Wiadomości - Z życia Uczelni

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelniach Vistula

2020-10-20 08:59:55

Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2020/2021 odbyła się w Uczelniach Vistula w wyjątkowych okolicznościach. Przyśpieszająca fala pandemii COVID-19 wymusiła formułę hybrydową uroczystości. Wydarzenie było transmitowane online. – Musimy pokazać, my profesorowie i studenci, że da się pracować na odległość, że Internet da się wykorzystywać do intensyfikacji nauki – powiedział wybitny wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula prof. Witold Orłowski. – Edukacja musi być na czele zmian.

Zobacz też: Zdjęcia z uroczystej inauguracji zajęć 2020/2021 w Uczelniach Vistula.

Vistula - inauguracja 2020/2021

Dobra nauka i zdrowie są dziś najważniejsze

Choć wydarzenie odbyło się w trudnych warunkach, tradycji stało się zadość.

Był poczet sztandarowy. Zabrzmiał polski hymn wykonany przez Chór Vistuli (https://www.vistula.edu.pl/student/kola-i-organizacje/kola-studenckie/chor-akademicki) oraz studencka pieśń Gaudeamus Igitur. Podczas uroczystości nastąpił uroczysty Akt Immatrykulacji. Zostały również wręczone dyplomy doktorskie nagrody i wyróżnienia.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znakomici goście, wśród nich wybitny amerykanista – prof. Longin Pastusiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnomocnik premiera ds. promocji polskiej marki – Andrzej Gut-Mostowy oraz była rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistulaprof. Jolanta Żyśko. Online był wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

Szczególnie serdecznie powitani zostali studenci pierwszego roku. Dla nich to wyjątkowy czas. Rozpoczynają właśnie nowy etap życia i wielką przygodę. – Zwykle życzymy naszym studentom, aby nauka w murach tej uczelni była pierwszoplanowym czynnikiem, który trzeba w sobie kształtować, rozwijać, przyswajać – mówił rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prof. Wawrzyniec Konarski. – Teraz jednak oprócz dobrej nauki, chciałbym życzyć nam, ale przede wszystkim naszym studentom, którzy do nas przybywają, aby dbali o swoje zdrowie.

Turystyka jest potrzebą człowieka

Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula prof. Aleksander Ronikier wyraził nadzieję, że choć turystyka przeżywa dziś kłopoty, to biznes odbuduje się i wróci do normalności. – Kierunki, które podjęliście – właśnie turystyka i rekreacja, dietetyka oraz coaching stylu życia – są bardzo ważne z punktu widzenia społecznego i będą coraz ważniejsze – mówił prof. Ronikier. – Zdrowie człowieka zależy przecież od stylu życia. Ludzie, którzy będą kreowali zdrowy styl życia mają szansę na dobrą prace.

Z ufnością spogląda na całą branżę także Andrzej Gut-Mostowy, który w Ministerstwie Rozwoju odpowiada za turystykę. –  Pierwsze badania z tego sezonu pokazują, że turystyka i rekreacja będą tym mega-trendem, który będzie dominował w skali świata obok innych ważnych sektorów. To optymistyczne przesłanie dla studentów i dla nas wszystkich – powiedział. Występując podczas inauguracji nowego roku akademickiego, minister Gut-Mostowy gratulował też Uczelni Vistula wysokiego poziomu kształcenia, co – jak podkreślał – nie jest łatwe zwłaszcza wśród uczelni niepublicznych.

Trzeba dostosować się do zmian

Uczelnie Vistula to prestiż, innowacyjny model kształcenia, orientacja na praktykę a także – co zwłaszcza dziś jest niezwykle istotne – wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu studiów online. Ich popularność w czasach pandemii bije rekordy. Na naszych oczach edukacja zmienia się, tak jak inne sfery ludzkiej działalności. Do tych zmian trzeba się dostosować.

Prof. Witold Orłowski, wybitny ekonomista i wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula mówił podczas wykładu inauguracyjnego "Jak pandemia zmieni świat?", że edukacja musi być na czele zmian. – My wszyscy, zarówno profesorowie jak i studenci, musimy pokazać, że da się pracować na odległość, że Internet da się wykorzystywać do intensyfikacji nauki – podkreślał prof. Orłowski. – W zmieniającym się świecie musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie dostarczyć studentom wiedzy, która wystarczy na całe życie. Jest oczywiste, że zmiany są tak szybkie, że edukacja musi umieć dać wędkę, a nie rybę. Wiedzę o rybach też, ale edukacja musi nauczyć ludzi, jak radzić sobie, dostosowywać się i uczyć się ciągle nowych rzeczy. Życzę, żeby wszyscy byli zdrowi i uśmiechnięci, bo każdy kryzys kiedyś się kończy – dodał Witold Orłowski.

Retransmisja inauguracji dostępna jest w linku:

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Rok akademicki 2020/2021, Immatrykulacja, Transmisja, Link, Rozpoczęcie zajęć, Wykład inauguracyjny

Uczelnie Vistula - Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 (10)

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelniach Vistula
Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelniach Vistula
Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelniach Vistula
Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelniach Vistula
 Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelniach Vistula
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Małopolska Noc NaukowcÃłw 2020
Małopolska Noc Naukowców 2020 - informacje o wydarzeniu online

Poznaj szczegóły wydarzenia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie!

Opus 9 dla UMCS
9 mln zł dla naukwców z UMCS w ramach konkursu OPUS 9

Badacze z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostali docenieni przez Narodowe Centrum Nauki.

UMCS: spotkanie z Hirkiem Wroną
Spotkanie z Hirkiem Wroną w ramach #meetup_UMCSxSantander 2020

Gość odpowie na pytanie "dlaczego nie zostałem dziennikarzem muzycznym?".

Polecamy
Czy studia ekonomiczne są trudne?
Czy studia ekonomiczne są trudne?

Jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach.

Studia podyplomowe na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu - Medycyna Estetyczna i Badania Kliniczne

Nowe kierunki studiów w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Poznajcie Szczegóły!

Polecamy
Ostatnio dodane
Małopolska Noc NaukowcÃłw 2020
Małopolska Noc Naukowców 2020 - informacje o wydarzeniu online

Poznaj szczegóły wydarzenia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie!

Opus 9 dla UMCS
9 mln zł dla naukwców z UMCS w ramach konkursu OPUS 9

Badacze z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostali docenieni przez Narodowe Centrum Nauki.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.