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

Imagine Cup 2011 to także 4 kategorie specjalne:

§       Interoperability Challenge, w której należy opracować aplikację łączącą ludzi, gdzie wykorzystane zostanie oprogramowanie firmy Microsoft oraz open source.

§       Windows Phone 7, w której drużyny mają przygotować konsumencką aplikację XAP wykorzystującą cechy urządzenia mobilnego.

§       Orchard Challenge, w której należy stworzyć stronę internetową z wykorzystaniem platformy Orchard.

§       Windows 7 Touch, której celem jest stworzenie nowej aplikacji wykorzystującej technologię Windows 7 Touch, umożliwiającej ludziom używanie komputera w bardziej naturalny i interaktywny sposób.

Polscy studenci mogli również spróbować swoich sił w trzech dodatkowych kategoriach konkursowych Imagine Cup 2011 – Polish Windows Phone 7 Award, Polish Internet Explorer 9 Award oraz Polish Windows Azure Award.

W Polsce lokalne finały Imagine Cup organizowane są we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami tegorocznej edycji konkursu zostały firmy Asseco Poland SA, Gildia Aniołów Biznesu, Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, Play oraz Xbox 360. Patronem kategorii Projektowanie Gier w Polsce została firma People Can Fly.

Użytkownicy serwisu Facebook mogą na bieżąco być informowani o konkursie przyłączając się do grupy Imagine Cup www.facebook.com/ImagineCupPoland

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można także znaleźć na stronie www.imaginecup.pl.

ip

 


 

Słowa kluczowe: imagine cup 2011 zapowiedź finały krajowe warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
15 studenckich zespołów w krajowych finałach Imagine Cup 2015
15 studenckich zespołów w krajowych finałach Imagine Cup 2015

15 studenckich drużyn znalazło się w krajowych finałach międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2015. Zawodnicy zmierzą się w trzech kategoriach: Gry, Innowacje i Projekty społeczne.

Uczestnicy Imagine Cup otrzymają wsparcie biznesowe
Uczestnicy Imagine Cup otrzymają wsparcie biznesowe

Dodatkową szansę biznesowego wsparcia swoich projektów otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup.

Poznaliśmy zwycięzców Imagine Cup 2014!
Poznaliśmy zwycięzców Imagine Cup 2014!

Puchar Imagine Cup oraz prywatne spotkanie z Billem Gatesem przypadły w udziale australijskiemu zespołowi Eyenaemia.

Ostatnio dodane
15 studenckich zespołów w krajowych finałach Imagine Cup 2015
15 studenckich zespołów w krajowych finałach Imagine Cup 2015

15 studenckich drużyn znalazło się w krajowych finałach międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2015. Zawodnicy zmierzą się w trzech kategoriach: Gry, Innowacje i Projekty społeczne.

Uczestnicy Imagine Cup otrzymają wsparcie biznesowe
Uczestnicy Imagine Cup otrzymają wsparcie biznesowe

Dodatkową szansę biznesowego wsparcia swoich projektów otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.