Inne - Z Organizacji

Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

2019-06-27 11:54:56

Inkubator absolwenta, czyli „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy”, to inicjatywa, którą przygotowała Fundacja Sustinae. Jego celem jest wprowadzenie na rynek pracy 100 młodych ludzi z Krakowa.

Inkubator dla niepełnosprawnych studentów plakat

Jakub jest studentem ostatniego roku studiów. Właśnie kończy ostatni rozdział pracy magisterskiej. Od lipca chciałby ruszyć na podbój rynku pracy, ale nie czuje się zbyt pewnie w roli wojownika. Nie jest również przekonany, że rynek pracy podziela jego zawodową pasję. Jakub postanowił na jakiś czas schronić się w „inkubatorze absolwenta” i już dołączył do projektu „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy”. Dzięki pomocy Fundacji Sustinae postawi pierwsze kroki ku samodzielności.

- Realizowany przez nas projekt ma na celu wprowadzenie na rynek pracy 100 studentów i  absolwentów krakowskich i warszawskich uczelni wyższych. – opisuje Monika Cyboran-Trzebińska, Prezes Zarządu Fundacji Sustinae. - Uczestnicy przejdą z nami drogę „od studenta do specjalisty”, korzystając z różnorodnych form wsparcia dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Każda osoba będzie miała możliwość pogłębionej diagnozy swoich predyspozycji, wypracowania Indywidualnego Planu Działania z doradcą zawodowym, wsparcia asystenta rynku pracy w poszukiwaniu zatrudnienia, a także uczestnictwa w zajęciach warsztatowych przygotowujących do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami.

Inkubator absolwenta

- Uczestnicy mają możliwość realizacji szkoleń np. specjalistycznych, branżowych, kursów językowych, płatnego 4-miesięcznego stażu w wybranej branży oraz uzyskaniu dodatku motywacyjnego w kwocie do 400 zł/miesiąc przez okres 12 miesięcy na cel pokrycia kosztów m.in zakwaterowania, dojazdu do pracodawcy, tłumacza języka migowego czy asystenta osoby niepełnosprawnej - tłumaczy Monika Cyboran-Trzebińska. - Uczestnik po zakwalifikowaniu może swobodnie próbować swoich sił na rynku pracy, co nie wyklucza go z dostępu do wszystkich oferowanych form wsparcia. Stale monitorując  sytuację jesteśmy wstanie odpowiednio zareagować np. skierować na szkolenie specjalistyczne w czasie trwania umowy o pracę lub stażu, tak aby finalnie Uczestnik mógł utrzymać się w zatrudnieniu.

Jak wziąć udział w projekcie?

Fundacja Sustinae poszukuje gotowych do podjęcia pracy niepełnosprawnych studentów ostatniego roku studiów (I,II,III stopnia, podyplomowych) lub absolwentów uczelni wyższej, którzy otrzymali dyplom lub uzyskali absolutorium nie wcześniej niż 5 lat temu. W momencie kwalifikacji do programu Kandydat nie może być osobą pracującą lub prowadzącą własną działalność gospodarczą.

Jeśli chcesz dołączyć do projektu zapraszamy do kontaktu z biurem Fundacji w Krakowie: absolwent_krakow@fundacjasustinae.org, tel. +48 883 340 209.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz regulamin projektu dostępne są na stronie Fundacji: www.fundacjasustinae.org.

Projekt „Student, absolwent, specjalista - projektu „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON, w ramach pilotażowego programu „Absolwent”.

Zapraszamy!

ip

fot. materiały fundacji Sustinae

Słowa kluczowe: Wsparcie, Pomoc, Inwalidzi, Praca, Zatrudnienie, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Polecamy
Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Wampiriada 2019 w Krakowie - Szczegóły Kraków

Honorowe krwiodawstwo to szczytny cel. Już niedługo, będzie możliwość oddania krwi w Krakowie, dzięki słynnej inicjatywie NZS!

Polecamy
Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.